Şimdi Ara

Türban Meclis'de... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
5.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 0971

yazdıklarımı zerre anlamamışsınız.
    sanırım tuşlara kısayol atamışsınız, klasik marjinal kemalist söylemleri pratikçe basarak gönderiyorsunuz.

ona makro yazmak denir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

Bana cevap vermek yerine konuyu dagiran, turbanla alakali verecek cevabiniz kalmadiginda konuyu baska yerlere cekmeye calisan, yani kacis cabasi icinde olan sizsiniz. Neyse konu hakkindaki dusunceleriniz ne kadar derin (!) oldugu da belli oldu boylece.

Daha fazla uzatmaya gerek yok. Kactiniz sayiyorum, daha falza yuklenmiyorum.

Bahsettiklerimin tamamı bu konuyla ilgili şeyler. Yine söylüyorum ''işinize gelmiyor'', bu kadar basit. Derin düşünmeye de gerek yok, ayan beyan ortada olanlardan konuşuyoruz. Ama maalesef sizin tartışma çerçeveniz bir kelime etrafında şekillenebiliyor, örneklendirmelere, ironilere yer yok dağarcığınızda.
    Kaçmayacağınızı varsayıyor, burada bekliyorum.

Konuyla alakasi yok maalesef. Konu sizin diger insanlarin nasil giyinecegini sorgulamaniz. Bunlar insanlarin kisisel kararlaridir. Kimsenin buna karsima veya sorgulama hakki da yok. Aleviye de karisma hakkimiz yok, sunniye de. Eger Alevilere X,Y,Z yapiliyor diye basortululere aynisini yapma hakkini kendinizde goruyorsaniz zaten bastan carpik bir bakis aciniz var demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

quote:

sanırım tuşlara kısayol atamışsınız, klasik marjinal kemalist söylemleri pratikçe basarak gönderiyorsunuz.

ona makro yazmak denir.

ben de onu tarif ettim çok kültürlü beyefendi.
    3.kişi olarak gelmişsiniz. hoşgeldiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

Türban Meclis'de...

Bu nedir yahu? Gören de sanacak Anadolu'da yıllardır görülemeyen Anadolu Parsı'nı fotoğraflıyor vekiller. Şu görüntü bile içlerindeki hırsı, intikam duygusunu açıkça ortaya koyuyor.

bu arada bilmeyen varsa Anadolu parsı görüldü. nesli tükenmemiş.

• quote:

quote:

quote:

ona makro yazmak denir.

aranızdaki tartışmaya girmek için yazmadım, bilgi olsun diye yazdım.
    Konu ile ilgili kişisel görüşüm ise türban yasağı kalkmalı şeklindedir.
    Türban yasağı kalksın, bu konu kapansın gitsin, ülke daha önemli meselelerle uğraşsın.
    Sanki başka derdimiz yok. İsteyen açılsın, isteyen kapansın kimse kimseye karışmasın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

ona makro yazmak denir.

aranızdaki tartışmaya girmek için yazmadım, bilgi olsun diye yazdım.
    Konu ile ilgili kişisel görüşüm ise türban yasağı kalkmalı şeklindedir.
    Türban yasağı kalksın, bu konu kapansın gitsin, ülke daha önemli meselelerle uğraşsın.
    Sanki başka derdimiz yok. İsteyen açılsın, isteyen kapansın kimse kimseye karışmasın.

Ben farklı bir şey yazmadım zaten, arkadaş sizin söyleyişinizle yazayım üşenmiş makro kullanmış.

• Baronlar engelli insanlarımızı kullanmasını iyi biliyor

Türban Meclis'de... Türban Meclis'de...

• montevo kullanıcısına yanıt
    dostum elimizde kuran varda kuran bizim tam anlayabileceğimiz gibi değil arapların kendi dilleri olduğu halde onlar bile tam mana çıkartamıyorlar bu yüzden bu işler fıkıha giriyor bunlar içinde nice alimler var şimdi alim nerden biliebilir diyebilirsin bunlar peygamber efendimiz zamanından gelen bilgiler ,kuranda bir ayet geçiyor mesela hemen arkasındanda size peygamber gönderdim ne verirse alın geçiyor bu azımsanamayacak kadar çok yani hadislere iman etmek gerekir nedeni ise kuranın her defasında size peygamber gönderdim ne verirse alın demesinden .ve hadislerde peygamberin zamanında anlattığını yazan not tutan toplum içindeki vaazlarından kalan sözleridir.mesela şöyle bir hadisi şerifi var bana kuran verildi kuranın on katı katarda ilim verildi gibi.kıyamete gelince kıyamet kafirlerin üstüne kopacak zaten bir müslüman kalmayacak bundan dolayı o zamanın insanları zaten bunu bilemeyecek 120 yılı falan ,bunu bilen bizim kaynaklar dünyadada zaten müslüman kalmayınca diğerlerinin bundan haberi olmayacak ve onların üstüne ansızın kopacak burda olaya iki açıdan bakmak gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: logitech34

Baronlar engelli insanlarımızı kullanmasını iyi biliyor

Türban Meclis'de... Türban Meclis'de...

