Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (759. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.117
Cevap
685
Favori
1.816.506
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 757758759760761
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır geri gitmemiş. Şuan İstanbulda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ups antrepoda bekliyor yaziyor bu noktadan sonra benim birsey yapmama gerek var mi yoksa ups kendimi iletisim kurucak.

Urun 200 dolar amazondan alinma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sinirliyim. Gümrükten defalarca geçen hatta bizzat gidip kendim aldığım ürünümü UPİM daha UKİM'e bile göndermeden yasaklı diyerek geri göndermiş. Hem de yüzey postası ile!! Yani geri gideceği bile kesin değil, giderse 4-5 ay alacak. Takip no yok. Böyle saçmalık görmedim.

EDIT: PTT bana gönderdiği emailde geri gönderildi diyor, müşteri hizmetlerini aradım şu an UPİM'de görünüyor, geri gönderme yok diyorlar. Gidip postaneden reklamasyon başlatmamı istediler. Olayları ne anlamadım. Zimmet alındı lafını daha önce de görmüştüm. 5-6 gün sonra adresime gelmişti. Ya sahiden gelen herşeyi geri gönderiyorlar ya da biri beni fena halde trollüyor. Bakalım anlayacağız. Bu arada ürün kontakt lens, daha önce özel kuryelerle bile gelen, gümrükten defalarca kez aldığım bir şey. Reçetesi de var, sorsalar gönderirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GalPal -- 21 Temmuz 2016; 13:32:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thursy

beyler çinden ürün aldım tnt ile geliyor daha bu gün takip sayfası güncellenmeye başladı fakat şöyle bir şey yazıyor nedir bu?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

tnt müşteri hizmetlerini aradım. data bağlantıları ile ilgili sorun olmuş bu gün kargo çıkamamış dedi. bilginize
  • darklight8 kullanıcısına yanıt
    geri gidiyor arkadaşım. benim de bu durumda olan kargom var. 13 temmuzda geri gönderildi.
  • Almanya'dan 30'unda çıkan paketim hala TR'ye giriş yapmadı olacak iş değil.Almanya yerel servis olarakta DHL kullanıyor anladığım kadarıyla.Express olarak yollamadılar.Daha önce de ülkeye geç giriş yapmıştı ama bu seferki kadar gecikmemişti.
  • Atatürk Havalimanı patlaması, bayram tatili, darbe girişimi sonucunda normal gibi.
  • Singapore (Yurt Disi)/- - 01/07/2016 23:15:00 Send item abroad (EDI-received)
    Singapore/- - 16/07/2016 13:51:52 Receive item at office of exchange (Inb)
    -/- - 16/07/2016 16:51:42 Send item to customs (Inb)
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 16/07/2016 16:51:42 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    Singapore/- - 19/07/2016 17:41:30 Receive item at office of exchange (Otb)
    Singapore/- - 19/07/2016 17:52:57 The item was forwarded to the destination country (Otb)

Benim paketim de 5 gündür Başakşehir'de bekliyor.
    Şu son iki güncellemeyi görünce bir panikle PTT'yi aradım, bana "ortak güncelleme olduğu için böyle bir şey görüyorsunuz, paketiniz Türkiye'de kontrolde" dedi.
    5 gündür kontrolden çıkamadı ama bir türlü...
  • Supersix S kullanıcısına yanıt
    Benimki 15 gundur gumrukte

• sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    Hayır, içinde bir şey olsa içim yanmayacak :).
    HDMI değiştirici, araba çakmak şarj zamazingosu... Yani...
  • Hepinize bir sorum olacaktı benimde nereye yazsam dedim aklıma popüler konulara bakmak geldi http://www.banggood.com/WLtoys-V912-4CH-Brushless-RC-Helicopter-With-Gyro-RTF-p-922661.html bu ürünü alacağım ama hayatımda hiç gümrükte kalan alışverişim olmadı bunu alırsam bu fiyatıyla olacak her yere baktım daha ucuz bulmak için bulamadım şimdi aklıma bir şey geldi ben internetten bir kod bulursam 75 euro veya altına düşürürsem fiyatını bu gümrükte kalır mı?
  • Rusqar60 kullanıcısına yanıt
    Gümrükte kalması el koyacakları anlamına gelmiyor :).

Sadece %20 vergisini ödersiniz teslim alırken.
  • GÖNDERİNİN HAREKETLERİ
    SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
    PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
    1 06/07/2016 14:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Netherlands (the) (Yurt Disi)
    2 12/07/2016 12:01:45 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey
    3 12/07/2016 12:01:45 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    4 13/07/2016 13:27:27 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - Netherlands (the)
    5 13/07/2016 14:06:30 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Netherlands (the)
    6 21/07/2016 13:00:00 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Netherlands (the) (Yurt Disi)

benim şipariş hollandaya ulaşmış oradan da çine gider artık. güncelleme veya gümrükte tutulma olayı hikaye. paketlere hiç bakmadan geri gönderiyorlar.
  • orhan koseoglu kullanıcısına yanıt
    Ne almıstın geri yolladılar

• orhan koseoglu kullanıcısına yanıt
    Sizde de PTT'den sorgu ekranında Türkiye'deki en son hareket olarak zimmet alındı mı yazıyor? Benimki ta 9'unda zimmet alınmış ama daha gideceği yere ulaşmadı. Yüzey postasıyla gönderdik diye bir şeyler zırvaladılar ama hava yoluyla gelen bir şeyi neden yüzey postasına versinler anlamsız. Öyleyse 6 ayda gitmez Singapura. Ben de para iadesini rüyamda görürüm. Üstelik yasaklı ürün de değil. İçine bile bakmamışlar.
  • Zimmet alındı dediğinde gümrük işleminden geçmişmi oluyor.

2016 09:17:22 PTT İşyerine Girdi Alıcı Merkez Torbayı Açtı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    10 19/07/2016 09:25:04 PTT İşyerine Geldi İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    11 21/07/2016 16:33:39 Zimmet Alındı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• dün aliexpressten ürün aldım china registared seçtim kargo olarak satıcı bugun ürünü kargolamış seller shiping yazıyor RM12.....CN diye başlayan bi kod girmiş bu takiplimi oluyor şimdi kafam karıştı
  • yüksekbiyer Y kullanıcısına yanıt
    Evt takipli ama 5-10 gün içerisinde işlemleri görürsüm hemen sistemde gözükmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: EdinburgTr

Zimmet alındı dediğinde gümrük işleminden geçmişmi oluyor.

2016 09:17:22 PTT İşyerine Girdi Alıcı Merkez Torbayı Açtı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    10 19/07/2016 09:25:04 PTT İşyerine Geldi İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    11 21/07/2016 16:33:39 Zimmet Alındı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bide şuna cevap verseniz bilen biri gönlümü gerahlatacaksınız

• EdinburgTr E kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 757758759760761
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.