Şimdi Ara

#Türk Hava Kurumu Üniversitesi# #S.S.S# (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
10
Favori
32.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben thk üniversitesi pilotaj bölümü düşünüyorum ama göz bozukluğum var sağ da 1 solda 1.25 miyop ve yanlış hatırla mıyorsam 1 civarında astigmat vardı bu pilot olmamın önüne geçermi acaba herkes 1.sınıf sağlık raporu diyor ama gerekenler yazılmamış yardımcı olursanız çok memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • THK Uzay mı tercih edeyim yoksa başka bir üninin makine mühendisliği mi ?
    Makineci olursam yüksek lisansı uzayda yapıp havacılık şirketlerinde çalışabilirmiyim ?
  • meraba benım bır sorum olacaktı bır arkadas burda yazmıs kazandıktan sonra saglık sorunlarıyla pılotaja alınamazsak bır alt tercıhımıze gıdıyomusuz boyle bısey varmı??? yada dıgelım kı 4 sene okuduk ve bıtırdık ama bellı sebeplerden dolayı pılotluktan vazgectık yer hızmetlerıne gecebılıyormuyuz akademısyenlık vs. yada acıkta mı kalıyoruz???
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucs

THK Uzay mı tercih edeyim yoksa başka bir üninin makine mühendisliği mi ?
    Makineci olursam yüksek lisansı uzayda yapıp havacılık şirketlerinde çalışabilirmiyim ?

başka bir üniversiteyi tercih et bence. Yüksek lisansta dediğin gibi yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogl

meraba benım bır sorum olacaktı bır arkadas burda yazmıs kazandıktan sonra saglık sorunlarıyla pılotaja alınamazsak bır alt tercıhımıze gıdıyomusuz boyle bısey varmı??? yada dıgelım kı 4 sene okuduk ve bıtırdık ama bellı sebeplerden dolayı pılotluktan vazgectık yer hızmetlerıne gecebılıyormuyuz akademısyenlık vs. yada acıkta mı kalıyoruz???

Sağlık sorunu olursa okul sizi uçak müh. geçiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi José -- 1 Temmuz 2014; 17:20:54 >
  • Selam kardeşim ben burssuz olarak thk ya gelicegim 7 temmuzda tercihimde birinci sırada olcak şuan ailemle istanbulda oturuyoruz ankaraya yeni gelicem hiç yaşamadım daha önce ankarada simdi kardeş sana bir kaç sorum olacak
    1.okulun bildigim kadarıyla yurdu yok orada iyi bir yurt bulunurmu ? Okula yakın yerlesim yeri neresidir ? Varsa iyi tavsiye edecegin bir yurt söyleyebilirmisin?
    2.hazırlık sınıfını tam olarak 1 yıl gibi bi sürede mi bitiriyoruz yoksa başarırsan erken bitiriyormusun ben cambrige üniversitesinden pet diplomam var fce oldum bu sene lise bitti yani ingilizcem ortanın üstü illa tüm seneyi okumam mı gerekıyor ?
    3.okulun tavsiye etmediginiz begenmediginiz etkenleri var mı ?
    4.okula yıllık ücretinden baska herhangi bi iş icin ücret veriyormuyuz
    Tesekkürler bro

He birde pilotaj bölümünü istiyorum dip not olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bthan7 -- 1 Temmuz 2014; 17:34:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bthan7

Selam kardeşim ben burssuz olarak thk ya gelicegim 7 temmuzda tercihimde birinci sırada olcak şuan ailemle istanbulda oturuyoruz ankaraya yeni gelicem hiç yaşamadım daha önce ankarada simdi kardeş sana bir kaç sorum olacak
    1.okulun bildigim kadarıyla yurdu yok orada iyi bir yurt bulunurmu ? Okula yakın yerlesim yeri neresidir ? Varsa iyi tavsiye edecegin bir yurt söyleyebilirmisin?
    2.hazırlık sınıfını tam olarak 1 yıl gibi bi sürede mi bitiriyoruz yoksa başarırsan erken bitiriyormusun ben cambrige üniversitesinden pet diplomam var fce oldum bu sene lise bitti yani ingilizcem ortanın üstü illa tüm seneyi okumam mı gerekıyor ?
    3.okulun tavsiye etmediginiz begenmediginiz etkenleri var mı ?
    4.okula yıllık ücretinden baska herhangi bi iş icin ücret veriyormuyuz
    Tesekkürler bro

He birde pilotaj bölümünü istiyorum dip not olsun

1- Okul Eryaman'a ve Batıkent'e yakın yurt falan illa ki bulunur bu konuda henüz bir fikrim yok ama okula tren ve otobüsle ulaşılabiliyormuş.
    2- Hazırlık olayına gelirsek benimde ingilizcem seninki gibiydi. Ben hazırlığı atladım ve hiç hazırlık okumadım. Ama hazırlığa kalırsan yüksek kurdan başlarsan yarım dönem okuma gibi bir durumun olabilir.
    3- Okulun tek tavsiye etmeyeceğim yani kampüsü olabilir. Her sene yeni bir şeyler yapılıyor kampüsümüze ancak henüz çok boş pek bir üniversite havası yok okulda.
    4- Okula yıllık ücretinden başka herhangi bir ücret bildiğim kadarıyla verilmiyor.