Bu insanların kendi iradeleriyle var olan yönetime karşı çıktıklarını kabullenmek ne kadar zor değil mi?
    Faiz lobisi bitti, sırada baronlar, düşesler, kontlar, derebeyler var herhalde. Melih Gökçek ağzıyla konuşanları görmek ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu milletvekillerinden biri de çıkıp demiyor ki yıl 2013 millet aya çıktı biz hala kadınların ne giyip giymeyeceğini tartışıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

kıyamet konusunda şöyle bi mantıksızlık var kuranda allah bize kıyameitn ansızısın geleceğini söylüyor.peki ansıızn gelcek şeiyn alameti olur mu?

mesela muhammed suresi 18 e göre zaten belirtiler glemiş

Ali Bulaç 18- Artık onlar, kıyamet-saatinin kendilerine apansız gelmesinden başkasını mı gözlüyorlar? İşte onun işaretleri gelmiştir. Fakat kendilerine geldikten sonra öğüt alıp-düşünmeleri onlara neyi sağlar?
    Diyanet Vakfı 18. Onlar, kıyamet gününün ansızın gelip çatmasını mı bekliyorlar? Şüphesiz onun alâmetleri belirmiştir. Kendilerine gelip çatınca ibret almaları neye yarar!
    Edip Yüksel 18. Saatin kendilerine ansızın gelmesini mi bekliyorlar? Kuşkusuz onun alametleri gelmiş bulunuyor. Onlara gelip çatınca kendilerine gelen mesajın ne yararı olur?
    Elmalılı Hamdi Yazır 18-Artık onlar, yalnızca o Kıyametin kendilerine ansızın gelivermesine bakıyorlar. Çünkü işte onun alametleri geldi. Fakat o başlarına geldiğinde anlamaları kendilerine ne fayda verir?
    Süleyman Ateş 18. (İnanmayanlar) İlle (helak edilecekleri) sa'atin ansızın kendilerine gelmesini mi bekliyorlar? İşte onun belirtileri geldi. O uyarıldıkları sa'at kendilerine geldikten sonra artık öğüt almaları nereden mümkün olsun?
    Yaşar Nuri Öztürk 18 Kıyametin ansızın tepelerine inmesinden başka neyi bekliyorlar? Onun belirtileri zaten gelmiştir. O onlara gelip çatınca, ibret almaları neye yarar?!

zuhruf 66

Ali Bulaç 66- Onlar, hiç şuurunda değilken kendilerine apansız geliverecek olan kıyamet-saatinden başkasını mı gözlüyorlar?
    Diyanet Vakfı 66. Onlar farkında değillerken kıyamet gününün kendilerine ansızın gelmesinden başka bir şey mi bekliyorlar?
    Edip Yüksel 66. Onlar, farkında değilken, Saatin kendilerine ansızın gelmesini mi bekliyorlar?
    Elmalılı Hamdi Yazır 66-Hep kıyamete, hiç farkında değillerken onun ansızın başlarına gelivermesine bakıyorlar.
    Süleyman Ateş 66. Onlar ille o sa'atin, kendilerinin hiç farkında olmadıkları bir sırada, ansızın başlarına gelmesini mi bekliyorlar?
    Yaşar Nuri Öztürk 66 Hiç farkında olmadıkları bir sırada o saatin birdenbire kendilerine gelmesinden başka neyi bekliyorlar?

geçenelrde bi site rastladım kıyameti saati sanaiyesine kadar veriyor.alamet beklemek fantastik filmelrdeki öğeler gibi bişey olur.dikkat ederseniz alametler hep olduktan sorna söylenir ve önlenemez nedense.başka bir sorunsa arapçadan türkçeye çevirilerde fiilleirn tüm anlamları incelenmeyip kişinin kendi bildğine uydurma sorunudur.burdan senin 120 yılına gelirsek geleceği bileceğimizi bunu sadece allah bileceğine göre,kuranda da belirtilmemişse durumun ne oalcak?

