Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1386. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.514
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13841385138613871388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Gönderi Gümrükte Tutuluyor" diye bir ibare çıktı bende. Genelde bu ibare ürün bedeli tam tespit edilemediğinde çıkar gibi anladım yaptığım araştırmada ama başka bir fikri olan var mı? Benzer bir durum tecrübe eden var mı? Şu aşamada nereye ulaşmak, ne yapmak gereklidir?

Not: İzmir deyim ben, İstanbul da yerlerine gitme şansım yok maalesef

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

f.

• Merhabalar,

Bu uyarı tam olarak nedir?

https://i.hizliresim.com/Bfes1K.png

https://i.hizliresim.com/bnr8hu.png

Bilgisi olan yanıtlayabilirse çok sevinirim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tlgsn

Merhabalar,

Bu uyarı tam olarak nedir?

https://i.hizliresim.com/Bfes1K.png

https://i.hizliresim.com/bnr8hu.png

Bilgisi olan yanıtlayabilirse çok sevinirim. :)

Merhaba,

fedex türkiye ile iletişime geçin, ürün için vergi ödemeniz gerekiyor, hesaplamasını yapıp ödeme detaylarını paylaşırlar.

Ödemeyi yaptığınız günün akşamı 19:00 gibi güncelleme olur ertesi sabah size teslim edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venerean -- 17 Ocak 2021; 1:0:20 >

• seagate hollanda adresine garanti kapsamında harici diskimi onarım için göndermem gerekli ancak seagate bana geri yolladığı zaman gümrük vergisi çıkmaması için ne yapılmalı bilgisi olan var mı ?

• soyildirim S kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla firma bunu ibraz ediyor, seagate ile bilgi alışverişi sağlayın kendileri yapmanız gereken bir prosedür var ise size bildirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: venerean

Merhaba,

fedex türkiye ile iletişime geçin, ürün için vergi ödemeniz gerekiyor, hesaplamasını yapıp ödeme detaylarını paylaşırlar.

Ödemeyi yaptığınız günün akşamı 19:00 gibi güncelleme olur ertesi sabah size teslim edilir.

Alıntıları Göster

Aynen, dediğiniz gibi oldu. Çok teşekkür ederim.

Küçük bir gümrük vergisi ödemesi istediler. Gönderdik bakalım.

• tlgsn kullanıcısına yanıt

Eğer bu akşam 19:07 gibi güncelleme olmazsa bulunduğunuz şehre yollanmıştır, aynı şekilde ödeme alınamadı diyorsa telefonda biraz darlayın şahsen bazen bunu yapmak zorunda kalıyorum ve en erken saatte teslim ediyorlar.

• sky__walker kullanıcısına yanıt

Eğer değeri belirlenememişse, Kargo 1 hafta-10 gün gümrükte bekler.Sonra izmir bayraklıdaki Kargo işleme merkezine yollarlar.Ordaki gümrük birimine değerini bildirir beraber muayenesini yapar alırsın kargonu.Bana böyle olmuştu yaklaşık 2 sene önce.Sanırım halen daha aynıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lksn

Eğer değeri belirlenememişse, Kargo 1 hafta-10 gün gümrükte bekler.Sonra izmir bayraklıdaki Kargo işleme merkezine yollarlar.Ordaki gümrük birimine değerini bildirir beraber muayenesini yapar alırsın kargonu.Bana böyle olmuştu yaklaşık 2 sene önce.Sanırım halen daha aynıdır.

Teşekkür ederim evet değer tespit yapılamadığı için bekletiyorlarmış. Mail adresi verdiler bi tane, oraya mail gönderin dediler. Detaylı bir mail yazdım, ben ürüne para vererek almadım, garantiden değişim geldi. Piyasa fiyatlarını, linklerini herşeyi yazdım. Cevap atmışlar dalga geçer gibi kredi kartı ekstre ve ödeme yaptığınız dekontu gönderin diye.  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI  Ne biçim iş yapıyorlar anlamıyorum. Açıp okumamış bile maili. Ödeme yapmadım diyorum hala kart ekstresi istiyor.

