Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (792. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.572
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fazla uğraştırmayacaksa belge falan faxla geri gönderme o kadar bekledin sonuçta :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Hocam noter ile onayli belge falan istenen olay drone ile ilgiliydi. Bimere sikayet edip notere falan gerek kalmadan halletmistim isleri.
    Dun gumruge takilan projeksiyon cihazida gumruge yaptigim itiraz sonucu gumrukten gecti.

Merhaba ,

Gümrüğe sunulan tekrar kontrol ve itiraz talebimize istinaden gönderinizin muaf kapsamda işleme alınması gümrük memurları tarafından uygun bulunmuş olup, gönderinizin iki iş günü içerisinde adresinize dağıtımı planlanmaktadır.

Bilgilerinize sunarım

• tuilde kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun hocam,sevindim senin adına,mevzuat falan zırvalıyorlar ama kafalarına göre de iş yapmaktan geri kalmıyorlar.
  • çinden telefon almıştım malesef gümrüğe takıldı

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Sekman Pistonu kullanıcısına yanıt
    cep telefonu direk takılır normal hocam, geçmiş olsun
  • DenzeL_28 kullanıcısına yanıt
    Sizin kargo takipsiz maalesef. L ile başlayanlar Ptt'den takip edilebiliyor ama U ile başlayanlar edilemiyor.

• GalPal kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, elime ulaşsında takip edemesek de olur sağolun.
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

evet arkadaşlar vaziyet budur, işin içinden çıkamadım yorumlarınızı bekliyorum, gümrüğe girmeden zimmet alındı yazdı. nedir aslı astarı?
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    zimmet aldık merak etme bayramdan sonra görüşürüz demek

• hayırlısı :) içinde e sigara var kangertech topbox mini. herkesin çatır çatır geçmiş gümrükten sıkıntısız,bende patlamaz umarım :)
  • silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1172F340B -- 11 Temmuz 2021; 0:12:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 50.cal

Arkadaşlar abim yurtdışına gitti kanadaya. şimdi onda bitane telefon var telefonu türkiyeden aldık faturası falan bizde . o telefonu bize kargoyla gönderebilir mi?

bunu gümrükle görüşün sıkıntı çıkmasın ama büyük ihtimalle geçirirler zaten imei buraya kayıtlı faturasıda elinizde sıkıntı olacağını sanmıyorum ama işide şansa bırakmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: back2back

quote:

Orijinalden alıntı: 50.cal

Arkadaşlar abim yurtdışına gitti kanadaya. şimdi onda bitane telefon var telefonu türkiyeden aldık faturası falan bizde . o telefonu bize kargoyla gönderebilir mi?

bunu gümrükle görüşün sıkıntı çıkmasın ama büyük ihtimalle geçirirler zaten imei buraya kayıtlı faturasıda elinizde sıkıntı olacağını sanmıyorum ama işide şansa bırakmayın

Alıntıları Göster
    silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1172F340B -- 11 Temmuz 2021; 0:12:4 >

• dhl ile gelen kargom vardı ptt e girmiş ama takip edebiliceğim takip no yok ptt e girmesinden sonra. var mı takip için bir yontem nasıl ogrenebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

hayırlısı :) içinde e sigara var kangertech topbox mini. herkesin çatır çatır geçmiş gümrükten sıkıntısız,bende patlamaz umarım :)

Hocam ürününüz takılmış, doğruca geri gönderiliyor.
  • bearpear kullanıcısına yanıt
    takılması için gümrüğe gönderilmesi gerekmiyor mu hocam veya ukim'e. böyle bir ibare yazmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

takılması için gümrüğe gönderilmesi gerekmiyor mu hocam veya ukim'e. böyle bir ibare yazmıyor.

E-sigara ürünleri son zamanlarda UKİM'e gönderilmeden doğruca geldiği gibi geri şutlanıyor. 1-2 sayfa önce başka bir arkadaşın daha başına gelmişti aynısı, ona da yazmıştım. Şöyle linkini vereyim, bakabilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/m_34582101/mpage_264//tm.htm#120088335
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuilde

Ucret falan belirtmediler hocam. Sadece gumruge tabi dediler. 80 dolarlik urun gumruge mi takilir dedim. Belgeleri gonderin gumruge sunum yapalim dediler. Gonderdim bekliyorum cevaplarini.
    Gecen senede Ups ilede ayni sikintiyi yasamistim. Drone aldim 150 dolar mi neydi, gumruk memuru izin vermeyip ithalat islemleri yapmami istedi. Noterden evrak alcakmisim, bir suru evrak toplucakmisim kici kirik drone icin. Bende bimere sikayet ettim memuru. 1 ay sonra gumruk memuru hatali bulundu ve gumruk mevzuatina aykiri davranmaktan inceleme baslatilmisti.
    Memurlar kafasina gore is yapiyolar. 80 dolarlik urunu keyfe keder gumruk vergisine tabi tutacak

Benim amazon da 2 adet siparişim takılmıştı ups uğraştırdı ama geldi biri 10 dolar biri 75 dolar felandı

• bearpear kullanıcısına yanıt
    hayırlısı hocam, kimisi geçer diyor kimisi gider diyor. aliexpress'de türkiye yorumlarına baktım son 2-3 ayda herkes sorunsuz teslim almış..bizde patlarsa da kısmet :)
  • 160$lik tablet almistim sabah 9:40ta ukime giris yapip torba açılmıştı oyle kaldi filmin en heyecanlı yerinde sezon finali girdi. Umarim pazar günüde calisiyordur en azinda vergi cikip çıkmayacağı belli olsaydo iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoyalWatch55 -- 10 Eylül 2016; 21:19:15 >
  • 
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.