http://www.hazretimehdi.com/makale.php?id=16824 bu siteye göre kurandan bir ayet yokken bu insnaalr gelceği nerden nasıl biliyor?hadisler konusund abir ben değil proflarda temkinli davranıyor.çok değil 15 sene önce din diye şıhların çükünü öpen insanalr vardı türkiyede.1400 sene içidne kim bilir neler neler olmuştur.ayrıca hadis rivayet edenelrin rivayet ettiği hadisi çürüten hadisleirde rivayet ettiği söyleniyor.hepsini geçitm elimizden allahtan geldiğini söylediiğğimiz kuran var ve daha neyin peşindeyiz ben onu çözemiyorum.allah bir durumdan bizi sorumlu kılmadı ise o durumu yapmak yada yapmamak sıkıntı bir iş değil.

türban konusu niye bu akdar uzuyor anlamıyorum.siyasi ve cinsel olmadıkça herşey serbest bırakılaiblir.bu yaştan sorna koca koca adamlar kadınlar sidik yarışına girecek değiller herhalde.

Ansizin gelecek seyin tabi ki alameti olabilir. O da ansizin geleceginin habercisidir zaten. Sonucta kiyametin tam anini sadece Allah biliyor. Ama kiyametin hangi yil ya da hangi gun ya da hangi saatlerde kopacagini bilenlerin olmasi anormal bir durum degil.

Ayrica imtihan tamamlandiktan sonra 120 yil daha yasanacagini soylemek nasil bir mantiksizliktir? Ortada imtihan yoksa dunya hayatinin devamini saglayacak bir durum da yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volpenotte -- 2 Kasım 2013; 22:44:58 >

• logitech34 L kullanıcısına yanıt
    Şafak Pavey;

Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu.
    London School of Economics'te yüksek lisans yapmış.
    İsviçre'deki Cenevre Üniversitesi'nde sanat eğitimi alırken trenin altında kalarak kolunu ve bacağını kaybetmiş.

Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca biliyor ve giriş seviyesinde Arapça ve Farsça biliyor. Uluslararası işaret diliyle konuşabiliyor.
    Basılmış olan iki tane kitabı var.

Birleşmiş Milletler Engelli İnsan Hakları Sekreterliği görevinde bulunmuş.

Bu bilgiler Wikipedia'dan alınmıştır.

Şimdi sana sorayım bakalım; Bu kadının "maşa" olduğunu iddia edecek kadar bilince sahip olmanı sağlayacak nasıl bir altyapıya sahipsin. Ya da boşver; küçümsediğin insanın neler yaptığı ortada. Şimdi sen kendini anlat da bilelim nasıl bir uzmanla karşı karşıya olduğumuzu sevgili "maşa olmamış" alim insan.

Cevap vermeyeceğini biliyorum, çünkü senin gibilerin kapasitesi, önlerine konanı tekrar etmekten ileri gitmiyor ve burada senin gibilerden çok var.

Hadi beni utandır ve maddi ya da manevi olarak Türkiye'de çok az kişinin ulaşabileceği bir noktaya gelmiş birinin maşa olduğunu çözümleyecek kadar bilgiye ve zekaya nasıl ulaştığını paylaş da hayranlıkla senin izinden gelelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen
    quote:

Orijinalden alıntı: shadow006
    Ben sana bir görüşün değerli olup olmamasındaki kriterin ne onu soruyorum sen buna cevap vermektense (çünkü vereceğin cevabın olmadığından) konuyu şakayla karışık bel altına çekiyorsun bende sana ona göre cevap vereyim.
    Demokrasi dediğin o yapma çiçek, senin gibi düşünenlerin ben merkezci ve tek sesli idolojilere soka soka bu günlere geldi.....

Senin demokrasi dediğin sistem dünya ya kandan başka bir şey vermemiştir.Ezilenlerin daha da çok ezilmesinden başka.Demokrasi pratikte komünizm kadar ütopyadır.Dünya da bütün savsşlar,kan demokrasi maskesi altında işleniyor SOKA SOKA

Ha işte böyle lafı dolandırmadan sadede gelde doğru düzgün iki kelimenin belini bükelim.

