Şimdi Ara

TUM HGS SORULARINIZI CEVAPLIYORUM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
22.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DefenSe

arabamı sattım üzerinde adıma kayıtlı hgs etiketi vardı alan kişi plakayı değiştirdi ve etiketi söktü iptal ettirmeme gerek varmı ?

Bakiyeniz yoksa sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gundogdu34

merhaba,
    Hgsli aracımın ön camı kırıldığı için değiştirdim, şimdi ne yapmam gerekiyor? Tekrar sıfırdan hgs mi almam gerekir.

şimdiden tşk.

Bu sekilde de gecislerinize devam edebilirsiniz ancak gecislerde surekli kacak gecis uyarilari alirsiniz. Bakiyenizin bitip bitmedigini anlamaniz zor olabilir. Giris istasyonunuzu okumama sorunlar yasanir fszla ucret alinnir bunlarin iadesi icin musteri hizmetlerini ararsiniz v.s v.s bence yeni bir etiket alin. Eskisini kapatip icindeki bakiyeyi aktartin

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Dün İstanbul'dan gelirken Bolu'ya uğradım. Bolu Batı'dan girdim sanırım Boldu Doğu'dan çıktım. Ankara'dan çıkarken 15 tl kestiğini gördüm. Sanırım Bolu-Ankara için 15 tl normal bir ücret değil. İstanbul-Ankara 12 tutuyor. Bunu nası düzelttirebilirim.

TUM HGS SORULARINIZI CEVAPLIYORUM

Evet normal deil ama bakiyeniz bu gecis icin yetersiz ise oncelikle 7 gunu gecirmeden yuklemenizi yapin. Yolda bulamazsaniz internete hgs online yukleme yazin epttavm seklinde bi site cikcak ordan kartla yukleme yapabilirsiniz. 7 gunu gecirmeyin sakin. Fazla alinan ucretin iadeleri icin de bayramdan sonra musteri hizmetlerini arayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hgs_doktoru -- 4 Ekim 2014; 0:24:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Ben şunu merak ediyorum açıkcası bir arkadaşım yaptı şuanlık birşey ödemedi.

Diyelim ki başka bir ilden bir araç satın aldık ve plakasını değiştirmek istiyoruz noter satışında plaka değişimi için onayı verdik aracı üstümüze aldık,bu süre zarfında yaşadığımız şehire dönerken otobandan dolayısı ile kaçak geçtik.

Daha sonra ruhsat bize ulaştığında gidip aracın sigortasını plaka değişim işlemlerini v.s yaptırdık.

Yeni çıkarttığımız plakayı sorguluyoruz,hgs borcu gözükmüyor eski plaka değiştirdiğimiz için de trafikten düştüğü için kayıt bulamıyor.

Gecisten itibaren 7 gun icinde etiket alinmamissa eski plakayla da gecse ceza yazilir. 7 gun icinde gecis yapilan plakaya deil de yeni plakaya etiket alinmissa da musteri hizmetleri aranip gerekli belgeler yollanir.

• quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

babamın üzerindeki aracı üzerime aldım. onun adına olan hgs yi kullanmaya devam edebilirmiyim?

Babaniz etiketi kapatmadigi surece sorun olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hgs_doktoru

quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

babamın üzerindeki aracı üzerime aldım. onun adına olan hgs yi kullanmaya devam edebilirmiyim?

Babaniz etiketi kapatmadigi surece sorun olmaz

teşekkürler...
  • HGS almam gerekiyor. Ücretsiz HGS etiketini nereden temin edebilirim? Teşekkürler
  • celebic kullanıcısına yanıt
    ptt
  • Motorsikletlerle otomobiller köprü geçişlerinde aynı ücreti ödüyor. Böyle bir saçmalık olamaz İstanbul gibi bir yerde motorsiklete teşvik yapmaları lazımken tam tersini uyguluyorlar.

Geçen sene motorsiklet geçiş ücretleri indirilecek gibi haberler çıkmıştı ama gördüğüm kadarıyla hala aynı fiyat. Bununla ilgili bir gelişme var mı?
  • merhabalar aracımı sattım. hgs etiketi almıştım fakat yapıştırmamıştım. şimdi yeni araç daha almadım. yakın zamanda araç alacağım. bu etiketi kullanabilir miyim yardımlarınız bekliyorum
  • Hocam merhabalar,
    Aracı aldıktan sonra baktım 2 adet cezası var arabayı aldığım adamı aradım borcun var borcu öde bide hgsni iptal et dedim yeni hgs alacağım adam sallamadı.

