Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Lexco , Lexco Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
25.163
Cevap
87
Favori
730.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla zateb dünyada mobili, sabitinden hızlı sayılı ülkelerdeniz

Şaka maka Türkiye'deki mobil hızları gerçekten çok iyi. Tabi bunda veri masrafının düşük olması, relabet olması ve bürokrasinin görece daha az olması etkili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Rekabet olayi olmasa mobilde vahim

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Elbette ama zaten iyi bir sektörün sebeplerinden birisi zaten rekabet.

Hatırlarsınız çok değil yav 10 sene önce hele daha da öncesinde mobil ne kadar pahallıydı. Şuan ise 20USD'ye Turkcell'den dahi ağzına kadar dolu bir paket alabiliyorsunuz.

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Kullansa bile istasyon kurulumuna göre değişebilir şeyler var, 800 anteni farklı yöne bakıyorsa hiç de çekmeyebilir bina içinde. Ya da belli miktarda çekse bile telefon 3G'de durmayı tercih edebilir.
  • burak550 B kullanıcısına yanıt
    Bundan dolayı da Xiaomi gibi Çin pazarına üretim yapan markalarda 800 MHz desteği olmadı uzun süre.

Mobil teknolojilerde 40'tan fazla bant var ki bunlar kullanılan frekansa ya da aynı frekans olsa bile kullanılan teknolojiye göre belirleniyor. 850 MHz kullanabiliyorlar, 1900 MHz, 2300 MHz, 2500 MHz vs. değişik bantlar kullanıyorlar sanırım. Bir de GSM de kullanmayıp CDMA kullananlar da var.
    20 USD yüz liradan fazla ediyor, 50 GB AKN'li paketler var sanırım o fiyatlara. :D
    Genede tarife fiyatlari vs kotu ama hocam

• Zaten hızların yüksek olmasının sebebi o. Herkes mobil İnternet'i çok yüksek kotalarla doya doya kullanamıyor. Sınırsız kullanır gibi herkes kullanmaya başlasa bu hızları rüyamızda görürüz.
    Bir Amerikan mobil operatör forumundan bir ifade hatırlıyorum. 4G'yi operatörler devreye almaya başladığında biri bir konuya yorum olarak yazmıştı şunu; "iPhone'lara 4G gelene kadar yüksek hızların tadını çıkaralım." :D
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Telekom ve Vodafone de 800 görüyor Türkcell 3G g düşüyor tek kademe çekiyor şebeke arama da da çıkmıyor 4 g olarak

Sanada hayırlı bayramlar kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Zaten hızların yüksek olmasının sebebi o. Herkes mobil İnternet'i çok yüksek kotalarla doya doya kullanamıyor. Sınırsız kullanır gibi herkes kullanmaya başlasa bu hızları rüyamızda görürüz.
    Bir Amerikan mobil operatör forumundan bir ifade hatırlıyorum. 4G'yi operatörler devreye almaya başladığında biri bir konuya yorum olarak yazmıştı şunu; "iPhone'lara 4G gelene kadar yüksek hızların tadını çıkaralım." :D
    Kesinlikle haklısınız. Türkiye'de hâlâ 1 GB altı paketler bile var. Bu kotalar şöyle 50-100 GB falan olsa ve fiyatları herkesin ulaşılabileceği seviyelerde olsa, Turkcell ve Türk Telekom'un 4.5G'si Vodafone gibi olur.

• İstanbul'dan kaçtılar da diğer her yerde hız düştü bu sefer... Köylerde hele hiç sayfa açmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul gülsuyu

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

• Maltepe çarşı

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

20 USD yüz liradan fazla ediyor, 50 GB AKN'li paketler var sanırım o fiyatlara. :D
    Hocam Turkcell 50 GB tarife aylık 299 TL

• Xeqona X kullanıcısına yanıt
    150 civarına alınabiliyor bir şeyler yapınca. Bu platinum tarife zaten. 50 GB'ı çıkarsalar gene ucuzlatmazlar.

Hatta bizim burada bayiler 80'e veriyordu. Muhtemelen Vınn olabilir, SuperBox mu ne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 21 Ağustos 2018; 23:8:43 >
  • Kuzen test yaptı bugün Vodafone ile. Tekirdağ, Muratlı'da. 20 Mbit civarı indirme hızı gördü. Benim de kör noktada kaldığı için 11 Mbit 3G gördü Turkcell. :)
  • TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

4 saatte 3mbps hız arttı 😀

1800+800

• Çeşme Açık hava duman konseri hem konser hem çeşme inanılmaz kalabalık, bu yoğunlukta bu hız şaşırtıcı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Tabi ben kürsel pazarına hakim olmadığım için mobilin bu konuda bir yorumum yok lakin ulusal çapta ele alırsak fiyatların daha rekabetçi olduğu da ortada.

• 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.