Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.494
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler amazondan ssd almayı planlıyorum ama fiyatı 320dolar fedexle gelebiliyor. Fiyatından dolayı sıkıntı çıkar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrLagMaker

Beyler amazondan ssd almayı planlıyorum ama fiyatı 320dolar fedexle gelebiliyor. Fiyatından dolayı sıkıntı çıkar mı ?

evet %20 gümrük ödersin ama satıcıya sor fiyatını düşük gösterebilirmisin diye
  • yurtdışından gelen bir ürünüm var ve sorgulama sayfasında karşıma şöyle bir şey çıkıyor acaba ne demek oluyor bu?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • 1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 02/01/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 03/01/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 07/01/2014 Torbadan Alìndì

telefon istetmiştim geri gidecek sanırım?
  • İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    02/01/2014 12:09:15
    2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    03/01/2014 08:16:46

bu kadar süre hareket olmamasi normal mi
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• istanbul ukim torbadan alindi yaziyor.. ne.demek.simdi.bu

• quote:

Orijinalden alıntı: SvlyMmt

istanbul ukim torbadan alindi yaziyor.. ne.demek.simdi.bu

ne istetmiştin hocam? bir üst mesajda benim telefonun durumunu da yazdım aynı sanırım. Gümrüğe takıldı galiba
  • Arkadaşlar 4 farklı siparişim vardı tahminim 2 ayrı dağıtımda gelir diyordum hepside Türkiye'ye giriş yapmış. Toplam tutarda 105 dolar yapıyor.

Sizce gümrüğe takılır mı? Takılırsa diyelim toplam ne kadar vergi öderim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 02/01/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 03/01/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 07/01/2014 Torbadan Alìndì

telefon istetmiştim geri gidecek sanırım?

Aynı durumdayım, sanırım dediğiniz gibi...
  • zafer_b kullanıcısına yanıt
    ne istetmiştinz?
  • Telefon, ilk kez istemiştim üstelik, kişisel kullanım için, kısmet değilmiş. Hayırlısı bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

quote:

Orijinalden alıntı: SvlyMmt

istanbul ukim torbadan alindi yaziyor.. ne.demek.simdi.bu

ne istetmiştin hocam? bir üst mesajda benim telefonun durumunu da yazdım aynı sanırım. Gümrüğe takıldı galiba

k-r42 media player
  • Siz şanslıymışsınız. Ben arayıp oraya gelmeden geri gönderebilir miyim diye sormuştum. Olmaz öyle şey, gelmezsen bekleme süresi dolunca geri gönderilir demişti. Bekleme süresi de 30 gündü, bir an önce geri gitsin diye kös kös bir imza için Başakşehir'e gitmiştim. Adam gibi geri göndermeyi de becermediler ya, o da ayrı bir konu.
  • SvlyMmt S kullanıcısına yanıt
    Telefonlar yasak olduğu için iade ediliyor. Sizin ürününüz teslim edilir ancak önce gümrükte kontrol edilecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GalPal

Telefonlar yasak olduğu için iade ediliyor. Sizin ürününüz teslim edilir ancak önce gümrükte kontrol edilecek.

ürüne 82 dolar odedim.. android media player.. geri gonderilmesi icin herhangi bir sebep yok.zaten.. gerci bu.memlekette hersey mümkün

• İSTANBUL UKİM TORBADAN ALİNDİ yazan arkadaşların dikkatine.

Kargolarınıza ne oldu hepinizin kargoları gümrükte şuanda, benimde 15 gün boyunca istanbul ukimde bekleyince işe koyuldum sarıldım telefonun başına.

Aradım ukimi ve şöyle şöyle mp3 player gelecekti dedim (mp3 player yazdı gift olarak gönderdi cep telefonunu)işte kontrol edeceğiz 10 dk sonra arayın dediler 10 dk sonra aradım paketi kontrol ettik imei no etiketi var bu telefon dediler paketi açamadılar tabii ama kutunun üstünde satıcı etiketleri sök dememe rağmen sökmemiş buradan anladılar ve geri gidecek dediler bende geri gönderin hemen dedim ozaman onaylıyormusunuz diye sordu onayladım geri gidecek işte.

Bu arada İSTANBUL UKİM telefonu bulamanyanlar için aşağıda yazdım genellikle ulaşılmıyor hepsini deneyin.

02125447629
    02126120802
    02125010177
    02126742289 (benim ulaştığım no bu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 8 Ocak 2014; 0:44:50 >

• @Motorcycle bu imei no etiketi ne ki kutunun üzerindeki etiket mi yoksa telefon bataryasının altındaki etiket mi ?

yani telefon olup olmadığını oradan mı anlıyorlar ?

kutu ve batarya altında ki etiket sökülürse telefon olduğu anlaşılmıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulak_kiri

@Motorcycle bu imei no etiketi ne ki kutunun üzerindeki etiket mi yoksa telefon bataryasının altındaki etiket mi ?

yani telefon olup olmadığını oradan mı anlıyorlar ?

kutu ve batarya altında ki etiket sökülürse telefon olduğu anlaşılmıyor mu ?

Hocam telefonun kutusunu açamıyorlar benim aldığım telefondada kutusunda telefon resmi vs yok belli olması imkansızdı ama satıcıya okadar dedim kutuların üstünde telefonun imei numarasının etiketi vardır TR'dede aynı bunu gördüler yoksa paketi açmadılar tabii.
  • Gümrük yetkilisinin gelen paketleri açma yetkisine sahip diye biliyorum. Kargo içeriği X-ray'de tam olarak anlaşılamıyorsa ya da yasaklı ürün olduğundan şüpheleniyorlarsa, bu durumda paketi açıyorlar diye okumuştum sanki bir yerde.
    @Motorcycle @kulak_kiri
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.