Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.567
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat18100

DHL benim saat ve kordonuma el koydu kategori 3 e girmiyormuş. Özel gümrük müşaviri tutmamı ve vekalet vermem gerektiğini söyledi.
    Açıkçası geçmişe dönük yorumları okuduğumda dhl nin ardiye parası (günlük 50$ olduğu söyleniyor) vb. ekstra para kazanma yoluna gittiğini öğrendim. Ben gümrükten malımı çektirene kadar 150$ a aldığım ürün bana 3 kat fazla girecekti.
    Alibabaya dispute açtım kabul etmediler. Gümrükle anlaşın diyorlar.
    Kısacası DHL çok güven vermiyor. Şikayetvar da ki konularada bakarsan fikir sahibi olursun.

Şuan tamda bu sorunun içerisindeyim. Çözebildiniz mi siz ?

• Kaç gün oldu dilekçeyi göndereli?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • musyun kullanıcısına yanıt

Aldığım ürün 30KG üstü (40-50KG) 500 Euro civarı fiyatı ağırlığı sorun olur mu ?

Siparişi verdim.

DHL International ile gelecek Express değil demi diye 3-4 defa sordum.

Artık bakalım.

Kısaca ürün 50KG , Fiyatı 460 Euro. Beni ne bekliyor onu merak etmekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Range.. -- 18 Kasım 2020; 3:56:37 >
  • ek2000 E kullanıcısına yanıt

Yıllardır gidip gelirim. Atatürk havalimanından çok gittim geldim, hiç çevrilmedim çünkü çok yoğundu ve her gelen aynı kapıdan çıkış yaptığı için çok şüphelenmedikçe bakmıyorlardı. 3 yıl önce ailece tatilden 16 bavulla döndük, o zaman bile bakmadılar.

Gelgelelim İstanbul havaalanını ilk kez bu yıl Ocak ayında ABD dönüşü kullandım ve daha ilk gelişimde çevrildim. Xraye girdim. Yanımda bayağı kozmetik vardı, satış için değildi, eşin dostun siparişleriydi ama sıkıntı oldu. Aynı şekilde 5-6 çift ayakkabı, çanta falan vardı. Orada outletlerden sipariş üzerine almıştım. Hepsine sorun çıkardılar. Bavullarımı didik didik ettiler, vitaminlerimi yasak diye aldılar. Bayağı dil döktüm, sonunda göz kararı bedel belirleyip vergi kesip, vitaminlerimi de alıp bıraktılar. Ben oradayken neredeyse gelen herkesi genç yaşlı demeden xrayden geçirdiler. Hatta önümde çantasında bir tanecik elektronik sigara getiren biri vardı. Yasak deyip onu da aldılar. O gün ihbar mı vardı yoksa hep mi böyle bilmiyorum ama yakalanma riski var. Belki yoğunluk olan bir anı seçip toplu halde çıkılırsa atlatılabilir (biz çıkarken kimse yoktu) ama onda bile garanti yok.

Sabiha Gökçen de aynı şekilde sıkı denetleniyor sanırım. Bir kez geldim, bize bakmadılar ama 2-3 kişiyi çevirdiler gözümüzün önünde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• musyun kullanıcısına yanıt

12 Kasım da göderdim hocam

• Arkadaşlar ebay üzerinden bir ürün aldım. Satıcı UPS Worldwide Economy DDU ile gönderdim diyor.(Priority express değil first class paket). Alışık olmadığım 1Z ile başlayan 18 haneli bir takip numarası var. UM..US olarak da bildiğimiz 13 haneli alternatif bir takip kodu var. Alternatif olan sanıyorum USPS takip numarası. UPS Worldwide Economy Türkiye içinde takip edilemiyor mu acaba? UPS kendisi mi teslimatı sağlayacak bizim PTT mi? Daha önce ebay den ürün almamıştım.

