Şimdi Ara

Türk Alman Üniversitesi (TAÜ) Hakkında Merak Ettikleriniz 2019 (Güncel) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
59
Favori
154.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okul ile alakam yok ama Beykoz'da oturuyorum.Okul bana çok yakın.Ben biraz konum itibariyle değerlendireyim.Konumu biraz sıkıntılı.Ben en son gördüğümde yakınlarında sigara alacak bakkal yoktu(2-3 sene oluyor).Ama 1 vasıta ile kavacığa gidebilirsin.Medipol Üni kavacıkta olduğu için kavacık tam öğrenci mekanı oldu.Yurtlar,apartlar çok arttı.Spor salonları(mac-fit),sinema salonları,mc donalds-burger king,alışveriş için migros-carrefour,starbucks,2-3 tane de nargileci tayfa mekanı var.Çok meşhur bir dönerici(bayramoğlu-mutlaka git) birde özel hastane var.Bir tek avm eksik.Zaten kavacıktan İstanbul'un her yerine gidersin.Kavacık konum itibariyle çok avantajlı.Trafik yoksa 15 dk da karşıya geçersin.Ordan cevahir-istinye park akarsın.Birde beykoz tarafı(Paşabahçe,kanlıca,anadolu hisarı vs) var oraları saymadım.Okuldan yine beykoz tarafına tek vasıta ile gidersin.Anadolu hisarında Marmara Üni kampüsü var halısaha maçları yapardık burda.Paşabahçe de devlet hastanesi var.Güzel bir sahil havası da alabilirsin, kanlıca yoğurdunu tatmalısın mutlaka .

Okulun yurdu bitmediyse kalacak yer için en uygunu ve hesaplısı kavacık tarafları olur.Beykoz taraflarında müstakil ve gecekondu tarzı yerleşim var.

PDF çıktısı almak için gittiğim kırtasiyeci var.Alman üni den öğrenciler geliyormuş çıktı almaya.Hazırlıkta çok zorlandıklarını okulun eğitim sisteminin gevşek olmadığını Alman disiplinini hissetiklerini söyledi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hck34 -- 28 Mart 2018; 1:49:34 >

• iki tane sorum olacaktı;

1-) duyduğum kadarıyla hazırlık sınıfını 2 yılda bitirme zorunluluğu varmış bu ne kadar doğru? eğer doğru ise okuldan atılıp tekrar mı sınavlara girmemiz lazım?

2-) İngilizce ek dil olarak veriyorlar dediniz, ingilizce dersleri normal sınıfta mı oluyor yoksa uzaktan eğitim ile internet üzerinden mi (bizim ünide zorunlu uzem, o yüzden sordum) ve ingilizce eğitimleri derslikte oluyor ise ne kadar katkısı var bize iyi derecede mi yoksa üstün körü bir ingilizce eğitimi veriyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kode

iki tane sorum olacaktı;

1-) duyduğum kadarıyla hazırlık sınıfını 2 yılda bitirme zorunluluğu varmış bu ne kadar doğru? eğer doğru ise okuldan atılıp tekrar mı sınavlara girmemiz lazım?

2-) İngilizce ek dil olarak veriyorlar dediniz, ingilizce dersleri normal sınıfta mı oluyor yoksa uzaktan eğitim ile internet üzerinden mi (bizim ünide zorunlu uzem, o yüzden sordum) ve ingilizce eğitimleri derslikte oluyor ise ne kadar katkısı var bize iyi derecede mi yoksa üstün körü bir ingilizce eğitimi veriyorlar?

Taü'de okumuyorum da ilk sorun zaten her okulda aynı. Hazırlıkta 2 sene kalırsan Türkçe olan bir bölüme yerleşirsin. Taü'de Türkçe bölüm olmadığından başka okulla anlaşmalıysa orada bir Türkçe bölüm okursun ya da lys puanını kullanarak puanının yettiği başka bir bölüme geçersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben yatay geçiş düşünüyorum ama yatay geçiş için c1 seviyesinde almanca isteniyor bende almanca neredeyse hiç yok.Yatay geçişlerde hazırlık eğitimi alınabiliyor mu?
  • Up

• Tercih etmeyi düşünen varsa sorularını sorabilir bana da.
  • Tutturamadık be :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasip kısmet hocam

• dedeha39 D kullanıcısına yanıt
    Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bölümlerle ilgili öğrencilerin yazdığı yazılara şu linkten ulaşabilirsiniz:
    http://tauhaber.com/?t=liste&kategoriID=37
  • Bilgisayar mühendisliğinde neden TAÜ'yü Marmara'nın (yakın sıralamada İstanbul'da Marmara'yı gördüğüm için örnek olarak yazdım) önüne yazmalıyım? İmkanlar kulağa çok hoş geliyor ancak YÖK'ten kontrol ettiğimde sadece 4 tane yardımcı doçent var diye görünüyor. Berlin'den üst düzey profesörlerin geldiği belirtilmiş fakat eğitimin ne kadarı onlarla geçtiği belirsiz gibi göründü dolayısıyla pek güven vermedi. Ulaşım ve konaklama sıkıntısı da (olursa) İstanbul dışından geleceğim için gözümü korkuttu bu sene herhangi bir ilerleme oldu mu veya önümüzdeki dönemde herhangi bir değişiklik olacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lol567 -- 12 Temmuz 2018; 14:1:2 >
  • Türk - Alman Üniversitesinde hangi bölümler var ve bu okul tam olarak nerededir eğitimi vs nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dopgaser

