Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (198. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.557
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynı durum bende de var. ama benim yurtdışı geliş kaydı yapıldı ayın2sinde, torbaya eklendi yazısı da ayın 3ünde. ya gmrüğe girdiği için bekletiliyor ya da istanbul çok yğun olduğu için.
  • Gumruge ulasabilecegim calisan bir tel no var mi ? Paketimi geri gondermek istiyorum
  • benim pakette 3 gundur istanbulda.. bence.genel bir.sikinti
  • Arkadaşlar selam.

Kargom 2 hafta kadar önce almanyadan yola çıktı. DHL ile.

Şuı anda DHL almanya sitesinde Teslimat ülkeye giriş yaptı. takip içinwww.ptt.gov.tr yazıyor.

ama sorguluyorum hiçbişey yok kaç gündür ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasavs

Arkadaşlar selam.

Kargom 2 hafta kadar önce almanyadan yola çıktı. DHL ile.

Şuı anda DHL almanya sitesinde Teslimat ülkeye giriş yaptı. takip içinwww.ptt.gov.tr yazıyor.

ama sorguluyorum hiçbişey yok kaç gündür ?
    quote:

Orijinalden alinti: tasavs

Arkadaslar selam.

Kargom 2 hafta kadar önce almanyadan yola çikti. DHL ile.

Sui anda DHL almanya sitesinde Teslimat ülkeye giris yapti. takip içinwww.ptt.gov.tr yaziyor.

ama sorguluyorum hiçbisey yok kaç gündür ?

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip

?urdan bir bak veya 17track.net

• quote:

Orijinalden alıntı: sioux5454

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Branco -- 4 Ocak 2016; 14:03:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Oz'

quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

quote:

Arkadaşlar floridadan dayım tshirt kazak gömlek falan gönderiyor arasınada yılbaşı hediye paketi yaparak İphone 5 koydu sonra vakumlu torbaya sıkıştırarak UPS kargoya verdi ama gümrüge takılacak diiye endişeliyim sizce nasıl olur?

ne oldu?

Bu paketler cihazlardan geçmiyormu her türlü görmüşlerdir bence.

içindekiler kısmına olan herseyi yazdı telefonu radyo kutusunun icine koyarakta radyo var yazdı. insallah takılmaz ama yogunluktan mı nedir hiç bir gelişme yok

Yalniz bu gumruk tarafindan tespit edilirse hem gondericinin hem de alicinin basi agrir. Nitelikli dolandiricilik ve kacakcilik sucuna girer. Cezasi da hapise kadar gidiyor. Ayrica bu telefonun kayit edilmesi icin yurt icine bir sekilde giris yapildigi belgelenmesi gerekir. Kayit ettirmeye calistiginizda da telefona ya calinti muamelesi yaparlar ya da kacak mal muamelesi yaparlar. Basiniza ciddi is acarsiniz benden soylemesi...

Hocam bu durumu bilerek mi yazıyorsunuz yoksa bir film sahnesi repliğimi. Neye dayanarak bu kadar yazdınız anlam veremedim gitti.Kimsenin başı ağrıyacak bir durum yok, nasıl bir hikaye bu boyle. Ayrıca telefon kayıt için nasıl bir uydurma yaptınız gerçekten pes yani. Siz yurtdısından cep telefonu yanınızda getirdiğiniz zaman belge mi veriyorsunuz. Yapmadığınız, etmediğiniz bilmediğiniz konular için biliyormuş gibi yazmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: razr58

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar floridadan dayım tshirt kazak gömlek falan gönderiyor arasınada yılbaşı hediye paketi yaparak İphone 5 koydu sonra vakumlu torbaya sıkıştırarak UPS kargoya verdi ama gümrüge takılacak diiye endişeliyim sizce nasıl olur?

ne oldu?

içindekiler kısmına olan herseyi yazdı telefonu radyo kutusunun icine koyarakta radyo var yazdı. insallah takılmaz ama yogunluktan mı nedir hiç bir gelişme yok

Yalniz bu gumruk tarafindan tespit edilirse hem gondericinin hem de alicinin basi agrir. Nitelikli dolandiricilik ve kacakcilik sucuna girer. Cezasi da hapise kadar gidiyor. Ayrica bu telefonun kayit edilmesi icin yurt icine bir sekilde giris yapildigi belgelenmesi gerekir. Kayit ettirmeye calistiginizda da telefona ya calinti muamelesi yaparlar ya da kacak mal muamelesi yaparlar. Basiniza ciddi is acarsiniz benden soylemesi...