Sonra hgs müşteri hizmetleri ni aradım. Onlarda borcun beni bağlamadığını yeni hgsyide benim iptal ettirebileceğimi söyledi.bende ptt ye gittim fakat siz iptal ettiremezsiniz eski hgsyi alan iptal ettirir dedi ama siz yeni hgs alabilirsiniz dedi nasıl olcak dedim eskisi iptal olmadan olur sıkıntı olmaz dedi ve yeni hgs aldım. Fakat şimdi canım sıkıldı bi çok yerde aynı plaka üzerinde iki hgs olmaz diyor. Benim plakamın üstünde iki adet hgs var ben etiketi yapıştırdım fakat çoğu kez etiket okumuyor sistem plakadan tarıyor deniyor taradığında belki eski hsgsden düşmeye çalışacak. Bu sefer ortalık iyice karışacak.

Kime neye kızayım bazen insanlara sinir oluyorum kardeşim satmışsın arabanı neden iptal ettirmessin bu nasıl rahatlık böylelerine etiketi sönmeyecen geçecen onun etiketi ile geçecen görecek. Ayrıca bana bişey olmaz size yeni etiket çıkaralım diyen ptt personeline mi kızayım.

Ben ne yapayım şimdi???

• quote:

Orijinalden alıntı: chem06

Hocam merhabalar,
    Aracı aldıktan sonra baktım 2 adet cezası var arabayı aldığım adamı aradım borcun var borcu öde bide hgsni iptal et dedim yeni hgs alacağım adam sallamadı.

Sonra hgs müşteri hizmetleri ni aradım. Onlarda borcun beni bağlamadığını yeni hgsyide benim iptal ettirebileceğimi söyledi.bende ptt ye gittim fakat siz iptal ettiremezsiniz eski hgsyi alan iptal ettirir dedi ama siz yeni hgs alabilirsiniz dedi nasıl olcak dedim eskisi iptal olmadan olur sıkıntı olmaz dedi ve yeni hgs aldım. Fakat şimdi canım sıkıldı bi çok yerde aynı plaka üzerinde iki hgs olmaz diyor. Benim plakamın üstünde iki adet hgs var ben etiketi yapıştırdım fakat çoğu kez etiket okumuyor sistem plakadan tarıyor deniyor taradığında belki eski hsgsden düşmeye çalışacak. Bu sefer ortalık iyice karışacak.

Kime neye kızayım bazen insanlara sinir oluyorum kardeşim satmışsın arabanı neden iptal ettirmessin bu nasıl rahatlık böylelerine etiketi sönmeyecen geçecen onun etiketi ile geçecen görecek. Ayrıca bana bişey olmaz size yeni etiket çıkaralım diyen ptt personeline mi kızayım.

Ben ne yapayım şimdi???

Hocam başka PTT'ye gidin çünkü o personel işi bilmiyor, saçmalamış.

Ben ikinci el araba aldım. Aynı plakaya 2 tane hatta daha fazla HGS olabiliyor çünkü ben arabayı aldıktan sonra eski sahibi nasılsa iptal ettirmiştir diyerek yeni HGS aldım. Aylarca öyle geçtim, sıkıntı yok. Sonra bir ara kontrol ettim benim HGS bakiyemden benim arabayı aldığım tarihten önceki geçişler cezalı olarak düşmeye başladı. HGS merkezini arayıp durumu bildirdim. Eski araç sahibi hesabı kapatmamış bu sebeple sizin bakiyenizden düşüyor dediler. Adamı nereden bulacam tabii ki. Telefonda ki görevli en yakın PTT'ye ruhsatınızla gidip aracın eski sahibinin HGS'sini iptal edin dedi. Başkasına ait HGS hesabını benim kapatilmem bana başta mantıksız geldi ama ruhsat yenileme tarihi işi çözüyor.

Hocam o iş bilmez görevliyle uğraşmak istemiyorsanız başka PTT'ye gidip aracın eski sahibinin HGS hesabını iptal edin yoksa sizin HGS bakiyenizden para çekilir.

Not: Benden çekilen paralar hemen HGS bakiyeme aktarıldı, sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Hocam merhabalar,

Ben ne yapayım şimdi???

