Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (761. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.519
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bazı kargo hareketleri o işlem kısmına yazılmıyor bazende aynı yere yazılıyor yani benim kargoda 8. sıradaki işlem en son gördüğümden farklı bir şekilde değiştirilmiş yani farklı bir adım girilmiş ama aynı adım silinerek üstüne yazılmış önceki adımlardada oldu böyle bir iki kere yani bazı şeyler biz görmeden değişebiliyor.
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    hocam senin bu verdiğin takipsiz kargo bildiğim kadarıyla benimde var böyle bi iki tane 1.5 ay olacak neredeyse geçenlerde ptt ye sordum yok gelmedi gelince biz getireceğiz dediler hala bekliyorum bakalım.aldığım şeyler 1 dolarlık falan olduğu için çokta önemsemedim açıkçası
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    UKİM'de zimmet alınınca sanırım gümrükten çıktığı anlamına geliyor. Ücret kısmında bir şey yazıyorsa kesin çıkmıştır, adresinize sevkedilecektir. PİM'de zimmet alınsaydı geri gönderildi diyebilirdik.
  • GalPal kullanıcısına yanıt
    Şu anda ücret kısmında birşey yazmıyor ama umarım söylediğiniz gibidir,gümrükte takılmamıştır,açıkcası pek bir ümidim yok ama belkide dağıtıma çıkar.Ne diyelim hayırlısı sanıyorum 1-2 güne belli olur ne olup biteceği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AllTaken

hocam senin bu verdiğin takipsiz kargo bildiğim kadarıyla benimde var böyle bi iki tane 1.5 ay olacak neredeyse geçenlerde ptt ye sordum yok gelmedi gelince biz getireceğiz dediler hala bekliyorum bakalım.aldığım şeyler 1 dolarlık falan olduğu için çokta önemsemedim açıkçası

Hocam 99 dolarlık iki hoporler var

76508309417071
    http://www.hrgjzx.com

takip bu site olarak girilmiş ama cince
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Geri iade edeceklerini bilsem problem değil,firmaya mesaj atar durumu bildirir en azından ürünlerin parasını kurtarmaya çalışırım.Lakin geri göndermeyip el koyuyorlarsa o sakat işte.Kesin bilgisi olan varsa cevap verebilirse sevinirim.20 günlük bekleme süresinden sonra ne olacak....
  • zagor22 Z kullanıcısına yanıt
    Mesela benim ürünler Kayıtsız geldiği için Kayıtsız iade gitti geldiği ülkeye. Dün mesaj attım PTT ne durumda diye iade etmişler geldiği ülkeye şimdi firmaya ulaştığı zaman iade edecekler. Belki Kayıtlı olarak ülkeye geldi ise Kayıtlı olarak iade edebilirler. Çünkü Kayıtlı gelen postaları kaybetme çalma gibi olaylardan çok çekiniyor PTT. Eğer ürününüz Kayıtlı ise PTT mail ile irtibata geç durumu anlar hemen cevap veriyorlar. Ama Kayıtsız ise ürün ve islerine yarayan bir şey olursa affetmiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Koli içerisinde 6 adet ürün var (bir çanta,bir gömlek,farklı beden ve modellerde 4 adet sweat var).Hepsi avcılıkta kullanılacak kamuflaj desenli ürünler o yüzden işlerine yaramaz diye düşünüyorum.Amerika Cabelas şirketinden kayıtsız geliyor eğer geri iade edilirse firma müşteri hakları konusunda oldukça hassas kargo hariç ücreti alabilirim muhtemelen.Şimdi 20 günü beklemelimi yim yoksa mail atarak bir şansımı denemelimi yim sizce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorkem84

Almanya'dan 30'unda çıkan paketim hala TR'ye giriş yapmadı olacak iş değil.Almanya yerel servis olarakta DHL kullanıyor anladığım kadarıyla.Express olarak yollamadılar.Daha önce de ülkeye geç giriş yapmıştı ama bu seferki kadar gecikmemişti.