Dünyada kanı döken Demokrasi yani çok seslilik değil tek seslilik ve aç gözlülük. Garibanı ezenler her daim Emperyal emeller besleyen garibanlığı yaratanlar bir avuç elit olmuştur, güçlüyüm istediğimi istediğim gibi yaparım, engel olursanda bedelini ödedirim diyerek dünyada zülm düzeni her daim hakim kılmışlardır ve emin olki hiçbir Emparyal güç Demokrasi idealiyle bunları yapmamıştır, yapmazda.

Sen tüm bunların ardındaki aç gözlü nefsi doyurulamaz trolleri göremek yerine, bir günah keçisi arayıp bunu Demokrasi olarak yaftalama kolaylığına gidiyorsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen
    quote:

Ben sana bir görüşün değerli olup olmamasındaki kriterin ne onu soruyorum sen buna cevap vermektense (çünkü vereceğin cevabın olmadığından) konuyu şakayla karışık bel altına çekiyorsun bende sana ona göre cevap vereyim.
    Demokrasi dediğin o yapma çiçek, senin gibi düşünenlerin ben merkezci ve tek sesli idolojilere soka soka bu günlere geldi.....

Senin demokrasi dediğin sistem dünya ya kandan başka bir şey vermemiştir.Ezilenlerin daha da çok ezilmesinden başka.Demokrasi pratikte komünizm kadar ütopyadır.Dünya da bütün savsşlar,kan demokrasi maskesi altında işleniyor SOKA SOKA

Ha işte böyle lafı dolandırmadan sadede gelde doğru düzgün iki kelimenin belini bükelim.

Dünyada kanı döken Demokrasi yani çok seslilik değil tek seslilik ve aç gözlülük. Garibanı ezenler her daim Emperyal emeller besleyen garibanlığı yaratanlar bir avuç elit olmuştur, güçlüyüm istediğimi istediğim gibi yaparım, engel olursanda bedelini ödedirim diyerek dünyada zülm düzeni her daim hakim kılmışlardır ve emin olki hiçbir Emparyal güç Demokrasi idealiyle bunları yapmamıştır, yapmazda.

Sen tüm bunların ardındaki aç gözlü nefsi doyurulamaz trolleri göremek yerine, bir günah keçisi arayıp bunu Demokrasi olarak yaftalama kolaylığına gidiyorsun.

Boş bir vaktinde sokrat ın savunmasını oku.

• Volpenotte kullanıcısına yanıt
    dostum güneş batıdan doğduktan sonra 120 yıl dünya dönmeye devam edeceği rivayeti var hadislerde bunun için sadece rivayet başka bilgi olursa alırsın ama sadece 1 kaç hadis var bu konuda zaten hiçbir islam alemide tam 120 yıl demiyor sadece böyle bir rivayet var diyor ve imtihan edilecek gibi bir düzen yok artık o zamanda içinde küçücük islam sevgisi olan kalmıyor kıyamet kafirlerin üstüne kopuyor rivayet böylehttp://www.youtube.com/watch?v=knht9vjRs7o
  • WirLieBen kullanıcısına yanıt
    Demokrasinin kusursuz olduğunu idda ettim mi. Temelde insanın insiyatifine ve insafına dayanan herşeyde bir zaafın, eksikliğin olması yadırganmamalı. İnsanın zaafı o idealı değersiz yapmaz, yapmamalı. Çünkü bence bir kişinin insafıyla ölüme gitmektense, 500 kişinin insafıyla ölüme gitmek daha tercih edilebilir bir seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmıstık

dostum güneş batıdan doğduktan sonra 120 yıl dünya dönmeye devam edeceği rivayeti var hadislerde bunun için sadece rivayet başka bilgi olursa alırsın ama sadece 1 kaç hadis var bu konuda zaten hiçbir islam alemide tam 120 yıl demiyor sadece böyle bir rivayet var diyor ve imtihan edilecek gibi bir düzen yok artık o zamanda içinde küçücük islam sevgisi olan kalmıyor kıyamet kafirlerin üstüne kopuyor rivayet böylehttp://www.youtube.com/watch?v=knht9vjRs7o

Cubbeli'yi tanimasak yutacagim. Mesela flash tvdeki programda Mehmet Talu zamaninda Cubbelinin Hz.Mehdi icin kendisine "30 yasinda" dedigini soyledi. Cubbeli İstanbulda cikmayacak diyor Bediuzzaman'in talebesi 2010da yaptigi konusmada Bediuzzaman'in "İslamin kilidi Turkiyededir" dedigini soyluyor kendisine. Bu durumda Bediuzzaman ya da talebesine mi inanayim Cubbeliye mi? Zamaninda 30 yasinda diye belirtip simdi "daha cikmadi" diyor.

