Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.565
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13111312131313141315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cervinff

Özel bir durum yok, herkes aynı, beklemedeyiz. Bayram tatili + limitin kaldırılması nedeniyle her gönderinin vergilendirilecek olması süreleri 2 ye 3 e katladı.
    Gümrük olayından sonra siparişler %70 düştü gümrük sinek avlıyor şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deae kullanıcısına yanıt
    amaç oydu zaten yoğunluğu azaltma posta elamanları şikayet ediyordu zaten bi postacıyız ama kapı kapı dolaşıp kargocular gibi bütün gün ürün dağıtıyoz gibisinden yoğunluğu kaldıramayıp istifa eden doluydu hatta aras kargıyla anlaşıldı bir ara...gümrük elemanlarıda çileden çıkıyordu yoğunluktan günde onbinlerce paket...
    türkiye içi aşırı pahalı, çinden alışverişde ucuz uygun olunca ülkede eşeğin bir tarafına su kaçtı devlette el koydu okadar basit...
    bitirilmek amaçlı yapılmış birşey zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Haziran 2019; 15:27:59 >

• 5 haziranda sevk edilen paketim hala tr'ye giriş yapmadı görünüyo. Çinden china post registered air mail ile geliyo, normalde 5-6 günde giriş yapardı sevk edildikten sonra. Galiba hem bayram sonrası yoğunluğu, hem artan gümrük işlemleri sebebiyle gelenlerin girişi yapılmıyo.

• Aliexpress ve çin'den en çok alışveriş yapan ülke Türkiye değil. Dünyanın diğer bir çok ülkesi kat kat daha fazla alışveriş yapıyor. Zaten Avrupa ve Amerikada e-ticaret bizdekinden çok daha etkin. Hal böyleyken onların ülkelerinde yoğunluk olmuyor mu? Onlarda yoğunluk varsa bence insanların alışveriş yapma hakkını bir şekilde engellemek yerine daha fazla eleman alıyordur işe. Bu gerçekten çok komik bir gerekçe.

• ali_cetinkaya A kullanıcısına yanıt
    şimdi kapıyı çalıp vergisini alacak.
  • lynx99 L kullanıcısına yanıt
    Hiç kimse. Giriş kaydı yapılana kadar transitte gözükecek.
  • Deae kullanıcısına yanıt
    siparişlerin düştüğü falan yok. Gümrük posta ile çakılı şu an.
  • UML kullanıcısına yanıt
    Daha mayıslar gelmedi hatta nisan'dan bekleyenler var.
  • lynx99 L kullanıcısına yanıt
    o ülkelerde de vergilendirme yapılıyor süreçler bu kadar ağır olmasa da teslim süreleri Avrupa ile yaklaşık aynı bizim. Farklı olarak resmi tatiller var. Alışveriş hakkını engelleme diye bir şey yok sadece vergisini ödeyip sürece sabır göstermeniz gerekiyor artık.
  • quote:

şimdi kapıyı çalıp vergisini alacak.
    bu yeni yasa ile bu ürün icin nekadar vergi öderim ve ürün sorunsuz olmasada gümrükten gecermi...şimdiden kolay gelsin hocam
    https://tr.aliexpress.com/item/Xiaomi-VIOMI-Tam-Otomatik-Ticari-Profesyonel-smoothie-blender-Mikser-S-kaca-mutfak-robotu-Ev-meyve-kar/32959179215.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4b4c4c4d8TvJmq

• quote:

Daha mayıslar gelmedi hatta nisan'dan bekleyenler var.
    o konuda haklısın bisikletin motoru bozuldu parcası hala gelecek 2 3 aydır bekliyoruz yenisini yolladı satıcı 18 gündür onuda bekliyoruz bence gümrükte birşeyler oluyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spencermila -- 17 Haziran 2019; 1:53:23 >
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Yok ben "insanlar çok sipariş vermesin yoğunluk oluyor diye devlet bu konuya el attı, muafiyet tamamen kaldırıldı" kısmına takıldım. İstihdam ile kolaylıkla çözülebilecek şeyler varken şimdi hiç muafiyet sınırı olmayan bir kaç ülkeden biri olduk. Yardımınız için tekrar teşekkür ederim.

O arkadaşların kargoları 1000'de 1 kayboluyor bunu da hesaba katmak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Üzerinde 1 dolar yazan pakete bile 5tl + vergi olacak diye okudum bir yerde. Bu doğru mu?
  • Arkadaşlar postam işlenmiş. Ucuz yırttım. 1100dolar fatura var sadece 164lira gümrük çıkmış. Yani sadece fiziksel ürünü vergilendirmişler kabloyu o da 100küsür dolardı. Eğer postanız istanbul atatürk de transitte takıldıysa aşağıdaki numarayı arayın

02124655240
    Dahili 118

• DXM06 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, benimkinden haber yok bu sefer de. Numarayı arayayım dedim sadece çaldı.

• spencermila S kullanıcısına yanıt
    Bunda ötv olabilir. %20 gümrük + %20 ÖTV ödeyebilirsin. Yalnız açıklamada Ticari profesyonel, demiş gümrükte sıkıntı da çıkabilir belki hiç teslim alamayabilirsin benden söylemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 17 Haziran 2019; 17:35:51 >
  • Panzerschiffe P kullanıcısına yanıt
    Şimdi kontrol ettim şimdiye kadar 86 tane siparişim olmuş takipli takipsiz karışık. Kaybolan "0" sıfır.
  • ali_cetinkaya A kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, vergiler tahsil edilmeye başlanmış bu şekilde.
    Bende merak edip bi baktım, 2013 itibarı ile +200 alışverişten 9 tanesi kaybolmuş. Yalnız daha ilginci 2016'ya kadar aliexpress'te dispute bile açmamışım. Ne olduysa son 3 senede olmuş.

• 
Sayfa: önceki 13111312131313141315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.