Şimdi Ara

TUNÇMATİK UPS kullananlar yardım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 900VA tunmatik ups aldim..Elektrik kesilince devreye giriyor ama alarm sesi veriyor..normali bu ama durmak bilmiyor yani yaninda olunca bi kere powere basman yeterli susmasi icin.Ama dışarıda olunca elektrikler kesilince kimse olmayacak sürekli ötecek..Sesi de az bişey olsa öterse ötsün diyecegim ama baya yüksek ses cikariyor ve komsularin rahatsiz olmasindan endişe ediyorum..Bu sesi kapatmamız mümkün mü ?

• Öndeki düğmeye bir kere basarsan sesi keser, olmadı upsi açıp içindeki buzzer ı çıkarıcaksın. Siyah ufak silindirik birşey, ortasında delik var. Komple sökmene gerek yok, üstündeki plastik koruyucuyu çıkarırsan yeterlidir.
  • hocam benimde aklima o geldi ama akü full..bir de ups in içini acip buzzer i cikatayim derken kül olmayalım:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weezer -- 22 Eylül 2006; 7:41:04 >
  • tunçmatik ile ilgili bir sorunum var benimde. ne yazık ki bi türlü istediğim performansı alamadım bu UPS den 725A lık digitech markası var yeni oldu alalı cihaza sadece tam dolu bir kasa birde modemin adaptorü takılı. Fakat elektrik kesilince ( ki burda da sorun var usturuplu bi şekilde giderse elektirk sorun yok devreye giriyor ama yıldırım vs. düşüpde sağa sola ani bi dalgalanma olunca bilgisayar resetliyor kendisini) en fazla 2 bilemediniz 3 dk. besliyebiliyor sistemi ondan sonra %30 civarına gelince akü şarjı kafadan UPS beslediği sistemi kapatıyor ama ilginç olan modem açık kalıyor sadece bilgisayar kapanıyor küt diye.
    bu TUNÇMATIK UPS ile birlikte gelen UPSILON yazılımını nasıl kullanıyorsunuz? bi kaç defa daha buraya sormuştum ama kimseden tatminkâr bi cevap gelmemişti.

not: çıkan ses konusunda ve aynı zamanda ekranın bu kadar parlaklığının gerekip gerekmediği konusunda bende şikayetçiyim gece resmen ekran far gibi parlıyor odanın içinde. pratik bi çözüm yolu yokmudur bunun? bi şekilde firmware update vs. söz konusu olamıyormu bunlarda?
  • bide gecenin bu saatinde aklıma geldi de onuda danışayım size bu 700VA lık UPS de 12V luk 5Ah lık bi akü var bu aküyü bi araba aküs ile değiştirsem? bu mümkün mü? yeniden şarj ederken boşalan aküyü sıkıntı çıkarır mı? hiç böyle birşey deneyen var mı aramızda? kataloğunda normal tam şarj süresi için 8 saat yazıyor eğer sadece bu süre uzayacak ve çekeceği yük akü değişimi ile artacaksa denenebilir gibi geliyor.
  • 12v x 5 Ah = 60VAh böylesine küçük bir aküye sahip ups in 5 dakikadan fazla dayanması imkansız. (normal pc yükünde). takmayı düşündüğünüz yeni akü nün kapasitesinden ziyade ups o aküyü sarj edebilecek mi ? büyük kapasitede akü koyunca ups buharlaşmaya başlayacakmı?(elektrikler kesildikten sonra). bunları irdelemek lazım.
    quote:

Orjinalden alıntı: akceylan

bide gecenin bu saatinde aklıma geldi de onuda danışayım size bu 700VA lık UPS de 12V luk 5Ah lık bi akü var bu aküyü bi araba aküs ile değiştirsem? bu mümkün mü? yeniden şarj ederken boşalan aküyü sıkıntı çıkarır mı? hiç böyle birşey deneyen var mı aramızda? kataloğunda normal tam şarj süresi için 8 saat yazıyor eğer sadece bu süre uzayacak ve çekeceği yük akü değişimi ile artacaksa denenebilir gibi geliyor.
  • araba aküleride sonuçta 12V die düşünmüştüm sadece Ah ları yüksek minimun 45Ah araba aküsü. şarj için pek bi tahminde bulunumam olmadı şarj için manual ikici bi devrede takarım aküye ama elektrik kesilince uzun süre UPS bu akımı kaldırabilir mi ne yalan söyliyeyim bilmiyorum onu danışmak istemiştim hiç deniyen var mı yokmu die :) UPS i alırken aynı gün içinde sürekli kesintilerin ardından canıma tak edipde ilk girdiğim bilgisayarcıdan araştırmadan aldığım bi UPS di makinanın güç kaynağı 288W yazıyor ve tamamen dolu. biraz araştırabilseydim aslında 700VA nın beni kesmiyeceğini en azından anlayabilirdim ama iş işten geçti işte :) fazla masraf yapmadan pratik bi çözüm arıyorum bende kesinti sonrası srüeyi arttırmak için..
    teşekkürler hertürlü bilgi ve yardımın için..
  • Ben buzzere bir bant yapıştırdım sesi çok az çıkıyor. Resimde bant belli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 28 Eylül 2006; 16:54:00 >
  • @akinci
    kullandığınız ups

resimde ki mi? :P

resimdeki ups ler 550 VA diye satılıyordu benim eski işyerimde.