• Merhabalar, EX*****SG formatında bir kargo ile bir ürünüm gelecek, ürün gümrüğü geçti ama hiç vergi görünmüyor. Satıcı biz vergi ödemedik diyor. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• sabah moonwalk keyfi kullanıcısına yanıt

Gümrük memuru değer tespiti yapamamış olabilir.

Bu durumda kaça aldığınızı belgelemeniz için sizi gümrüğe çağırabilirler.

• Acil olduğu için konu da açtım ama buraya da yazmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim

Amazon'dan 7 tane kol saati sipariş vermiştim.
    Aramex ile kargoya verdiler.
    2 gündür gümrükten geçiremiyorlardı mail attım bu cevap geldi.

Gönderiniz adet sayısının fazla olmsı sebebi ile Ticari statude gümrüğe tabii tutulmuştur. Işlemler için gümrük müşaviri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir

Daha fazla sayıda ürün aldığım çok oldu. İlk defa böyle bişey yaşıyorum. Ne yapmam gerekli?
  • Merhaba, ben Aliexpress den 6 Tane GrafikTablet aldım elime gelmedi fakat Postacı TELGRAF getirdi. Başakşehirde merkez varmış 7 gün içerisinde oraya gitmem gerekiyormuş fakat benim mesai saatlerinde oraya yetişmem imkansız.

1) Sizce Sorun ne olabilir?

2) Gitmezsem verdiğim Para boşa gidip üstüne borcum mu olur

3) Gidebilirsem ne yapmalıyım?

Şimdiden ilginize teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akadirarik A kullanıcısına yanıt

2 ve üzeri aynu ürün alımlar ticari olarak değerlendirilir ve gümrük müşaviri bulmanız istenir . neden 7 tane ürünü tek kargo yaptırdınız ? gitseniz bile almanız çok zor . ama geri yollatabilirsiniz .

• fifa_05 kullanıcısına yanıt

aramex ile geri göndermek te sorun diye biliyorum yani ürünleri hiç alamayabilirsiniz . müşavir vs ile nasıl olur bilmiyorum ama bireysel olarak mümkün değil.

• musicalite kullanıcısına yanıt
    Yıllardır alıyorum 11 tane aynı anda aldığım bile oldu hiç sıkıntı yaşamadım. Amazon chat'e yazdım bakalım onlar hallederiz dediler
  • fifa_05 kullanıcısına yanıt

umarım çözersiniz , zamanında ben aramex ile tatsız olaylar yaşadığımdan dolayı .alamayacağınızı farz ettim ayrca ticari olduğu için genelde vermiyorlar. . ayrıca bende yıllardır bir şeyler alıyorum ama bugüne kadar böyle bir vergi çıkmamıştı . hemde bir tanecik ürüne :D gelde çıldırma hemde özel şirket falan da değil.... itiraz ettim ama blimiyorum ne olacağını.

Bilmiyordum böyle birşey olduğunu fazla kargo ve gümrük ücreti çıkmasın diye tek seferde verdim siparisi. Geri yollatınca da para alıyorlar mı? Birde nasıl oluyor geri yollama idi
  • ptt lle geldi ise para almazlar geri yollamada ancak dhl fedex aramex gibi özel firmaysa uğraşırsın , karşı taraftan belgeler falan istiyorlar yani işi yokuşa sürüyorlar yada benim bilmediğim prosedürler vs var diyeyim ama o firmalardan birini kullandıysan işin çok zor ve masraflı oluyor ben bizzat yaşadım bir keresinde dhl ile 1500-2000 tl civarı ürün direk dhl de kaldı. bir keresinde de aramexe 1500 tl depo ücreti ödedim hemde çoklu ürün bile yoktu .... şimdi ptt de bokunu çıkarmış tek bir ürüne ( ayakkabı ) 1349 tl vergi kesmişler , cimere yazdım ukime de itirazda bulundum bakalım nolacak .

PTT ile gelmis o zaman ben Hiçbirsey yok gibi durayım o geri gider paranı alabilirim Aliexpress den değil mi? Başka birşey yapmaya gerek varmı
  • 
Sayfa: önceki 13841385138613871388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.