Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: antired Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 10 Misafir Kullanıcı, 11 Masaüstü Kullanıcı
27.093
Cevap
700
Favori
1.517.161
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    919 Mesaj
    ben oradan şarj cihazı aldım telefon için. sırf sitenin isminden dolayı olduğundan şüphem var, geri gönderdiler.
    |
    |

Hocam bütün arkadaşlarım burdan aldılar hep hiçbir sıkıntı yaşamadılar ben alayım dedim :) bana olana bak haftaiçi belli olur net durum çünkü google da bu sorunu aratıyorum herkes teslim olur size diyor UKİM yazarsa o zaman sıkıntı dediler bakalım.
    |
    |
    rambo34_orijinali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Çavuş
    74 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: shngzm

Hocam bütün arkadaşlarım burdan aldılar hep hiçbir sıkıntı yaşamadılar ben alayım dedim :) bana olana bak haftaiçi belli olur net durum çünkü google da bu sorunu aratıyorum herkes teslim olur size diyor UKİM yazarsa o zaman sıkıntı dediler bakalım.

Hocam önceden şüphe çeken cihazlar ukim e gönderilir ve paketleri açılıp kontrol edilirdi. Artık ya x ray de görüntülüyorlar ya da fasttech den ülkemize yüzde 99 e-sigara yolladığı için hiç görüntüleme ihtiyacı dahi duymadan geri şutluyorlar. Pim de zimmet alınan cihaz geri gönderiliyor demektir boşuna ümitlenmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Anladım kardeşim benim teşekkür ederim cevabın için yapacak birşey yok o zaman iadesini isteyeceğiz.
    |
    |
    bearpear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Çavuş
    43 Mesaj

cevabınız aklımı karıştırdı hocam yurtdışından tablet bekliyorum 3g yok simkart vs yok yani kontrol amaçlı yüzde yüz ukime giricek siz ukim öncedendi diyorsunuz ? ayrıca şu nedemek biri açıklayabilirmi

PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

iki ihtimal var ya ukime sevkettiler yada ulaştırılması üzerine bulunduğum şehir İzmir'e ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: mustafa3595

cevabınız aklımı karıştırdı hocam yurtdışından tablet bekliyorum 3g yok simkart vs yok yani kontrol amaçlı yüzde yüz ukime giricek siz ukim öncedendi diyorsunuz ? ayrıca şu nedemek biri açıklayabilirmi

PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

iki ihtimal var ya ukime sevkettiler yada ulaştırılması üzerine bulunduğum şehir İzmir'e ?

Hocam UKİM eskidendi dediğim kısım yanlış anlaşılmaya müsait olmuş. O yüzden daha net açıklayayım. UKİM diye bir yer hala var :) ve bazı paketler hala buraya uğruyor. Örnek mi? Değer tespiti yapılıp vergisi belirlenecek ürünler UKİM'e gider. Ya da cep telefonları, yasaklı olmasına rağmen genelde direkt geri gönderilmez, UKİM'e gider. Çünkü burada açılıp IMEI kontrolü yapılır. Ama bazen gümrük çalışanlarının işgüzarlığı yüzünden, bazen UKİM'deki yoğunluk yüzünden, bazen de Xray'de tespit edilen ithalatı yüzde 100 yasak olan e-sigara gibi ürünler UKİM'e gönderilmeden direkt geri şutlanır. Sizin ürününüzün durumunda herhangi bir sıkıntı yok. Zira zimmet alındı yazmıyor. Üstteki arkadaşın ürünü zimmet alındığı için geri gönderiliyor dedim. Sizinkinin yurt dışı kaydı yapıldıktan sonra PTT işyerine sevk edilmiş. Gümrüğe de sevk edilmemiş. Yani büyük ihtimalle hiç kontrole girmeden size ulaşacak. Siz yine de şu siteye bakın:http://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Eğer pakedin ağırlık bilgileri ve adres bilgileriniz sistemde gözükmüyorsa 1-2 güne tabletiniz elinizde olur.