• Endustri ve sistem muhendisligi hakkinda bilgin var mi? Ve yuzde 75 burs veriliyor mu? Bazi sitelerde gosteriyor bazilarinda gostermiyor.

• Merhaba hocam pilotaj okumayı düşünen biri olarak size birkaç sorum olacak;

1- Sağlık sorunu olursa uçak mühendisliğine geçiliyor demişsiniz. Okulda bu sorunla düşen bildiğiniz kişi varmı? Yani bu oluyormu yoksa düşük bir ihtimalmi?

2- burssuz gitmeyi düşünüyorum okulun yıllık ücretleri haricinde başka ücretler varmı?

3- pilotaj eğitimi bittikten sonra herhangi bir sınava girip bu sınavı veremezsek pilotaj eğitiminin boşa gitmesi bir ihtimal sözkonusumu?

4- eğitim bittikten sonra başka belgeler almak gerekiyormu? Bu belgeleri kazanamayıp alamama gibi bir ihtimal varmı?

Şimdiden teşekkür ediyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theblackwaltzz

Endustri ve sistem muhendisligi hakkinda bilgin var mi? Ve yuzde 75 burs veriliyor mu? Bazi sitelerde gosteriyor bazilarinda gostermiyor.

ösymnin kılavuzunu inceleyin.
  • s.a kardesim thk universitesi ucak teknoljisi
    bolumu hakknda bana bilgi verebilrmisin 3
    Hazirlik snifi varmi? okulun egitimi nasil?
    okul bittikten snra is konusnda ne gibi
    kolaylik sagliyorlar

• s.a kardesim thk universitesi ucak teknoljisi
    bolumu hakknda bana bilgi verebilrmisin 3
    Hazirlik snifi varmi? okulun egitimi nasil?
    okul bittikten snra is konusnda ne gibi
    kolaylik sagliyorlar

• Merhaba arkadaşlar, benim MF4 sıralamam 4470, thk pilotaj tam burslu tercih yapmak istiyorum aklımda birkaç soru var cevaplayan olursa çok sevinirim:

1. Hazırlık sınıfındayken ek ücret öder miyim ?

2. Yurt imkanı nasıl ?

3. Bu bölüm ile thk uçuş akademsinin ne kadar farkı var ?

4. Başka bir okuldan mühendislik bitirip sonradan uçuş akademisine gitsem ne zararım olur ?

5. Okulu bitirince tek derdim atpl lisansı almak mı olacak ?

6. Atpl lisansına ücret gerekecek mi ?

Bunları cevaplayan arkadaş büyük bir iyilik yapmış olur :) şimdiden teşekkürler...
  • 3. ve 4. sorularını cevaplayayım.
    3.hiçbir farkı yok ikiside aynı imkanlara sahip.
    4.yaz odtü makina yı hayatını yaşa.Kampüs hayatını yaşa öğrencilik hayatını yaşa.Etimesgutta merkezden uzak kampüsü olmayan bi yerde aldığın bu puanı harcama.Senin gibi 4-5 adam olacak gerisi 150 bin sıralama yapmış adamlar olacak.Odtü makinadan paşalar gibi mezun olur işin elinde hazır olur hala istersen pilotaj gider okursun garanti bi şekilde.Aldığın puana yazık etme
  • birde kampüs taşınacak.Çünkü pist şehrin içinde kalıyor ve mania planına sorun çıkartıyor.O yüzden mania planına olumsuz etki etmeyecek şekilde şehir dışında bi yere taşınacak.
  • Arkadaşlar özyeğin üniversiteai pilotaj mį yoksa thk üniversitesi pilotaj mı

• quote:

Orijinalden alıntı: bimin aystiisi

Merhaba hocam pilotaj okumayı düşünen biri olarak size birkaç sorum olacak;

1- Sağlık sorunu olursa uçak mühendisliğine geçiliyor demişsiniz. Okulda bu sorunla düşen bildiğiniz kişi varmı? Yani bu oluyormu yoksa düşük bir ihtimalmi?

2- burssuz gitmeyi düşünüyorum okulun yıllık ücretleri haricinde başka ücretler varmı?

3- pilotaj eğitimi bittikten sonra herhangi bir sınava girip bu sınavı veremezsek pilotaj eğitiminin boşa gitmesi bir ihtimal sözkonusumu?

4- eğitim bittikten sonra başka belgeler almak gerekiyormu? Bu belgeleri kazanamayıp alamama gibi bir ihtimal varmı?

Şimdiden teşekkür ediyorum..

Bunlar hakkında bilgisi olan varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • davut_yilmaz D kullanıcısına yanıt
    burssuzu ikisinde aynı değerdedir.THK üniversitesi sözde iş garantili sloganıyla yola çıkıyor ama kimse bunun garantisini veremez sonuçta bölüme başlarken thy ile buradan mezun olunca işe başlayacağım gibisinden bir iş sözleşmesi imzalanmıyor.Bu şekilde sadece reklam yapıyor
  • Teşekkürler peki pilotajdakiler memnunlar mı hocalar nasıl

• araştırdığım kadarıyla hocalar daha genç öğrenciye yaklaşımları daha bir arkadaşca olabilir yalnız akademik olarak yeterli olurlarmı bilemem.Sonuçta deneyim önemlidir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.