Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (196. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
686
Favori
1.818.514
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bay Exe

beyler ben amerikada tanıdığımdan playstation getirticem gümrükte sorun olmaz dimi kutunun üzerine fiyatını az mı yazıcaklar nasıl oluyor bu işler bilen var mı

sorun olur,artık düşük değeri yemiyorlar,kocaman ps4 kutusu illa göze batar ve kontrol edilir.yüzde 20 vergi ödemeyi göze alırsanız alın
  • Arkadaşlar aliexpressten EMS ile gönderttiğim kargo gümrüğe sevkedilmiş bugün, 5 forma 3 şort vardı, bursada ikamet ekmekteyim, şuan ne yapmam gerekir bir bilen yardımcı olursa sevinirim. Acaba sadece inceleyip salarlar mı, 116$ tutuyordu ama satıcı tabiiki düşük göstertti, bu durumda sanırım yalnızca 3-5 lira mühür bedeli mi ne ödeniyor, var mı bi fikri olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasavs

Arkadaşlar selam.

75 euro bizim gümrük sınırımız sanırım.

http://www.ebay.de/itm/AGV-K4-MULTI-TORQUE-SCHWARZ-ROT-XS-/161139194915?ssPageName=ADME:X:RTQ:DE:1123

bu kaskı satıcıyla konuşup 74 euro'ya alabiliyorum.

Sorum ise 30 euro da kargosu var oda 74 e eklenir mi 74 euroya bunu alırsam vergi ödermiyim ??? Ödersem de girer değil mi türkiyeye ?

LÜTFEN YARDIM !

kargo hariç. sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mermertaş

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Exe

beyler ben amerikada tanıdığımdan playstation getirticem gümrükte sorun olmaz dimi kutunun üzerine fiyatını az mı yazıcaklar nasıl oluyor bu işler bilen var mı

sorun olur,artık düşük değeri yemiyorlar,kocaman ps4 kutusu illa göze batar ve kontrol edilir.yüzde 20 vergi ödemeyi göze alırsanız alın

hadi ya peki üzerine fiyat falan yazmasak hediye yazsa olmaz mı? orda alınmış bana gönderiliyor gibi gerçi zaten öyle
  • Bay Exe kullanıcısına yanıt
    geçmişte her gelen pakede hediye yazıldığından dolayı artık gümrük o hediye iade manasındaki yazıları kaale almıyor.işin komik tarafı mesela cidden hediye geliyor faturası falan yok içinde; açıyor kutuyu ps4 ü görüyor.sonra internete playstation 4 yazıp gördüğü ilk değerden yüzde 20 vergi hesaplayıp onu ödemeni isteyebiliyor.Normalde faturalı alışverişin olsa faturayı gösterir gerçek fiyatından vergi ödersin;sen 500 dolara almışsındıratıyorum 100 dolar vergi ödemesi yapman gerekir.Ama adam google a yazar oyun hediyeli falan 900 dolarlık bi paketi emsal görür ondan vergilendirir.

bir de not;abd tarafından gelen paketler çok inceleniyor.bana macaristandan kocaman kutuda gelen kol saati incelenmedi bile,ama abd den gelen başka bir saat 20 gündür gümrükte.ne olduğuna karar veremediler zaar
  • adamlar para almak için herşeyi yapıyor faturayı 300 dolar kesseler inanırlar mı acaba yanında oyun kol kamera falanda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@RUB

Arkadaşlar bu işlemler ile ilk defa karşılaştım, gümrüğe takıcak bir ürün almazdım ama bu ürün gümrükte mi yoksa çıkışı yapıldı mı bilgisi olan varmı dır ?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Dostum urunun takilmadan geldimi suan resimdeki ayni durum bende var sonuc nedir sende

• Usps ile gelecekti ufak bi sey ama 1 aydir ayni yerde nasil ulasabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kül Tablası

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

gerekli bir ürün beyler ne zaman teslim olur bu? veya ürünü nereden alabilirim ve gümrükten geçti mi? ptt çalışanları resmen birşey bilmiyor diyorum geleyim alayım acil ... biri diyor gümrükten çıktı, diğeri çıkmadı diyor kızamıyorum da calısanlar sonucta onlar da saygı gösteriyorum asıl başlarındaki hıyarlar suçlu yapacakları sisteme..

Dostum urunun durumu nedir ayni resimdeki durum bende var

• quote:

Orijinalden alıntı: seLCkgN

1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    11/11/2013 08:11:15
    2.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    11/11/2013 11:18:14
    3.
    12/11/2013 14:29:11

yahu 1 hafta oldu çıkamadı torbadan. gümrüğe mi takıldı acaba. 75 dolarlık sj1000

Dostum son durum nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: c3LaL35

quote:

Arkadaşlar bu işlemler ile ilk defa karşılaştım, gümrüğe takıcak bir ürün almazdım ama bu ürün gümrükte mi yoksa çıkışı yapıldı mı bilgisi olan varmı dır ?

Dostum urunun takilmadan geldimi suan resimdeki ayni durum bende var sonuc nedir sende

hocam gümrükten çıktı yazısı gelmiş bugün demekki yakında gelir .

• quote:

quote:

quote:

Ne kadardi fiyat olarak

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne kadardi fiyat olarak

146 $ paket fiyatı mont aldım gümrükten çıktığına göre 3 tl de damga parası vercez :)

• Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

yarın sanırım gümrüğe sevk edilir.
  • :::LOSTPLANET::: kullanıcısına yanıt
    alt tarafta ;
    1.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 02/01/2014 09:26:00

bunun gibi bişey yazacak. böyle yazarsa gümrüğe takılmıştır.

ama ;
    1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 02/01/2014 19:04:39
    bunun gibi bişey yazarsa gümrüğe takılmaz.

benim üstteki paketim gümrüğe takıldı sanırım ama alttaki geçti gibi.

sabaha belli olcak artık.
  • Bay Exe kullanıcısına yanıt
    memurun haleti ruhiyesine bağlı.sana şöyle bir şey önerebilirim.DHL nin yeni bir hizmeti var.(epeyidir var da aslında yeni farkettim).Faturayı direkt tebliğ ediyorsun DHL ye.Bir de gümrük işlemleri için vekalet veriyorsun. 65 tl + %20 vergi ile bir haftada türkiyeye iki günde de kapına geliyor. 300 dolarlık bir fatura kestir,bir haftada kapında sapasağlam PTT ile de uğraşmassın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seLCkgN

1.
    11/11/2013 08:11:15
    2.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    11/11/2013 11:18:14
    3.
    12/11/2013 14:29:11

yahu 1 hafta oldu çıkamadı torbadan. gümrüğe mi takıldı acaba. 75 dolarlık sj1000

Dostum son durum nedir

3-5 gün sonra geldi sıkıntı olmadı.
  • seLCkgN kullanıcısına yanıt
    paket açılmışmıydı acaba. hani gümrüğe girip de kontrol yaptılar mı acaba diye?
  • son durum:

Send item to customs (Inb) Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) TÜRKIYE
  • şimdi böyle oldu

1. Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    2. Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)

gümrüğe takıldı sanırım
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.