Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (762. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.367
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 7gün25saat

Amazon dan gelenlerin takılmaması lazım. Alırken vergisini ödüyorsunuz zaten. Kargo şirketleri bunu bilmeyen müşteriden ne koparırsak kar diye kafasına göre para istiyor. Amazon dan geleni 5 kuruş ödemeden almanız lazım.

Herhalde 3 kilo olayına takılmışlar ama anlamadıgım 20 dolarlık ürün bile 3 kilo etmez peki nasıl alacagız bu ürünleri pazartesi gitsek ne diyecekler ups yetkilileri

pdf dosyasındaki yazıdada onu belirtiyor lakin altında ise para alır gibi diyor peki nasıl gelecek birşey yapmadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spencermila -- 24 Temmuz 2016; 3:17:19 >
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim bu mail kendi elin imzalayıp tekrar dan karşı tarafa göndermen.Gümrük için isteniyor biliyorum bu form. Ups şirketide buradan kendine malzeme çıkartıyor.Ama bu kağıtta kabul edilmez ise tekrardan sizden noter onaylı bir evrak istiyorlar biliyorum. Sıkıcı bir durum oluyor
  • BiLgiSeaRcheR kullanıcısına yanıt
    heaven-gifts.com'dan 100+100+30+30 ml likit yani ağır ve kalın bir paket NL post ile dün şaşırtıcı şekilde elime ulaştı.
    buna benzer 2-3 paketim maalesef iade görünüyor ki hepsi yasaklı değildi.
  • BiLgiSeaRcheR kullanıcısına yanıt
    ego pili bile geri göndermişler. gerisini hesap edin.

not:batarya diyeyim. karışmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 24 Temmuz 2016; 14:05:27 >
  • Aliexpressten sipariş verdim 21 nisanda. en sonki hareketlilik 4 haziranda ve gümrük memurları tarafından tutuldu tarzı bişey yazıyo son adımda. napmam lazım gümrükten tebligat gelmedi biraz beklemem mi gerekiyo gerçi üstünden 1.5 ay geçti ya da gidip almam mı gerekiyo öyleyse nereye gidicem istanbulda oturuyorum ???? ACİL YARDIM LÜTFEEEEEEEN !!!!!!!!!
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    Hocam pttye nerden mail attın benim de sıkıntılı bi kargo var türkiyeye geldi ama gümrükten geçemedi 5 dolarlık bi üründü neden takılmıştır acaba?
  • kız arkadaşım Aliexpressten 5 dolarlık fırça alışverişi yapmıştı 21 nisanda. pttden takip edilmiyo cnz diye bi siteden takip ediyoduk en son 4 haziranda gümrük memurları tarafından tutuldu tarzında bi adım belirmiş sonrası yok. dispute da açamıyoruz baya zaman oldu diye satıcıda habire gümrükten kontrol edin diyip duruyo napmalıyız? pttden sorgu yapınca çıkmıyo bişey nereye sormalıyız gümrükte takılıp takılmadıgını takıldıysa napıcaz ? anlayana takip numarası atabilirim ?
  • exqalibur74 E kullanıcısına yanıt
    ptt'nin kendi sitesinde iletişim bölümü var oradan şikayet oluşturup gönderdim akabinde mail olarak geri dönüş yaptılar.

https://pttws.ptt.gov.tr/info_web/info_kayit.jsp
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    peki geri dönü? yaptylar my sorun çözüldü mü? ben gümrü?e takyldy my net olarak bilmiyorum tebligat falan da gelmedi napmalyyym ?
  • exqalibur74 E kullanıcısına yanıt
    geri dönüsü yaptılarmı bilmiyorum sadece mesajda yasaklı ürün oldugu için geri gönderilecek dediler,gelen kargo takipliydi giderkende takipli yollarlar sanıyorum o yüzden bir sıkıntı cıkmaz diye düsünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiLgiSeaRcheR

arkadaşlar elektronik sigara, likitleri ve sarf malzemeleri alan var mı son dönemde? gümrükten geçiyor mu?

kalem nargile aldım geri gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: vibex2kullanicisi

quote:

arkadaşlar elektronik sigara, likitleri ve sarf malzemeleri alan var mı son dönemde? gümrükten geçiyor mu?