Edit: Site linkini yanlış yazmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bearpear -- 3 Eylül 2016; 16:12:04 >

• Çavuş
    43 Mesaj

dediginiz bilgiler gozukuyor agirlik 750 gram alici adi ve adresi acik birsekilde yaziyor

|
    |

O zaman ukim e girip değer tespiti yapılacak demektir.

|
    |
    mustafa3595 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yapsınlar hocam korkumuz yok 60 dolara aldım zaten dedim üstüne 50 dolar yazın yeter teşekkür edeirm ilgilendiğiniz için sanırım bayramdan sonraya kaldı bizim iş :D
    |
    |

malesef hocam geri dönmüş,almanyada şu an,tekrar baktım sizin için
    |
    |
    shngzm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

esigara coili

|
    |
    Makale_Helvetia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhabalar bi sorum varda araştırdım araştırdım bulamadım.
    Ben amerikada bi çekilişe katıldım internet üzerinden çekilişi kazandım diyelim
    Adamlar telefonu ve kargoyu kendisi karşılıyor yani ben sadece adresi vericem.
    Bu gibi kargonunda üzerinde faturası veya fiyatı yazarmı? Kargo telefon kutusu büyüklügünde olur sanırsam gümrüğe takılırmı ? Vergi vermek zorundamıyım bedava gelen şeye?
    Bide türk vatandaşı değilim yinede vergi vermek zorundamıyım ? İllalah geldi ya

Telefonu gümrükten geçirebilirsen bir geçirde vergi kısmını sonra düşünürsün. Yasak çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 3 Eylül 2016; 23:33:18 >
    |
    |
    choully kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kabul etmek istemesek de, moralimizi bozsa da, acı bir gerçek olsa da üçüncü dünya ülkesinde yaşıyoruz. Kendi vatandaşına aslan (yüksek vergi,saçma prosedürler,uymazsan tıkarım içeri,göndermem kargonu,1 euroda geçse mecbursun ödüceksin vs vs.) dış ülkelere pısırık kedi gibi bir anlayışla yönetiliyoruz. Kimin yönettiği fark etmez, babamın oğlu da olsa gerçek olan bu. Türkiye gerçeği bu. O yüzden demem o ki, gerçekten yapmanız gereken bir işlem olmadıkça (uzaktaki yakınınıza göndermeniz gereken birşey vs) alışveriş vs bu tür şeylerle uğraşmayın çünkü çok baş ağrıtıyor.
    1 eylülde paketi ptt kargoya amerikaya gönderilecek şekilde teslim ettim hala başakşehirde bekletildğini sorgu ekranından görmekteyim. acaba paketleri tek tek xrayde kontrol mu ediyorlar.yoksa koliler yurtdışına sevk edilip sorgulamaya düşmüyor mu? bu arada yurtdışına 10-20 kg ağrlıkta ptt ile koli gönderen oldu mu? kaça yolladınız? hasarsız&hasarlı mı ulaştı?
    |
    |

Amazondan ps3 oyun getirtmek istiyorum önceden getirttim 1 adet gümrük için 1 yılda 5 adeti geçmesin deniyordu fakat cd ve dvd için bu durum geçerli değil diye okumuştum şimdi oyundan 3 adet getirsem biri bana diğer ikisi de kuzenlere hediye aynı oyundan acaba sıkıntı yaratırmı gümrükte normalde cd ve dvd lere yıl içinde 5 adet kanunu konulmuyo diye biliyorum ama sizinde yorumlarıza ihtiyacım var teşekkür ederim... (75 doları geçmeyecek şekilde)
    |
    |
    Bahsedilenler: bearpear

Hocam o 5 olayı diye birşey yok benim geçen ay 4 paketin 3 ü aynı anda geçti yıldada toplasan 10 u geçmiştir aldıklarım her yıl 5 ten fazla alışverişim olmuştur hiçbir sorunla karşılaşmadım aynı üründen birden fazla olan paketler bile geçti. Elektronik ürünlerde Nasıl işler bilemem ama 5 olayından eminim öyle birşey yok

|
    |
    BreeZe QQ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yılda 5 adet olayı eskiden yapılan bir uygulama idi.Şu an 75€ para sınırı var.Bunun yanı sıra 75€ altı istediği kadar sipariş verebilse de suistimal edilirse sınırlama getirilebiliyor.75€ üstü ürünlerde ekstra vergi ödüyorsunuz.Bir de ürünler için üst bir limit vardı ama hatırlamıyorum

|
    |
    BreeZe QQ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam suistimal etmemde mesela aynı oyundan 3 falan olsa toplam 30 dolar falan ediyor sanırım sıkıntı olmaz değil mi teşekkür ederim cevaplarınız için bu arada
    |
    |
    Bahsedilenler: highbury1913 , sizotipall kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Gümrükten geçiyomu?

75euro sınırını demiyom getirmek yasal mı ?
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.