Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1312. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.334
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13101311131213131314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıkıntı olmaz. Aksesuar kalem için böyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum ama telefonla alakalı bir ürün diye açılma ihtimali var. En kötü ekstre isterler ödediğiniz rakam üzerinden vergi kesilir.
  • Aşağıdaki videoda aliexpressten aldığım bir ürün için gümrük tecrübemi paylaştım. Özellikle pahalı ürün alacaklar izleyip bilgi alabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=7sh7e9dPm-I
  • Aldığım ürünün geri gönderilmesi için tnt ye mail attım. Herhalde alıcıyla iletişime geçmişler tasfiye edilmesini söylemiş. Dispute açayım mı napmam gerekiyor.
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • Rockfx R kullanıcısına yanıt
    Tabi ki dispute aç, iade süreci başlasın. Satıcıya sor hangi sebeple açayım diye? o seni yönlendirsin.
  • Merhaba ayakkabı almıstım 20 dolara istanbul gümrük bulundugum sehrin gümrügüne göndermiş oda 105 tl gümrük vergisi cıkarmıs degiştirmeye kalksam cok ugrasırmıyım sıkıntı yasarmıyım böyle birşey yasayan varmı ? Ayakkabı replika ondan dolayı sıkıntı yasarmıyım
  • abdullahsena A kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı zaten replika olmasından kaynaklı. Sizden yurtiçi fiyatına göre vergi çıkmış. İade ile falan daha fazla uğraşırsınız bu yoğunlukta geri gitmesi bile en az 2 ay sürer.
  • Selamlar..

Son gümrük kararından sonra vergi işleri nasıl oldu emin değilim..

Aşağıdaki ürünleri almak istiyorum, burda gözüken vergi dışında (16.93 €) başka bir süpriz ile karşılaşır mıyım?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • G.Ceylan kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum orda yazan tutardan başka masrafınız olmaz, ama evrak vs isteyebilirler.
  • Merhaba. Mayıs ayı başında gönderilen bir kargom var hala yurtdışına sevk edildi olarak görünüyor. Edi received mesajı bile çıkmadı daha. Bunu kaybolmuş olarak mı düşüneyim artık?

Bunun dışında başka ülkeden gelen iki kargom sorunsuz şekilde ama çin'den bir bu, bir de 9 hazirandan beri hiç hareket göstermeyen iki başka kargomda sorun var. Hepsi sevk edildi olarak görünüyor. Edi received mesajı yok.

Acaba çin'den gelen kargolara özel bir durum mu var şu anda? Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lynx99 -- 16 Haziran 2019; 16:54:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lynx99 L kullanıcısına yanıt
    Özel bir durum yok, herkes aynı, beklemedeyiz. Bayram tatili + limitin kaldırılması nedeniyle her gönderinin vergilendirilecek olması süreleri 2 ye 3 e katladı.

• Aslında diğer başka iki ülkeden gelen paketler sorunsuz geldi. Bir tek Çin'den gelenlerde sorun var. O yüzden endişelendim ben de.. Hiç bu kadar aksamamıştı

• Takipsiz postalarda durum nedir? Postacı kutuya bırakıp gidiyordu.
  • USPS ile gelen ve gümrükte bekleyen kargolara PTT mi UPS mi bakıyor?

The item is currently in transit to the destination.
    10 gündür bu şekilde bekliyor.

• ali_cetinkaya A kullanıcısına yanıt
    3 ihtimal var:

1. Posta kayboluyor(En büyük ihtimal bu)
    2. Posta'ya vergi çıkıyor ve posta takipliye dönüşüp kapıya kadar geliyor.
    3. Posta şans eseri vergisiz olarak ulaşıp dışarıya veya kutuya atılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panzerschiffe -- 15 Haziran 2019; 13:31:42 >
  • DXM06 kullanıcısına yanıt
    PTT bakıyor, benim de ayın 10'unda giriş yapmış ama PTT tarafından işlem yapılmamış kargom var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panzerschiffe

PTT bakıyor, benim de ayın 10'unda giriş yapmış ama PTT tarafından işlem yapılmamış kargom var.
    Hocam ne olacak bu iş? Usps sayfasında posta istanbul transitte görünüyor. Ptt sayfasında gelişi görünmüyor. Ptt de arayabileceğimiz bir numara var mı?

• Benim anlamadığım şey şu... Mesela posta trasitte, hedef ülkeye gönderildi yazısı çıktı. O dakikadan sonra gelen ülke posta servisini arıyorsun, mail atıyorsun diyor ki bizde değil, bizden çıkmış. Ptt'yi arıyorsun diyor bizde değil, henüz varmamış. Peki şu durumda bu paket aslında kimde, muhattabımız aslında kim!?

• DXM06 kullanıcısına yanıt
    Eğer posta "First Class Mail International" tipinde ise ülkeye girene kadar takipli, sonrasında takipsiz postaya dönüşüyor. Kaybetmeden vergilendirmeye sokabilirlerse tekrardan takipli oluyor ama
  • Uzun süredir "2019-05-19 00:33
    Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item -> Your item departed a shipping partner facility at 12:33 am on May 19, 2019. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date."
    Şeklinde bekliyor gönderim, sizce ne yapmalıyım.

Takip:https://m.17track.net/tr/track#nums=LY311461797US

• quote:

Orijinalden alıntı: Panzerschiffe

Eğer posta "First Class Mail International" tipinde ise ülkeye girene kadar takipli, sonrasında takipsiz postaya dönüşüyor. Kaybetmeden vergilendirmeye sokabilirlerse tekrardan takipli oluyor ama
    Priority Mail International Parcels
    Gönderi tipi bu şekilde hocam

• 
Sayfa: önceki 13101311131213131314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.