Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1311. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
686
Favori
1.818.521
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13091310131113121313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gönderiniz takipsiz olduğundan ötürü yurtiçinde takibi yapılamaz. DHL takibi sonlanmış durumda. Gönderinizi ptt teslim edecek, tabi ne zaman sıra gelir de dağıtıma çıkar bilinmez. Gümrükte kontrol edilecek vs vs yoğunluğu düşünürsek nerden baksanız tahminen en az 3 hafta sürer. Benimki takipli olduğu halde halen giriş yapılmadı, yurtdışına göre 29 Mayıs'ta Türkiye'ye vardı.
  • _S_R_ _ kullanıcısına yanıt
    muafiyetsiz vergi kesilmeye başlanmış anlaşılan.
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    Bugün pim’den çıktı, yarın kapıda ödeyeceğim 18 lira.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Bu vergi ödemesi nasıl yapılacak merak ediyordum. İyi oldu. Sağ olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

muafiyetsiz vergi kesilmeye başlanmış anlaşılan.
    Aynen öyle,daha önce aynı ürün için sadece gümrüğe sunma ücreti çıkmıştı.

ilk etap sanırım üzerinde yazan ücrete göre yapacaklar.. o yüzden düşük değer yazmalarını söylememiz yararımıza olur.

tüm paketleri açıp değer tesbiti olayına girerlerse 2 haftada zor çıkar paketler gümrükten
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Onunla uğraşırlar mı bilemedim ama bakalım zaman gösterecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: _S_R_

Bugün bir arkadaşımın kargosu işlem görmüş,paket üzerinde 6$ yazıyor.30 Mayıs'ta gümrüğe girmişti.12.2 ₺ vergi çıkmış.

Gümrük Vergisi : 7.0 TL
    Damga Vergisi : 0.7 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.5 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 12.2 TL
    Hocam ücretleri nereden görüntüleyebiliyorsunuz? Telden m hizmetlerini arayarak mı öğrenmiş rakamları?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    yapar mı yaparlar..hayırlısı bakalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gvzgvz

Hocam ücretleri nereden görüntüleyebiliyorsunuz? Telden m hizmetlerini arayarak mı öğrenmiş rakamları?

Alıntıları Göster
    PTT nin sitesinde gösteriyor

• Takipsiz postalar için vergi ödeyen oldu mu? Süreç nasıl işliyor bilgisi olan var mı?
    Takipsiz postalarda direk kapıya gelip vergisini isteyip mi teslim edecek?
    20 civarında takipsiz paketim var her birine 5,2 TL gümrüğe sunma + vergi ödeyeceksek baya sıkıntı olacak çünkü bazı ürünlerin değeri 5 lira bile değil
  • Bayramdan önce gelen bir pakedim nihayet bugün işlem görmüş. İyi haber, gümrük vergisi PİM'de kesiliyor, 13TL vergi kesmişler. Paket PİM'den KİM'e yollanmış. En azından UKİM batağına girmiyor ufak paketler. Açılıp bakıldı mı yoksa üzerinde yazana göre mi gümrük kesildi bilemiyorum. Gelince göreceğim artık.
  • AnonimAdam A kullanıcısına yanıt
    ıvır zıvırlara bir süre daha uygulanmayacak diye umuyorum, yoksa aşırı yoğunluktan hiç biri gelmez.
  • GalPal kullanıcısına yanıt
    açıldığını sanmıyorum üzerinde yazana göre yollamışlardır. Yoksa tek tek binlerce paketi açarlarsa gelmez yani. UKİM'e gitmiyorsa açılmıyor gibi düşünebiliriz.
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Altını çizdiğim ne anlama geliyor arkadaşlar , ürün geri mi gidiyor
  • Arka Destroyer kullanıcısına yanıt
    Önemli değil o son harekete bakacaksın Arnavutköy'e gelmiş. İade olduğu falan yok.
  • bu daha buz dağının görünen kısmı, daha büyükleri , istanbul seçiminden sonra gelecek

• cervinff kullanıcısına yanıt
    Bugün paket geldi. Tahmin ettiğiniz gibi açılmamış. Sadece üzerine gümrük etiketi yapıştırılmıştı.
  • 300 liralık bluetooth cihazı'na üzerinde yazılana göre vergi kesilmiş,az önce kapıda ödeyip aldım.

pakette herhangi bir açılma belirtisi yoktu.fiyata bakıp vergiyi hesaplayıp üzerine etiketi yapıştırıp göndermişler.

yalnız postacı arkadaşın dediğine göre bayram sonrası olduğu için baya bir yoğunluk varmış. alışveriş oranında da herhangi bir azalma yokmuş herkes patır patır sipariş veriyor hala :)

yani bu vergi oyunu da işe yaramadı..
  • Dostlar Note5 için çakma s Pen siparişi verdim. Ürünün orijinali Samsungun sitesinde 120 lira. Bunlar çakma olan bu malın paketini açıp, Samsungun sitesinden orijinal 120 lira ürün fiyatı üzerinden vergilendirme yapmasınlar? Vergilendirmeye itirazı ne şekilde yapıyoruz?

• 
Sayfa: önceki 13091310131113121313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.