Hocam bu durumu bilerek mi yazıyorsunuz yoksa bir film sahnesi repliğimi. Neye dayanarak bu kadar yazdınız anlam veremedim gitti.Kimsenin başı ağrıyacak bir durum yok, nasıl bir hikaye bu boyle. Ayrıca telefon kayıt için nasıl bir uydurma yaptınız gerçekten pes yani. Siz yurtdısından cep telefonu yanınızda getirdiğiniz zaman belge mi veriyorsunuz. Yapmadığınız, etmediğiniz bilmediğiniz konular için biliyormuş gibi yazmayın.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Branco -- 4 Ocak 2016; 14:00:11 >

• sweden post tecrübesi olan var mı? benim paket bugün isveç postasına verilmiş. isveçe gidecek, ordan da buraya. ama tecrübesi olan ayrıntıları yazarsa güzel olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ne oldu?

aynı şekilde 500 dolarlık ürüne 50 dolarlık fatura kestirmek de evrakta sahtecilik oluyor yanlış bilmiyorsam.

ama gümrük iyi niyetli bu konuda nisbeten.hiçbir zaman evrakta sahtecilik,yanlış beyan cezası alan görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: FatherGascoigne

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ne oldu?

aynı şekilde 500 dolarlık ürüne 50 dolarlık fatura kestirmek de evrakta sahtecilik oluyor yanlış bilmiyorsam.

ama gümrük iyi niyetli bu konuda nisbeten.hiçbir zaman evrakta sahtecilik,yanlış beyan cezası alan görmedim

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Branco -- 4 Ocak 2016; 14:00:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Motorcycle

quote:

Orijinalden alinti: tasavs

Arkadaslar selam.

Kargom 2 hafta kadar önce almanyadan yola çikti. DHL ile.

Sui anda DHL almanya sitesinde Teslimat ülkeye giris yapti. takip içinwww.ptt.gov.tr yaziyor.

ama sorguluyorum hiçbisey yok kaç gündür ?

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip

?urdan bir bak veya 17track.net

Hiçbişey görünmüyor hocam

• Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    İşte şimdiye kadar hiç cezasıyla birlikte alındığını görmedim.3 tl kontrol için %20 de kendi tesbit edilen değerinden vergi ile olay kapanıyor.

Telefonlar hiç sokulmuyor diye biliyorum ama ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mermertaş

İşte şimdiye kadar hiç cezasıyla birlikte alındığını görmedim.3 tl kontrol için %20 de kendi tesbit edilen değerinden vergi ile olay kapanıyor.

Telefonlar hiç sokulmuyor diye biliyorum ama ?

Genel olmasi gereken vergiyle birlikte tahsil edilmesidir. Surekli gumruge gidip geldigim icin ve beyani takip ettigim icin biliyorum.

• Arkadaşlar hollisterden 105$ kıyafet aldım. (almaz olaydım) Fedexle geliyor ve şuan gümrüğe takılmış durumda mesai saatleri olmadığından müşteri hizmetlerine ulaşamadım.Vergi haricindeki Ordino ücreti, kurtaj, depolama ücreti vs bunları ödemeden sadece vergiyi ödeyip kargomu alabilir miyim? Yada almak için neler yapmak lazım.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• tasavs T kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde DHL ile yola çıkan ama henüz bana ulaşmayan kargo var.

2013-12-17 15:24, Germany, The shipment has been posted by the sender at the retail outlet
    ....
    2013-12-20 04:34, Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking:http://www.ptt.gov.tr/)

20 Aralık'ta PTT'ye teslim edilmiş görünüyor DHL sistemine göre. PTT kargo takibinde de "Arama kriterlerinize uyan sonuç bulunamadı." mesajı çıkıyor. Bugün kardeşim 444 1788'i aramış, oradaki kişi 02126120802 numarasını vererek bunu arayın demiş. O numarayı arayınca mesai saatinde dahi telefonda hiç çağrı sesi gelmiyor. :// Yarın mesai saatinde tekrar arayacağız bakalım.

• s.a fedex ile bir kargom gelecekti son durum şu gözüküyor.

2014/01/06 - Pazartesi
    05:22
    Teslim istisna
    İSTANBUL TR
    Istasyonunda Paketi, kurye sevkinden sonra geldi
    17:20
    Yerel FedEx tesisinde
    İSTANBUL TR
    05:19
    Uluslararası gönderi açıklaması - İthalat
    İSTANBUL TR
    05:18
    Transit olarak
    İSTANBUL TR
    Temizlenmesi için mevcut Paket
    05:14
    Hedef tür tesiste
    İSTANBUL TR

şu anda ne yapmam lazım arkadaşlar , gümrüğe mi takıldım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: olgu

Arkadaşlar hollisterden 105$ kıyafet aldım. (almaz olaydım) Fedexle geliyor ve şuan gümrüğe takılmış durumda mesai saatleri olmadığından müşteri hizmetlerine ulaşamadım.Vergi haricindeki Ordino ücreti, kurtaj, depolama ücreti vs bunları ödemeden sadece vergiyi ödeyip kargomu alabilir miyim? Yada almak için neler yapmak lazım.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

arkadaşım bendede durum şöyle.

05:22
    Teslim istisna
    İSTANBUL TR
    Istasyonunda Paketi, kurye sevkinden sonra geldi
    17:20
    Yerel FedEx tesisinde
    İSTANBUL TR
    05:19
    Uluslararası gönderi açıklaması - İthalat
    İSTANBUL TR
    05:18
    Transit olarak
    İSTANBUL TR
    Temizlenmesi için mevcut Paket
    05:14
    Hedef tür tesiste
    İSTANBUL TR

• gümrüğe takılmış mı oluyorum şimdi arkadaşlar ?
  • Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi

Customs clearance processing complete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::LOSTPLANET::: -- 7 Ocak 2014; 11:46:54 >
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.