Bu adam zaten yecuc mecucu, deccali dogaustu varliklar gibi gorerek uctugunu gosteriyor. Sag tarafinda cennet solunda cehennem vs bunlarin gercek manada soyledigine inaniyor bu alim denilen insan.

120 yil olayi da palavra zaten. Allah askina imtihan bittikten sonra ne 120 yili? İnsanlar bosu bosuna dunyada niye tutulsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

quote:

Cubbeli'yi tanimasak yutacagim. Mesela flash tvdeki programda Mehmet Talu zamaninda Cubbelinin Hz.Mehdi icin kendisine "30 yasinda" dedigini soyledi. Cubbeli İstanbulda cikmayacak diyor Bediuzzaman'in talebesi 2010da yaptigi konusmada Bediuzzaman'in "İslamin kilidi Turkiyededir" dedigini soyluyor kendisine. Bu durumda Bediuzzaman ya da talebesine mi inanayim Cubbeliye mi? Zamaninda 30 yasinda diye belirtip simdi "daha cikmadi" diyor.

Bu adam zaten yecuc mecucu, deccali dogaustu varliklar gibi gorerek uctugunu gosteriyor. Sag tarafinda cennet solunda cehennem vs bunlarin gercek manada soyledigine inaniyor bu alim denilen insan.

120 yil olayi da palavra zaten. Allah askina imtihan bittikten sonra ne 120 yili? İnsanlar bosu bosuna dunyada niye tutulsun?

o adam zaten kendi yaşıyor demiyor şu dedi bu dedi diyor mehmet taluda gördüğü rüyayı anlatıyor biraz baktım videolara birde şöyle birşey var hadislere göre her yüz yılın başında gelecek deniyor beklemiş olabilirler ben bile bekliyorum keşke gelse diye gönül istiyor yani birde videoları hep keserek koymuşlar başı ve sonu çok önemli videoların böyle kesik kesik videoları izleyince insan şaşırırhttp://www.youtube.com/watch?v=r9DFZudzkdc türkiyenin islamın kilit noktası olayına gelince doğru olabilir yanlışta olabilir çünkü bu konuda ne ayet ne hadis vardır farzedelimki kilit nokta bizim ülkemiz mehdinin burda çıkacağı anlamına gelmez bu.120 yıl olayı ise kardeş işi mantığa vurursan yanılgıya düşeriz imtihan bittiyse 120 yıla ne gerek var demek doğru olmaz o sadece ALLAH ın bileceği iştir isterse 1000 yıl güneşi tersten doğdurur onun yapacağına biz mantık yürütürsek inanmamızın bir manası kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslan Mustafa -- 3 Kasım 2013; 1:18:43 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

quote:

o adam zaten kendi yaşıyor demiyor şu dedi bu dedi diyor mehmet taluda gördüğü rüyayı anlatıyor biraz baktım videolara birde şöyle birşey var hadislere göre her yüz yılın başında gelecek deniyor beklemiş olabilirler ben bile bekliyorum keşke gelse diye gönül istiyor yani birde videoları hep keserek koymuşlar başı ve sonu çok önemli videoların böyle kesik kesik videoları izleyince insan şaşırırhttp://www.youtube.com/watch?v=r9DFZudzkdc türkiyenin islamın kilit noktası olayına gelince doğru olabilir yanlışta olabilir çünkü bu konuda ne ayet ne hadis vardır farzedelimki kilit nokta bizim ülkemiz mehdinin burda çıkacağı anlamına gelmez bu.120 yıl olayı ise kardeş işi mantığa vurursan yanılgıya düşeriz imtihan bittiyse 120 yıla ne gerek var demek doğru olmaz o sadece ALLAH ın bileceği iştir isterse 1000 yıl güneşi tersten doğdurur onun yapacağına biz mantık yürütürsek inanmamızın bir manası kalmaz

4 paragraf yazi yazmistim gelmemis. O kadar yazdik cope gitmis resmen.

"Beklemis" diyorsun da ben buna karsi cikmiyorum ama bak dikkat et "30 yasinda" demis. Ciktigina emin olmadigi, bekleme doneminde olan bir insan nasil cktigina emin olmadan "30 yadinda" der? Demek ki ciktigindan eminmis ki zamaninda ustune ustluk bir de yasini soylemis.