Your item departed a transfer airport in O'HARE INTERNATIONAL, CHICAGO, UNITED STATES on November 11, 2020 at 10:45 pm. The item is currently in transit to the destination.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldschoolh -- 19 Kasım 2020; 1:14:47 >
  • Merhaba, DHL express ile gelen bir gönderim var. Kişisel kullanıma uygun değil denildi. Dilekçe verdim tekrar aynı yanıtı aldım. Şuan bir muşavirle işlem yapmam gerektiği söylenildi. Gelen ürün bir şahıstan geldi ve herhangi bir faturası yok. Bedelde ödemedim aslında nasıl bir işlem yapmam gerekiyor? Bilenler varsa yardımcı olabilirler mi ?

• Arkadaşlar benim olayım alışveriş değil

almanyadan bir kaç fotoğraf
    4 adet a4 kağıdı resmi belge
    1 tane Adidas sweatshirt
    2 adet şapka

vardı kargoyu bugün aldım 69.50 tl gümrük vergisi çıkmış

Kutuda kontrol edildi bandı var ama kutu açılmamış yani açmadan kontrol etmişler ama dhl etiketinde içeriği yazılıydı almanca.

ben buna nasıl itiraz edebilirim. Nereye başvuru yapabilirim.

Kargoyu almam itiraz etmemde engel olur mu.

İtiraz edersem ürünleri geri alırlar mı

İtiraz sonucunda vergi daha da yüksek çıkabilir mi

• Cimere

• UPS ya da DHL'nin bize gönderdiği yetki belgesi için illa yazıcı mı lazım arkadaşlar.Bunun bir de geri yollaması var.Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

• Merhabalar,

Almanya'da gelen kayıtlı bir paket var. Oradan çıkış yapmış gözüküyor, fakat siteye şimdi tekrar baktığımda eski evin adresinin yazdığını gördüm. Sanırım güncellememişim, bu yüzden adres öyle kalmış. Şu an oturduğum yer farklı bir mahalle.

Sorum şu, paket dağıtıma çıktığında ve o eve gittiğinde, adresin yanlış olduğu anlaşılırsa posta en yakın şubeye mi gönderilir yoksa hemen geri gönderilmek üzere dağıtım merkezine mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roland3tr -- 20 Kasım 2020; 13:55:10 >
  • Edward Kenway kullanıcısına yanıt

İndir çıktı al imzala tarat mail eki olarak gönder ya da cep telefonunda resim olarak aç kalem aracıyla imzala tekrar kaydet onu gönder kardeş

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar benımde kargomda bir sıkıntım varmı yokmu öğrenmek istiyorum acaba yardımcı olursanız cok sevinirim Şuandaki durumunun fotografını koyuyorum Ben Niğde Borda yaşıyorum ve suan 5.günü aksarayda ne yapmam gerekiyor ? ürün ıse mikro toz silikon.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat18100

Adet sayısından kalır büyük ihtimalle

100 dolar posta ucreti istediler bende arkadaşla 2 ay sonra kendisi getirecek..bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Canözkan51

Merhaba arkadaşlar benımde kargomda bir sıkıntım varmı yokmu öğrenmek istiyorum acaba yardımcı olursanız cok sevinirim Şuandaki durumunun fotografını koyuyorum Ben Niğde Borda yaşıyorum ve suan 5.günü aksarayda ne yapmam gerekiyor ? ürün ıse mikro toz silikon.

eğer size bildirim gelmisse pttnin gümrük kısmına gidip ne aldığınız anlatmanız lazım muhteviyatını anlamamaış olabilirler yanında satınalma ücret kargo parasını gösterir kanıtları götür fotoda olur . ayın 25 hareket olmadığına göre gidip kendin araştır fazla bekleme 10 gün süre dolarsa geri gider

• https://prnt.sc/vtjk03

Bu ürün ne zaman gelir sizce ?

Gümrük vergisi bundan sonra mı çıkacak şuanda 0TL.

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Arkadaşlar yurt dışından ilkkez birşey alayım dedim ancak son güncelleme bu şekilde. 25 gündür Türkiye gümrüğe gelemedi mi bu şimdi? Litvanya gibi ülkelerden sipariş edeniniz oldu mu ortalama kaç günde geliyor kargolar... Teşekkürler...

• Arkadaslar Merhabalar,

Ankaraya gelmesi gereken kargom antalyaya gitti. Ne yapmam gerek?

LX047098991CA

• kralleo1988 K kullanıcısına yanıt
    Dhl mi hocam:)
  • 
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.