Kalem nargile derken?Şu an elektronik sigara ve sarf malzemeleri geçmiyor,direk geri gönderiyorlar hatta powerbank ,hoparlör vs de geçmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam normal sigara dan kurtulduk elektronik içiyoruz, bu sefer de gümrük coştu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pudinkk kullanıcısına yanıt
    1 haziran'da değişen yasaya göre 75 € üstü olan ürünlere tc kimlik no ve GTİP kodu yazmak zorunlu hale geldi. Fakat çoğu siteden henüz bunu yazabileceğiniz bir yer yok. Bu yüzden adresin devamı gibi yazmanız tavsiye ediliyor şimdilik. Adresin sonuna ya da başına eklebilirsiniz. Adres her zaman görünecek şekilde üstte olduğundan bu yazdıklarınız da görünüyor.

GTİP numarası oldukça uzun bir numara, her tür ürün için tanımlanmış bunu arayıp bulmanız gerekiyor. Bu numaralar uluslararası kabul edilen numaralar, aksiyon kamerası için 8525.80.99.00.00 mesela. Markaya göre değiştirmiyor.

Eğer ürün 75 € altındaysa bunları yapma zorunluluğu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noGret

1 haziran'da değişen yasaya göre 75 € üstü olan ürünlere tc kimlik no ve GTİP kodu yazmak zorunlu hale geldi. Fakat çoğu siteden henüz bunu yazabileceğiniz bir yer yok. Bu yüzden adresin devamı gibi yazmanız tavsiye ediliyor şimdilik. Adresin sonuna ya da başına eklebilirsiniz. Adres her zaman görünecek şekilde üstte olduğundan bu yazdıklarınız da görünüyor.

GTİP numarası oldukça uzun bir numara, her tür ürün için tanımlanmış bunu arayıp bulmanız gerekiyor. Bu numaralar uluslararası kabul edilen numaralar, aksiyon kamerası için 8525.80.99.00.00 mesela. Markaya göre değiştirmiyor.

Eğer ürün 75 € altındaysa bunları yapma zorunluluğu yok.

hocam drone alırken yazmamız lazım mı yani 250 dolarlık

• quote:

Orijinalden alıntı: MHMN

quote:

Orijinalden alıntı: vibex2kullanicisi

quote:

Kalem nargile derken?Şu an elektronik sigara ve sarf malzemeleri geçmiyor,direk geri gönderiyorlar hatta powerbank ,hoparlör vs de geçmiyor.

http://www.aliexpress.com/item/10pcs-lots-Disposable-cigarette-E-shisha-pen-disposable-elctronic-cigarette-E-hookah-pens-natural-green-healthy/32660746465.html?spm=2114.13010608.0.86.ClWhLt

• Eğer faturayı 75€ altı kestirebilirseniz değil ama gümrük kontrolünde sıkıntı çıkabilir. Sizden fatura, ekran görüntüsü..vb talep edebilirler fiyat belirlemesi yapabilmek için.

Bundan daha önemlisi yurtdışında drone alabilmek için 500 gr'ın altında ise belge almak gerekiyor üstünde ise kayıt ettirmek gerekiyor sanırım ama çok hakim değilim. Okurken aklımda kalanlar bunlar. Bu konuyu daha net araştırırsanız iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noGret

Eğer faturayı 75€ altı kestirebilirseniz değil ama gümrük kontrolünde sıkıntı çıkabilir. Sizden fatura, ekran görüntüsü..vb talep edebilirler fiyat belirlemesi yapabilmek için.

Bundan daha önemlisi yurtdışında drone alabilmek için 500 gr'ın altında ise belge almak gerekiyor üstünde ise kayıt ettirmek gerekiyor sanırım ama çok hakim değilim. Okurken aklımda kalanlar bunlar. Bu konuyu daha net araştırırsanız iyi olur.

hocam 500 gram altı ise kapsam dışı ya da belge almak gerekiyor üstü ise kayıt altına alınyor
  • Şu an gümrükler çok mu sıkı çalışmaların da bir sorun varmı, malum darbe hava limanı patlama filan,
  • 45 gündür gümrükten hiç bişey gelmedi. 6-7 farklı siparişim var hiç birisi ulaşmadı. Hepsini haziranın ilk haftasında sipariş verdim. (yasaklı değil, toplu yada fazla alınmış ürünler değil, hepsinin toplamı 75$ ı geçmiyor)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.