Bediuzzamanla Cubbeliyi kiyaslamam bile Cubbelj anca onundekini okur. Onu sen ya da ben de kitabi acsak yapabiliriz. Okudugu hadislerdeki hikmeti ya da anlatilmak isteneni de Bediuzzaman gibi insanlar anlar. Oyle olmasaydi zaten yecuc mecucu ya da deccali dogaustu gucleri olan masalsi varliklar sanmazdi.

Benim 120 sene ile ilgili kurdugum mantik Allah'in dunyayi yaratma amacina uygun olarak varilmis bir sonuc. Ben Allah'in reddettigi bir durum uzerinden mantik kurmuyorum ki, niye yanlis olsun?

Cubbeli kendisini cok iyi bir musluman ve buyuk bir alim gostermek icin yalan konusan, 120 sene gibi bir yanlisla insanlari yaniltan, depremde vefat eden insanlarimiz icin agzini bozan, barbie bebekle ilgili konusup gereksiz sonuclara varmaya calisan bir insan benim icin. Samimi bulmuyorum

Bediuzzamana "ben Mekkey ya da Medineye gidecegim" demis o da "ben olsam Turkiyeye gelirdim, islamin anahtari burada" demis. Ne demek bu? Kitaplarinda Hz.Mehdi'den bahseden insan neden islam'in kilidi olarak baska bir yeri gostrsin sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volpenotte -- 3 Kasım 2013; 1:33:21 >

• Türbana özgürlüğü savunan arkadaşlar acaba bugün kü habere ne diyecekler.Şimdi işinize gelince türbana özgürlük demokratikleşmenin bir göstergesi ise başbakanın bugün kü açıklaması hangi demokratik ,insan hak ve özgürlüklerine uyuyor çok merak ediyorum..
    quote:

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, “Yurt yetersizliğinden kız-erkek öğrenciler aynı evde kalıyor, bu yapımıza ters” dedi.
    “Denizli ilinde şahit olduk. Yurtların yetersizliği beraberinde çeşitli sıkıntılar doğuruyor. Üniversite öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Vali Bey’e bunun talimatını verdik. Bunun bir şekilde denetimi yapılacak” yanıtını verdi.

Kız-erkek öğrenci aynı evde kalabilirler.Buna kimse karışamaz.Bide buna karışmak için yurt yetersizliğini savunmak komik olmuş.Zira yurt yetersizliği yada yurtlarda kalmak istemeyen bir sürü öğrenci kız kıza,erkek erkeğe yada kızlı erkekli olarak evlere çıkıyor.Yani kız ve erkek olarak aynı evde kalanlar zorunluluktan değil kendileri isteyerek kalıyor.İsteseler kız kıza yada erkek erkeğede çıkabilirler.Şimdi size soralım.Türban tgakmak demokratik bir haksa başbakan hangi hakkı kendisinde buluyor ki aynı evde kalan kız-erkeklere karışıyor ve buna izin vermiyeceklerini söylüyor.Türbanla girmesin diyenlerden ne farkı var acaba.Yurtlarda zaten karma olanları bile kız-erkek olarak ayırdınız.Hadi ona eyvallahta sivil hayatta aynı evde kalan kız-erkekler kendi hür iradeleriyle bunu yaparken başbakan hangi hakla buna karışabiliyor.Hani demokratikti.Hani insan hakları ve evrense hukuk işleyecekti.Din kurallarına göre kız-erkeğin aynı evde kalması mümkün değil.Ama siz değil miydiniz Türkiye laik bir hukuk devletidir diye.İzmirde benim arkadaşlarım okurken kızlı-erkekli olarak kalanların sayısı bir hayli fazlaydı.İsteyen kız kıza eve çıkıyodu,isteyen erkek erkeğe,isteyende kızlı erkekli olarak.Bunu 18 yaşını geçen bireyler istedikten sonra kim karışabilir.Ailesi karışabilir sadece.Ailesi istemese bile o birey .stedikten sonra istediği kişiyle kalabilir.Burdan ne anlıyoruz.Türban takan kesimin ve bunu savunanların türban özgürlüğünü demokratik özgürlük olarak değil dini kurallar bahanesiyle bunu yaptıklarını ve buna demokratik özgürlük derken;aynı kitle kızlı-erkekli kalmaya demokratik bir kulp bulamadıkları için din kurallarını öne sürdükleri açıkça belli.Samimiyetiniz bir kez daha gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.Asıl amacınızın evrensel insan hak ve özgürlükleri,hukuk ve demokrasi olmadığını;din kurallarıyla örtüştüğü sürece demokratik olduğunuzu bir kez daha gösterdiniz..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.