Benim de 30'unda çıkmıştı TR ye giriş yapmamış görünüyordu 2 gün önceye kadar. Şimdi takip edebiliyorum.
  • zagor22 Z kullanıcısına yanıt
    İstanbuldaysanız bir gidin şöyle bir şey de var ağırlıktan bazen ürünleri tutuyorlar. Gidin konuşun anlatın durumu zaten vergiye tabi değil ürünler büyük ihtimal verme şansları da var?
  • Arkadaşlar bu ürünlerin uzerine tc kimlil no yazılması gerekiyor konusunu bana kisaca anlatabilcek biri var mi?

Cok teşekkürler

• iyi bari benim ürün gümrükten geçmiş

eken h9 ve gazlı havya vardı, gazlı havya acaba sıkıntı yaratırmı diye düşünüyordum yaratmadı.
  • Turkiye disina kargo alan oldu mu hic? Kargom dun ulkeye giris yapmis fakat buradan alacagim ilk kargo oldugundan teslim suresi hakkinda bir bilgim yok, acaba Turkiye'deki gibi ulkeye giris yaptiktan 1 hafta sonra falan teslim edilir mi?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• 10 gün Upim'de bekledi bir 10 günde Ukim'de bekleyecek herhalde. Bu arada şu duruma göre geri gitme olasılığı yok değil mi? (Mini PC ne sim kart girişi var nede pili) . Arkadaşlar gülmeyin ama belirtilen ağırlık bilgisi ambalaj dahil mi yoksa sadece cihaz mi tartılıyor?
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Gümrüğe girdiğinde içini açıp bakıyorlar mı arkadaşlar, mesela almanyada bulunan kız arkadaşım bana özel şeyler göndermek istiyor dhl ekspres ile dhl ekpres ile gelirse gümrüğemi takılır ve içini açıp ne var ne yok bakarlar mı,
  • dün zimmete alındı yazıyordu ve mail atmıştım ptt'ye bugün geri dönüş oldu maalesef yasaklı ürün olduğu için geri gidecekmiş paket.Arkadaş millet 3-5 alır takılmaz ellerine ulaşır biz kendimize aldık onda'da pakete bakacakları tuttu.Şimdi uğraş dur geri iadesiyle.
  • arkadaşlar elektronik sigara, likitleri ve sarf malzemeleri alan var mı son dönemde? gümrükten geçiyor mu?
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Ürün neydi? Yasaklı ürünlerin geçmesi artık mucizelere kaldı çünkü herşeyi çok sıkı kontrol ediyorlar. Arada yasaklı olmayan ürünler bile yanlışlıkla geri gönderilirken yasaklı ürünlerin geçmesi artık çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

İstanbuldaysanız bir gidin şöyle bir şey de var ağırlıktan bazen ürünleri tutuyorlar. Gidin konuşun anlatın durumu zaten vergiye tabi değil ürünler büyük ihtimal verme şansları da var?

Merhaba dostum amazondan aldıgım son iki ürün gümrükte takılmış

1:https://www.amazon.com/gp/product/B00XF80G8A/ref=ya_st_dp_summary
    2:https://www.amazon.com/gp/product/B00S82HDG6/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

bu pdf dosyası gelmiş şimdi biri 75 dolar olan biri 20 dolar civarı olan ürün acaba nasıl takılıyor iparcelle dört siparişim sorunsuz geldi keza bir adet daha var takılır gibi oda hopörler...

https://www.docdroid.net/pIQ0tsM/upssend-fdvekaletname-1z0a94r06795042261.pdf.html

• spencermila S kullanıcısına yanıt
    Amazon dan gelenlerin takılmaması lazım. Alırken vergisini ödüyorsunuz zaten. Kargo şirketleri bunu bilmeyen müşteriden ne koparırsak kar diye kafasına göre para istiyor. Amazon dan geleni 5 kuruş ödemeden almanız lazım.

• 
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.