Şimdi Ara

Tunçmatik Lite 650 VA Akü değiştirmek. yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
1.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Tunçmatik Lite 650 VA UPS KGK mın aküsünü değiştireceğim. Ters çevirip alttan 4 vidayı söküyorum. fakat kapak yarım açılıyor altta plastik kapak tırnaklı tırnakları nasıl kurtarabilirim biraz kapağı zorladım kırarım diye vazgeçtim. bu Kesintisiz güç kaynağının kasasını sökmeme yardım etmenizi bekliyorum saygılar selamlar...

• Hocam Aynısı Bende Var Ve Elektrikçiye Götürün Lütfen. Çünkü Açmak Ve Aküyü Tekrar Lehimlemek Çok Sıkıntı. Gözümle Gördüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çetooooo kullanıcısına yanıt
    Açabilsem uçlar geçmeli fiş. takması kolay. Kapağı aç.amıyorum nasıl bi tırnak koydularsa. Bir usulü vardırda ben bilmiyorum.
  • kahvaltılık metal saplı bıçaklarla iki parçanın geçtiği yere bıçağı sokarak ayırabilirsin. akü değişmi yaparken de önce artı(+) kutubu sök sonra eksi(-) kutubu. takarken de önce eksiyi tak sonra artıyı. bu şekilde daha güvenli olur. akü olarak almadıysan yuasa öneririm daha pahalıdır ancak en iyisidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secador -- 11 Ekim 2016; 14:09:50 >
  • Teşekkürler

• Verdiğiniz bilgilerle sökme işini hallettim. Teşekkürler, Akünün bir yüzünde çatlak var. 12 volt 7amper bunun yerine 9amperlik akü alsam olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oder -- 12 Ekim 2016; 21:08:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: secador

kahvaltılık metal saplı bıçaklarla iki parçanın geçtiği yere bıçağı sokarak ayırabilirsin. akü değişmi yaparken de önce artı(+) kutubu sök sonra eksi(-) kutubu. takarken de önce eksiyi tak sonra artıyı. bu şekilde daha güvenli olur. akü olarak almadıysan yuasa öneririm daha pahalıdır ancak en iyisidir

Bu gün 12V 9Ah FZA Jel Akü geldi. Aynen dediğiniz gibi değişimini yaptım şu an şarjda. Gerçi dolu gözüküyordu bir deneme yaptım elektriği kesip Bilgisayarı açtım kapattım. Çalışıyor UPS boşta şarj ediyorum 12 saat şarj etsem yeter herhalde. Bilgileriniz için teşekkürler.

• secador S kullanıcısına yanıt
    Düzelteyim. Önce (-) kutup sökülür sonra (+), takarken de önce artı sonra eksi takılır.
  • oder O kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz hangi aleti besliyorsanız gerektiği kadar akım çeker.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.