Şimdi Ara

Türk Futbolcuların Fiziki Yapısı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Milli takımımız bu işte.http://www.futhead.com/18/nations/turkey/ İngilizce bilenler oyuncuların üstüne tıklasın incelesin. Stamina(Dayanıklılık) ve Strength(Güç) hiç bir futbolcumuzda yok Barcelona da oynayanda öyle Dortmunda oynayanda öyle biz bu fiziki yapıyla zaten başarılı olmamız imkansız.

Hamur işiyle beslenip, 7/24 çay içen(çay içerken yazıyorum ) bir insanın fiziki yapısının iyi olması beklenemez zaten aslında kendimizi dev aynasında görüyoruz da bir halt olmaz bizden.

Almanya da yetişen en iyi oyuncularımıza bakalım bide Hakan Çalhanoğlu,Mesut Özil,Emre Can. Emre Can dışında fiziki yapısı iyi olan başka oyuncu var mı? Genetik olarak da ciddi problemliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 7 Ekim 2017; 18:37:2 >

• Domuz eti mi yiyelim bro

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

Domuz eti mi yiyelim bro

Domuz eti yıllardır bahane işte yok öyle bir şey. İnek eti faydalı değilde domuz eti mi faydalı yıllardır kendimizi kandırıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

Domuz eti mi yiyelim bro

Domuz eti yıllardır bahane işte yok öyle bir şey. İnek eti faydalı değilde domuz eti mi faydalı yıllardır kendimizi kandırıyoruz.

O inek etini ülke şartlarında düzenli yemek çok zor biliyosun dimi
    Yani diyeceğim o ki buda bi bahane olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1903kemal -- 7 Ekim 2017; 18:49:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş genetikle alakalı değil , işine saygı duyup duymamakla alakalı.Mesut sadece 18-19 yaşlarında vücut olarak zayıftı. Düşündüğün gibi değil , vücut olarak gayet de güçlü bir seviyede .
    Alın size mesut da ki gelişimin örneği. Adamın işine saygısı var çalıştı oldu . Real Madrid zamanlarından beridir de koruyor formunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kataffaz -- 7 Ekim 2017; 19:1:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kataffaz

İş genetikle alakalı değil , işine saygı duyup duymamakla alakalı.Mesut sadece 18-19 yaşlarında vücut olarak zayıftı. Düşündüğün gibi değil , vücut olarak gayet de güçlü bir seviyede .
    Alın size mesut da ki gelişimin örneği. Adamın işine saygısı var çalıştı oldu . Real Madrid zamanlarından beridir de koruyor formunu

valla en büyük yanılgılardan biri şu karın kası muhabbeti bu vücut kası önemli değil futbolda. Messi mesela karın kası mı var olağanüstü ama adamda hız ve çeviklik var buda bi fizik gücüdür. Görsel görüntüden bahsetmiyorum.

Önemli olan dayanıklılık ve gücü arttırmak hiç bir futbolcumuzda yok bu durum. Ayrıca Mesut o seviye de kalıyorsa çalışıyordur illa ki zaten çalışmasa kadroya giremez Arda giremiyor. Ardanın A. Madrid dönemine bakarsak görürüz. Barcelona da fiziki antremanlar yok saldı kendini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 7 Ekim 2017; 19:4:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

Orijinalden alıntı: Kataffaz

İş genetikle alakalı değil , işine saygı duyup duymamakla alakalı.Mesut sadece 18-19 yaşlarında vücut olarak zayıftı. Düşündüğün gibi değil , vücut olarak gayet de güçlü bir seviyede .

valla en büyük yanılgılardan biri şu karın kası muhabbeti bu vücut kası önemli değil futbolda. Messi mesela karın kası mı var olağanüstü ama adamda hız ve çeviklik var buda bi fizik gücüdür. Görsel görüntüden bahsetmiyorum.

Önemli olan dayanıklılık ve gücü arttırmak hiç bir futbolcumuzda yok bu durum. Ayrıca Mesut o seviye de kalıyorsa çalışıyordur illa ki zaten çalışmasa kadroya giremez Arda giremiyor. Ardanın A. Madrid dönemine bakarsak görürüz. Barcelona da fiziki antremanlar yok saldı kendini.

Karın kası ile alakalı olarak atmadım . Ortada toptan bir vücut geliştirme başarısı var ki , bir çok medya organının ' en iyi vücut geliştiren futbolcular ' anketinde mesutu görürsün .

Lakin konunun bununla alakası yok .

Mesleğine saygın olacak aga bu kadar basit . Türkiye de insanların daha kendisine , birbirine saygısı yokken mesleğine saygısı olmasını beklemek hayalcilik .

• +++ olarak

Avrupa genel anlamda (akdenizcileri saymazsak) yılın 9 ayı soğuk . Burada insanlar vakitlerini kapalı anlarda geçirmek zorunda kalıyor . Haliyle insanların 80%'i spor salonlarında vakit geçiriyor . Ne yapacan aga - derecelerde dışarda
  • Türk Futbolcuların Fiziki Yapısı?
    Memleketin havasından, suyundan herhalde.
  • Ben fizik konusunda kendini çok fazla geliştiren emreyi biliyorum. Başka da Türklerden hatırladığım yok. Ozan tufan çabalıyor bursadan beri takip ediyorum. İnsanlardaki algının aksine 2-3 senede baya geliştirdi. Ama hala yetersiz.

Ulan ben profesyonel futbolcu olacam 20 tane diyetisyen 30 tane doktor 15 tane antrenör tutar terminatöre dönüşürüm. Bunlar yan gel yat.
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Karın kası şurda kıstas olabilir. Bir insanın sayılabilecek derecede karın kasına ulaşabilmesi için yağ oranını tümüyle baya bir düşürmesi gerekiyor. Yani sırf karın çalışarak karın kası çıkartamıyosun. Bi sürü diyet yapıp yağ oranınını ortanlı şekilde düşürmen gerek. Karın kası olan adam kısaca iyi çalışıyor iyi besleniyor anlamı çıkabilir.
  • Fizik gelişimi bir anda olmaz seneler lazım. Bir anda yüklenirsen Bale gibi her dakika sakatlanırsın. Bizim yerli oyuncular da 25 yaşında hala genç sayıldığı için bir türlü istenilen seviyeye gelemiyorlar. İş ahlakının da önemi var ama çoğu böyle.

Linkteki siteye baktım 80 üstü staminaya sahip gerçekten çok az oyuncu var. Onların da neredeyse hepsi avrupa görmüş. 2-3 oyuncu hariç de çoğu kazma fizik gücüyle ön plana çıkan oyuncular. Hem teknik hem dayanıklı çok az oyuncu var. Ben pasımı atar yatarım mantığı artık orta çağda kaldı. Her oyuncu koşmak zorunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrax33

Ben fizik konusunda kendini çok fazla geliştiren emreyi biliyorum. Başka da Türklerden hatırladığım yok. Ozan tufan çabalıyor bursadan beri takip ediyorum. İnsanlardaki algının aksine 2-3 senede baya geliştirdi. Ama hala yetersiz.

Ulan ben profesyonel futbolcu olacam 20 tane diyetisyen 30 tane doktor 15 tane antrenör tutar terminatöre dönüşürüm. Bunlar yan gel yat.

aynen öyle. para harcamaları da gerekmiyor. yardım istesen kulüp seni ekstra diyete, antrenmana sokar; çalışmak istediğinde en az 3-4 kişi seferber olur. normal hayatta her şeyin kendin başarmak zorundasındır, kimse seni pohpohlamaz. sporcularda da durum tam tersi, çalıştıracak adam var, çalışan yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.