Ben ikinci el araba aldım. Aynı plakaya 2 tane hatta daha fazla HGS olabiliyor çünkü ben arabayı aldıktan sonra eski sahibi nasılsa iptal ettirmiştir diyerek yeni HGS aldım. Aylarca öyle geçtim, sıkıntı yok. Sonra bir ara kontrol ettim benim HGS bakiyemden benim arabayı aldığım tarihten önceki geçişler cezalı olarak düşmeye başladı. HGS merkezini arayıp durumu bildirdim. Eski araç sahibi hesabı kapatmamış bu sebeple sizin bakiyenizden düşüyor dediler. Adamı nereden bulacam tabii ki. Telefonda ki görevli en yakın PTT'ye ruhsatınızla gidip aracın eski sahibinin HGS'sini iptal edin dedi. Başkasına ait HGS hesabını benim kapatilmem bana başta mantıksız geldi ama ruhsat yenileme tarihi işi çözüyor.

Hocam o iş bilmez görevliyle uğraşmak istemiyorsanız başka PTT'ye gidip aracın eski sahibinin HGS hesabını iptal edin yoksa sizin HGS bakiyenizden para çekilir.

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ben ilçede yaşıyorum ve sadece bu işi merkez ptt yapıyor. ve sadece bu görevli bu işe bakıyor. olayı tamamen anlatan bir maili hgs müşteri hizmetlerine atacağım hem borcun eski sahibine tebliğ edilmesini hemde eski hgsnin iptalini isteyeceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Hocam merhabalar,

Ben ne yapayım şimdi???

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ben ilçede yaşıyorum ve sadece bu işi merkez ptt yapıyor. ve sadece bu görevli bu işe bakıyor. olayı tamamen anlatan bir maili hgs müşteri hizmetlerine atacağım hem borcun eski sahibine tebliğ edilmesini hemde eski hgsnin iptalini isteyeceğim.

Rica ederim, maksat işiniz çözülsün. Acaba o şubede başka bir memur yok mu?

Tam bunları yazarken bu konuda HGSAKM HGSAKM <hgsakm@kgm.gov.tr> ile yapmış olduğum yazışmaları hatırladım. Buyrun o yazışmayı aşağı yapıştırıyorum.

Sayın İlgili,

Talebinizle ilgili düzeltme işlemlerine başlayabilmemiz için adınıza olmayan ancak plaka üzerinde aktif durumda bulunan HGS etiketlerinin tarafınızca kapatılması gerekmektedir. Herhangi bir PTT şubesine ruhsatınızla giderek bu işlemi yaptırmanız ve tarafımıza dönüş yapmanız rica olunur.

İyi günler dileriz.

Gönderildi: 1 Nisan 2016 Cuma 14:23
    Kime: HGSAKM HGSAKM
    Konu: FW: Cengiz Çelebi ( 06 XX YYYY / YYYYYYYYY )

• Aşağıda ise yazışmanın ekran görüntüsü var. Hatta sizin PTT şubesine bunu yanınıza alarak gidin belki o görevli hatasını anlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 21 Haziran 2016; 15:09:50 >
  • merhaba.eski plakamdaki hgs bakiyesini yeni aracımın plakasına ptt den aktardım. hgs sitesinde yeni plakama tanımlı bakiyem görünüyor ancak eski etiket eski arabada kaldı.yeni etiket de vermedi ptt deki görevli.gerek yok dedi. Geçişlerde ceza ödemeyelim?
  • Hgs etiketi yerine hgs kart alsak daha pratik degil mi sokup takma derdi yok.eger kart alirsak gecislerde karti on cama mi dayamamiz gerekiyor?

• Ben hgs den genellikle 130 140 km arasi hizla geciyorum

Birkac sefer 180 ile gectigim de oldu. Hic hgs cezasi yemedim. Demek ki sistem okuyor.

Ancak merak ediyorum maksimum kactir bunun limiti? Kac ile gecersem hgs okuyamaz?

Bu suratlerde bilgilendirme yazisi falan degisemiyor zaten. Ya da ben gormuyorum ben gevtikten sonra birseyler yaziyordur herhalde

• Sıkıntı; Bank asyanın kapanması ile kredi kartına bağlı sadece geçtiğin parayı ödeyi artık kullanamayacak olmam...Bu sistemin aynısını uygulayan bir kuruluş var mı?...Ayrıca bu hgs kartını başka bir bankaya veya ptt ye aktarabilir miyim?...Sistemde hala açık gözüküyor...

• Bende bu soruyu benzer soracaktım. HGS ilk çıktığında kart bulunmadığı için etiket almak zorunda kaldık. Şuan bankalarda veya PTT de kart HGS var mı? Şimdi araba değişecek.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.