Şimdi Ara

Türk Alman Üniversitesi (TAÜ) Hakkında Merak Ettikleriniz 2019 (Güncel) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
450
Cevap
59
Favori
154.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanca sınıfları kaç kişilik bu arada cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
  • Hocam ben siyasi bilimler ve uluslararası ilişkiler yazmayı düşünüyorum ama yök atlasta iki ayrı program gözüküyor. Viri 50kyla alıyor biri 80kyla bunların farkı nedir.

Bide bende sıfür almanca var, hazırlık sınıfları var mı, dil kursunu para vermem gerekir mi yoksa okulun hazırlığı yeter mi?

Yutr imkanı var mıdır kyk nın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hukuk fakültesi nasıldır acaba? Ayrıca KYK yurdunun uzak olması çok büyük dezavantaj bence, sırf bunun için bile yazmayı düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zahnınfor

Almanca sınıfları kaç kişilik bu arada cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
    20-21 kişilik.

@Yemekyiyenadam

Düşük puanlı olan almanca eğitim veren liseler için ayrılmış kontenjan.

Okulun hazırlığı yeterli.Zaten haftada 30 saat ders göreceksiniz.Benim gözlemim kişisel çalışma daha önemli.Kursa gideceğiniz zamanı bireysel çalışarak harcarsanız daha verimli olur.Ama konuşma pratiği için bir hoca tutabilirsiniz mesela böyle bir şey mümkünse.Gerçi ders çıkışı okul konuşma pratiği için kurs yapıyordu.

Kyk yurdu var ama okula uzak.Maltepe ve Samandıra'dan gelen arkadaşlarım vardı,başka yakında var mı bilmiyorum.

@Lars Mikael Akerfeldt

Diğer seçenekleriniz neler?Benim arkadaşım Maltepe'deki yurtta kalıyordu sabah 7.30'da geliyordu 9.30'daki ders için.Bence çekilecek dert değil.Okulun yurdu olacak ama ne zamana olur bilmiyorum..
  • Hocam örneğin dönem 38 kişi kaç kişi Almanca hazırlığı ilk senede geçiyor ?
  • TheSpiRiT kullanıcısına yanıt
    teşekkürler :) Ben şimdiden çalışmalara başlayayım o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2CBD65149

Hocam örneğin dönem 38 kişi kaç kişi Almanca hazırlığı ilk senede geçiyor ?
    Genellersek başarı sıralaması arttıkça bölümün,geçen kişi sayısı artıyor.Mesela geçen Haziran'daki sınavda mekatronikten ve endüstriden 13 kişi geçmiş.Ama iktisattan 4,işletmeden 6 kişi geçmiş.Ağustos'ta bir sınav daha var.Ama ilk sınavda 80 kişi geçtiyse 2.sınavda 50 kişi(sayıları salladım) falan geçer tahminen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSpiRiT -- 6 Ağustos 2018; 20:34:2 >
  • Yeri berbat sırf bu yüzden bile yazılmaz öğrenci otostop videoları dolu her gün o yol çekilir mi be

• Yemekyiyenadam kullanıcısına yanıt
    80k olan kontenjanı 3 kişi zaten o almanca liselerden mezun olanlar için sen 50k olanı yazabilirsin
    Ösym tercih ederken açıklamaları okuyun 3.5.85 falan yazıyor köşesinde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NEYMAR-JR kullanıcısına yanıt
    Yer olarak bir İTÜ kadar değil, ama kavacıka 10 dakika mesafede, oradan da çoğu yere ulaşabiliyorsun.
  • Hocam ben de oraya gelebilirim. Almanca olması ve özellikle ALMANYA olması beni cezbetti açıkçası. Öğrencilerine Almanya ile ilgili ne gibi imkanlar sunuyorlar ?

Mesela orada o bölümü okumayıp onun yerine o bölümü Almanyada okumak gibi.

Yani kısacası ben Almanyaya göç etmek istiyorum. Bu üniversitenin bana Almanya ile ilgili sağlayacağı imkanlarla bi odtü nün sağlayacağı imkan aynı mı değil mi ?

Çoook teşekkürler :)
  • Hocam okula yakın özel yurtlar var mı senin bildiğin ?
  • Mihrabat var şu an, onun dışında sahibinden.coma girdiğin zaman orada da çıkıyor bazı apartlar.
  • mezunadam12 M kullanıcısına yanıt
    Almanya odaklı isen burası ODTÜ'den daha önde, alman ekolü ile eğitim görüyorsun ve orada staj yapma şansın burada daha yüksek. Almanyada sana yaz okulu imkanları sunuyor şu anda üniversite, onun dışında oradan buraya gelen hocalar var. Sen burada edineceğin networking ile kendini Almanya'ya ileride atabilirsin.
  • Almanca Seviye sınavlarına girmek zorunlu mu? Girmezsem a1'den mi başlıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmakosma

Almanca Seviye sınavlarına girmek zorunlu mu? Girmezsem a1'den mi başlıyorum?
    Zorunlu değil.A1'den başlarsınız girmediğinizde.
  • . Almanca Seviye Tespit Sınavı
    (2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Hazırlık Eğitimi Programına tabi olacak tüm öğrenciler "Almanca Seviye Tespit Sınavı"na girmek zorundadır.) böyle yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmakosma -- 31 Ağustos 2018; 16:53:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmakosma

. Almanca Seviye Tespit Sınavı
    (2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Hazırlık Eğitimi Programına tabi olacak tüm öğrenciler "Almanca Seviye Tespit Sınavı"na girmek zorundadır.) böyle yazıyor.
    Geçen senelerde zorunlu değildi.Kayıt yaptırdığınızda sorun isterseniz.
  • Taüde okurken gidilebilecek en iyi yurt mihrabat mıdır?

• arkadaşlar özel yurt durumundan dolayı bu okulu seçmedim. Okula yatay geçiş yaparsak hazırtlık okuyamıyoruz değil mi ?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.