Nasip kısmet hocam
    Dostum bana şunu bir anlatabilirsen sevinirim. Şimdi ben 4 yıllık lisansı bitirdim. Yuksek lisans istiyorum. Bir mesajinda demissin ki yuksek lisansın bir yılını almanya da diger yılıni turkiyede geciriyorsun demissin. Şimdi bu Almanyada gecen bir yıl icin burs aliyor mu öğrenci ya da maddi destek? Ve cift diploma her bölüm için geçerli.mi? Ayrıca uluslararası iliskiler isletme ve iktisatta okuyan tanıdığın varsa iletişime gecirebilir misiniz? Yaz okulu , kulüp gezilerinin ucretleri de ayrica okul tarafindan karşılanıyor mu? Ayrics İİBF binası bitti mi? Fakulte binasi icinden foto paylasma imkanin var midir? En yakın kyk yurdu nerededir? Çok şey sordum dostum biliyorum ama inan İstanbul a gelme imkanim yok su an

• lol567 L kullanıcısına yanıt
    O listedeki 4 hocanın sadece biri bölüm dersimize giriyor kalan hocalar o listede yok.2 dönem de dersimize giren Faruk hoca var profesör fakat o listede yok koordinatör olarak geçiyor, aynı şekilde mesela bu dönem 2 dersimize 2 haftada bir Almanyadan gelen profesörler girdi.Yani akademik kadroda sorun yok fakat bölümün ilk senesi olduğu için tam toparlanamadı o liste.Mesela hukuk bölümünde çok sayıda hoca gözükmekle beraber bunların bir çoğu İstanbul Üniversitesinden ders vermeye gelen hocalar.Bilgisayar Mühendisliğinde de Almanca bilen akademisyen sayısı çok fazla yok, bizim bölümün öğrenci sayısına bakınca ihtiyaç da yok zaten o yüzden fakülteye bağlı 3 hoca var ama düzenli olarak gelip giden hocalar ağırlıkta giriyor derslere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elenmutlakiks

Dostum bana şunu bir anlatabilirsen sevinirim. Şimdi ben 4 yıllık lisansı bitirdim. Yuksek lisans istiyorum. Bir mesajinda demissin ki yuksek lisansın bir yılını almanya da diger yılıni turkiyede geciriyorsun demissin. Şimdi bu Almanyada gecen bir yıl icin burs aliyor mu öğrenci ya da maddi destek? Ve cift diploma her bölüm için geçerli.mi? Ayrıca uluslararası iliskiler isletme ve iktisatta okuyan tanıdığın varsa iletişime gecirebilir misiniz? Yaz okulu , kulüp gezilerinin ucretleri de ayrica okul tarafindan karşılanıyor mu? Ayrics İİBF binası bitti mi? Fakulte binasi icinden foto paylasma imkanin var midir? En yakın kyk yurdu nerededir? Çok şey sordum dostum biliyorum ama inan İstanbul a gelme imkanim yok su an

Alıntıları Göster
    Bir yanitlayabilir misiniz?

• Makine muhendisligi acilacak mi , acilacak ise siralamasi ne olur tahmini , almanca ogrenmek zor mu lisede gordum ama ingilizcemden pek farki yok hatta daha kotu (lise alman lisesi degil ) , staj hakkinda bende okumustum b seviyesi almanca ogrenen ogrenciler almanyaya staja gisiyormus ilk yil icin bu dogru mu

Ilk sorum cevabi hayir ise digerlerini cevaplamaniza gerek yok tesekkur ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Elenmutlakiks

Alıntıları Göster
    Bildiğim kadarıyla o bir yıl için maddi destek sağlanıyor DAAD tarafından. Bir yıl Almanya'da geçen yüksek lisans programları için geçerli. Hukuk da değil. Bana özelden yazarsan iletişime geçirebilirim. Yaz okulunun ücretleri okul tarafından karşılanıyor ve belli bir hibe de alıyorsunuz. İİBF binası bitti. Fotoğraflar taü İİBF Instagram hesabında var sanırsam. Erkek için Maltepe ki çok uzak kadınlar için Anadolu Hisarı. Sıkıntı yok istediğini sorabilirsin

• Makine bu sene açılıyor. Sıralaması endüstri civarı olur, Almanca öğrenmek motivasyonun varsa sıkıntı yok, hızlı öğrenirsin, gözünü korkutmasın, okula gelince geçen seneden kalanlar bir göz korkutması yaparlar, tüm Almanca bilgini unutup gel sıfırdan her şeyi öğretiyorlar, alfabeden başlayıp bilimsel makale yazacak seviyeye geliyorsun. Almanya'ya staja göndermiyor öyle, yalan bilgi :) Ama 3.sınıf stajını çoğu öğrenci Almanya'da yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dopgaser -- 18 Temmuz 2018; 19:18:49 >
  • Tesekkur ederim tercih listemde yer alacak

• Mantıklı bir seçim

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.