bantı yapıştırırken cihazı prizden çekip kapatmayı ihmal etmeyin.

http://forum.donanimhaber.com/m_7175263/tm.htm daha büyük akü bağlama tecrübelerim burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperian -- 28 Eylül 2006; 21:50:44 >
  • Evet aynısı. Tunçmatik winups. Ben daha çok wireless modem için kullanacağım. Benim için kapasite artırımından çok voltaj dalgalanması, kesintiler ve telefon hattı koruması önemli.
    Fakat modem hattı girişi rj45 olarak yaplmış telefon hattınınki ise rj 11. Daha önce telefon kablosuna rj 45 bastırıp kullanmıştım fakat yeni yaptırdıklarım çalışmıyor. Öncekiler ortada idi, şimdikiler kenarda acaba onun için mi çalışmıyor bilmiyorum.
    Bir defasında PC nin fişi taklıyken PSU'yu kurcalama gafletinde bulunmuştum. Gözlerimde bembeyaz şimşek çaktı. PSU yanmasaydı PC şehidi olabalirdim. O günden beri elektirikle oyun oynamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 29 Eylül 2006; 3:16:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: akceylan

tunçmatik ile ilgili bir sorunum var benimde. ne yazık ki bi türlü istediğim performansı alamadım bu UPS den 725A lık digitech markası var yeni oldu alalı cihaza sadece tam dolu bir kasa birde modemin adaptorü takılı. Fakat elektrik kesilince ( ki burda da sorun var usturuplu bi şekilde giderse elektirk sorun yok devreye giriyor ama yıldırım vs. düşüpde sağa sola ani bi dalgalanma olunca bilgisayar resetliyor kendisini) en fazla 2 bilemediniz 3 dk. besliyebiliyor sistemi ondan sonra %30 civarına gelince akü şarjı kafadan UPS beslediği sistemi kapatıyor ama ilginç olan modem açık kalıyor sadece bilgisayar kapanıyor küt diye.
    bu TUNÇMATIK UPS ile birlikte gelen UPSILON yazılımını nasıl kullanıyorsunuz? bi kaç defa daha buraya sormuştum ama kimseden tatminkâr bi cevap gelmemişti.

not: çıkan ses konusunda ve aynı zamanda ekranın bu kadar parlaklığının gerekip gerekmediği konusunda bende şikayetçiyim gece resmen ekran far gibi parlıyor odanın içinde. pratik bi çözüm yolu yokmudur bunun? bi şekilde firmware update vs. söz konusu olamıyormu bunlarda?

Yüksek çıkan ses,Fazla aydınlatma ,Yazılım problemi (yükleniyor ama windows dan kontrol edilemiyor tam yapamadım).

Bunlar genel sorunlar bende senin gibi aldım fazla detaya girmeden alayım dedim,detaya giricem zaman fazla para vericeğimi baştan biliyordum.

Çıkan sesi düğmesine basıp kurtulabilirsin yanlız elektrik bitmeye yakın ne yaparsanız yapın sesi durdurmanız kapattıktan sonra bitiyor .

Akinci@ elektrik dalgalanmasında tam koruma sağlamıyor eğer elektirik hattı gerçek şekilde topraklı değilse garanti dışı sayılıyor bkz(kullanım kitapçığı).

en iyisi aslında gerçek online ups almak onlarda 350+kdv dolardan başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 21 Ekim 2006; 14:27:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

Evet aynısı. Tunçmatik winups. Ben daha çok wireless modem için kullanacağım. Benim için kapasite artırımından çok voltaj dalgalanması, kesintiler ve telefon hattı koruması önemli.
    Fakat modem hattı girişi rj45 olarak yaplmış telefon hattınınki ise rj 11. Daha önce telefon kablosuna rj 45 bastırıp kullanmıştım fakat yeni yaptırdıklarım çalışmıyor. Öncekiler ortada idi, şimdikiler kenarda acaba onun için mi çalışmıyor bilmiyorum.
    Bir defasında PC nin fişi taklıyken PSU'yu kurcalama gafletinde bulunmuştum. Gözlerimde bembeyaz şimşek çaktı. PSU yanmasaydı PC şehidi olabalirdim. O günden beri elektirikle oyun oynamam.

Telefon koruması nasıl bir koruma sağlıyor ?
    Ben kullanmıyorum o özelliğini. Telekomdan gelen kabloyu direk modeme bağladım.
    yıllardır bu şekilde kullanıyorum.
  • Yıl 2020 olmuş Tunçmatik hala o aptalca sese çözüm bulmamış.
    Bu saygısızlığının bedeli olarak artık bu markayı almayacağım.

Elektrik kesildiğinde sürekli bip, ne anlamı var bunun?

Kapatırken, açarken yine uzuuun bir bip. Zaten işlemi yapan başında, ne diye çaldırıyorsun da insanları rahatsız ediyorsun?
    Düğme akıllıymış ne yapayım bu akılsızlık olunca...

Tabi kullanıcı da akılsız. Bu problemi benim gibi iletmezse üreticiye, üretici de kendini akıllı sanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Predatora -- 23 Nisan 2020; 21:40:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.