Şimdi Ara

Türk Alman Üniversitesi (TAÜ) Hakkında Merak Ettikleriniz 2019 (Güncel) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
59
Favori
154.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk-alman univeritesinde metalurji ve malzeme mühendisligi okuyan tanidigin varmi acaba onerirmi labaratuvar imkanlari nasil iş olanaklari neler yardimci olursan sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşaat mühendisliği bölümü açılacakmış herhalde bir fikri olan var mı?
  • Merhabalar , ben taü de Bilgisayar düşünüyorum ama yurt imkanları nasıldır bölümün şuan durumu ne ?
    Almanca eğitimi sıfırdan gelen biri için nekadar öğretici ?
    diyelim hazırlıkta kaldık nekadar kalma sınırımz var ?
    Staj imkanları ve yurt dışı imkanları nasıldır ?
    Teknokenti varmı veya teknokent kurulacak mı ?
    34k sıralama var nekadar mantıklı gelip de istanbulda pc okumak ?
    bilgisayar mühendisliğinde ingilizce terimler oldukça fazla bölüm almanca olduğu için sıkıntı yaşanıyormu ? kodlama dili vs için ingilizce bilmek gerekiyor çoğu makale de ingilizce bm için ?
    bölümde okuyan biri ile görüşme imkanı varmı tanıdığınız birileri varsa görüşebilirmiyim ?
  • kanta_kuzen K kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadariyla cevaplayayim.

Yurt imkani yok. 2019 Eylulde acilacakmis. Onun disinda ozel yurtlar var. KYKlar yukarida yazilmis.

Bilgisayar hakkinda bir bilgim yok amahttps://chat.whatsapp.com/FcrEGQKEKjzAQNRP4GiBIn su grupta bolumden insanlar var. Detayli sorularinizi sorabilirsiniz.

Ben sifirdan basladim, tek seferde gectim. Bence ogretici, sizin ne kadar almak istediginizle alakali. Kalirsaniz Agustosta 2. kez sinava girme sansiniz var, gecemezseniz gelecek seneye kaliyorsunuz. Bu durum diger okullarla ayni, 2. yilda da gecemezseniz yatay gecis yapmak durumundasiniz.

Almanya ile dogal bir bagimiz var. Hazirlikta ilk 100e girerseniz hazirliktan sonra 1 ay yaz okuluna gonderiliyorsunuz Almanyaya. Bolumde de var ayni imkan, daha farkli tabi. Stajlar sizin bolumde nasil bilmiyorum ama Mekatronik ve Endustrinin 2 zorunlu staji var. Okul yardimci oluyor.

Teknokentin hic bahsi gecmedi.

Muhendisligin buyuk sehirlerde okunmasi taraftariyim ama sorunuzu cok anlamadim.

Son iki sorunuzu da grupta sormaniz daha iyi olur. Kolay gelsin hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bilgisayar veya endüstri düşünüyorum sıralamam 15bin değecek bir üniversite mi?
  • Dgs ile geçenler kaçıncı sınıftan başlıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HeroTeamm H kullanıcısına yanıt
    Evet bu sene açılıyor, ilk öğrencilerini alacak

• kanta_kuzen K kullanıcısına yanıt
    Teknokent kurulacak, ama kesin bir tarih verilmiyor, yer bulundu ama bitimi 5-6 yılı bulur.

Terimler İngilizce evet ama sıkıntı değil Almanca olması. Mesala programlama dersini Türkçe aldığını düşün, bu bir sıkıntı mı değil. Kodlamalar İngilizce ama bu seni etkilemez, üst seviye İngilizce değil sonuçta. O kodun ne işe yaradığını öğreniyorsun

Bana bölümle ilgili sorunu sorabilirsin, mühendislik öğrencisiyim ben de

• aidenholmes19 A kullanıcısına yanıt
    Bu sıralamada TAÜ üstüne yıldız yazabilirsin. Bence ODTÜ, KOÇ, Boğaziçi ve Bilkentten sonra burası gelir. Değer

• Derslerin sayılmıyor burada çünkü Almanca almamış oluyorsun, hazırlıktan başlarsın, sonra bir olursun

• macenter M kullanıcısına yanıt
    Bizim okulda bu bölüm malzeme bilimi ve teknolojileri diye geçiyor. Derslerin gerçekten çok sıkı, çok fazla rapor yazıyorsunuz. Sizi zorluyorlar, bence Türkiye'deki en iyi kurumlardan biri bu bölümde. 1.sınıfın yazında okul Almanya'daki yaz okuluna gönderdi bölüm öğrencilerini. Ciddili düşün derim, güzel bir bölüm

• quote:

Orijinalden alıntı: aidenholmes19

bilgisayar veya endüstri düşünüyorum sıralamam 15bin değecek bir üniversite mi?
    Aynı soruyu ben de düşünmekteyim şu sıralar. Benim sıralama da 20k. Napsam çok kararsızım.
  • Bu sıralamada TAÜ üstüne yıldız yazabilirsin. Bence ODTÜ, KOÇ, Boğaziçi ve Bilkentten sonra burası gelir. Değer

ytü mühendislikte türkçe eğitim veren bir üniversite

Mühendislikte türkçe eğitim görmek ne kadar mantıklıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbark -- 3 Ağustos 2018; 22:13:7 >
  • mrbark M kullanıcısına yanıt
    Ben taüyü YTÜ yerine tercih ederim. O yüzden bana göre TAÜ>YTÜ. Almanca eğitim daha mantıklı. Bir de şu sıralar çift diploma gelecek muhabbeti var o da gerçekleşirse, yüz adım öne atar. Bu sıralamalar ile girilmez buraya

• quote:

Orijinalden alıntı: dopgaser

Ben taüyü YTÜ yerine tercih ederim. O yüzden bana göre TAÜ>YTÜ. Almanca eğitim daha mantıklı. Bir de şu sıralar çift diploma gelecek muhabbeti var o da gerçekleşirse, yüz adım öne atar. Bu sıralamalar ile girilmez buraya
    Peki taü yazmayacağım mesela
    ytü marmara arası karar vermem gerekse bir mühendislikte türkçe eğitim görmek - midir ??
    genelde internette şöyle deniyor
    ''zaten kendi dilinizde zor anlyıyorsunuz tr okuyun sonra ing öğrenirsiniz''

bu yıl tercih yapacağım için yanlış yönlendirilmek istemiyorum teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbark -- 3 Ağustos 2018; 22:15:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dopgaser

quote:

Orijinalden alıntı: GecenGunYineParisteyim

Hem yurtdışında çalışma hem yabancı dil öğrenme isteğim sebebiyle sıralamam yeterli gelirse TAÜ bilgisayar mühendisliği yazmayı düşünüyorum.Almanya'daki yazılım şirketleriyle vs. anlaşmalarınız var mı?Almanya'da çalışmak istediğim zaman bilgisayar müh adına ne gibi kolaylıklar sağlanıyor, veya sağlanıyor mu?Kusura bakma çok spesifik sordum sanırım.

Bilgisayar mühendisliği bölümümüz daha bu sene kuruldu, şu anda bölüm dersleri alan yok kimse. Ama program içeriği zaten belli. Odak noktası olarak Endüstri 4.0 alındı ki bence bu çok büyük bir avantaj. Firma ile anlaşmaları vakfımız yapıyor, her geçen gün sayısı artıyor. Yazılım anlamında Adesso var diye biliyorum. Sana şöyle diyim Almanya’da Berlin Teknik Üniversitesine gideceksin 3 ay yaz okuluna, artı bilgisayar müh bölümünün yeni mezunlarından olacaksın. Şirketler bu TAÜ-Bilgisayar müh mezunları nasıl oluyor diye denemek isteyecek. Ayrıca, Almanya’nın beklentisi yüksek bizden. Artı buraya Berlin Teknikden proföserler geliyor ders vermeye, ki onlarla networking kurabiliceksin, böylelikle kendine bir Almanya ayağı yaratacaksın. Yüksek lisansı Almanya’da yapmanda kolaylığı var TAÜ’nün. Sonuçta herkes gelip ben Almanya’da çalışacağım dediğinde olmaz, ama kendine geliştirmenle birlikte TAÜ’nün fırsatlarından yararlanabilirsin.

Alıntıları Göster
    Hocam tam burslu kaç K ile kapatır?

• Bir de evde kalan öğrenciler nerede kalıyor? İstanbul a hiç gitmedim ancak konum olarak uzak gözüküyor.
    En yakın kafe avm gibi yerlere ne kadar uzaklıkta benim için önemli bir konu
  • Hocam devlet üniversitesi

• mrbark M kullanıcısına yanıt
    Ben TAU'de bilgisayar okuyorum ve o parantez içindeki cümleye katılıyorum.Zor anlamak değil de daha iyi anlamak olay, bölümün zorluğu yok yoksa.Zamanında İTÜ'dekiler %30 okuyun bir farkı yok daha rahat edersiniz derlerdi, yabancı dil hem günlük hem mesleki olarak zaten zamanla öğrenilebilir.
  • Dr John H. Watson kullanıcısına yanıt
    ytü yazmak mantıklı o zaman..Çevrem hep türkçe müh okunmaz diyor da o kafamı karıştırmıştı
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.