Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
25.302
Cevap
688
Favori
1.332.381
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
      95 Mesaj
      26 Aralık 2018 20:10:35
      Gümrük ücreti evrak göndermeme rahmen normalin 2 katı çıkmış itiraz yolu nasıldır?mobilden göremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3668 Mesaj
      26 Aralık 2018 20:33:05

Ürün neydi? Bazı ürünlere 2 katı vergi uyguluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 27 Aralık 2018; 8:26:15 >
      |
      |
      m.kemALL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      833 Mesaj
      26 Aralık 2018 20:34:10
      quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

EMS için 170 dolar kargo parası mı verdiniz?
      Hayır herhangi bir kargo ücreti vermedim. Sadece ürünün bedeli olan 30 küsür dolarlık ücreti ödedim ücretsiz kargo ile geldi. Satıcı Aramex ile göndermiş EMS yazmasına rağmen.
      |
      |

• Yarbay
      3668 Mesaj
      26 Aralık 2018 20:36:39

23.11'de aldıklarımdan hala ses yok ama 08.12'de aldığım Çin postası gönderimli ürün bu akşam ülkeye girmiş. Böyle de saçma bir posta sistemleri var sanırım Çinlilerin.

Edit: Gece itibariyle hepsi giriş yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 27 Aralık 2018; 8:25:10 >
      |
      |
      Makale_Helvetia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      833 Mesaj
      26 Aralık 2018 20:42:03
      quote:

Orijinalden alıntı: badcrow

hocam sizede geçmiş oldun bende dün foruma yazdım jt ile başlayan takip nolu bir ürünüm kasımın 26 sında gümrüge giriş yapmış ve o günden sonrasını takip numarası farklı oldugundan dolayı işlemleri takip edememiştim bekledim gümrükten tarafımın aranıp gümrük ücretinin söylenmesini baktım arayan soron yok sonrasında bu konuya yazmak geldi aklıma ve forumdan bir arkadaşımız hemen yardımcı oldu ve bana aramex kargo ile geldigini ve takip numarasını bu oldugunu söyledi sabah ilk işim aramex kargoyu aramak oldu ve kendileriyle konuştugumda ürününüz gümrüte ve çekim işlemleri için bekledigi söylendi bende kendilerine durumu izah ettim yeni takip numarasını bulabildigimi sonrasında siz beni neden aramadınız diye sordugumda aradık ama size ulaşamadık dendigi tamam olabilir ama 1 aydır başka hiç mi arama yapmadınız olmadı sms demi atmadınız neyse ürünün yüzde 20 vergi ve yüzde 20 ötv oldugunu söyledi akıllı robot süpürgelerden alınıyormuş ben kendilerini el süpürgesi diye söyledim ama neyse sonra ürünün ardiyo ücreti var dedi ve solmaz antrepo da oldugunu dedi aradıgımda şuan için 417 tl ücreti var dedi kargo firmasının şaçmalıgı yüzünden şuan için 417 tl ek bir ücret cıktı bakalım kac günde işlemler olacak ve toplam ne kadar fiyat cıkacak

benim merak ettigim konu ben izmirdeyim niye izmirdeki gümrege gelmiyor oradaki gümrükte işlemleri yapamıyoruz böyle şaçmalıkmı olur

@170turgut kendisine cok tesekkur ederim

Alıntıları Göster
      Bu firmalar İstanbul merkezli oldukları için ve depolarla anlaşmalı oldukları için kafalarına göre işlem yapabiliyorlar.
      Aramex'te Semiha diye bir kadın ile e-posta üzerinden görüşüyoruz. Bana 7 günlük ardiye ücretini 1 kg ürün için 470 TL dediler. Muhtemelen herkese benzer fiyatları verip insanlardan para koparmaya çalışıyorlar. Başka bir açıklaması olamaz bu saçmalığın. Çoğu depo 3-4 günde çekilen ürün için ardiye almıyor bunu bildikleri için süreci uzatarak ücret çıkacak zamana kadar sündürüyorlar işi.
      Ben bu işin peşini bırakmayı düşünmüyorum şikayetvar.com'a yazdım. Siz de yazın. Bu tutarı sizden istemeleri yasal değil ödeme yapmayın sakın. Bimer'e ve tüketici haklarına şikayet edeceğimi, ardiye ücretini karşılamadıkları taktirde ürünü satıcıya iade etmelerini kesinlikle ürünü terkedilmiş olarak gümrük tutmamalarını söylemeyi düşünüyorum.
      İşlem yapmazsanız ürünü terkedilmiş ürün olarak tutacaklar. Binlerce ürün vardır ellerinde. Kafalarına göre el koyamazlar. Kafalarına göre depo ücreti de çıkaramazlar. Akla mantığa sığacak bir ücret değil bu konteyner değil koli değil küçücük bir paket çekmeceye koysan yer kaplamaz 470 TL akıllıca bir tutar değildir.

• Binbaşı
      1476 Mesaj
      26 Aralık 2018 21:07:18
      evet hocam benim lende semiha u... hanımefendi ilgileniyor bugün mail attığımda geri dönüş yapıp işlemlerin başlatıldığını yazmış banada fiyat çıkarsınlar duruma göre bende belki almayacam ama ürüne 650 tl civarı para verdik nasıl olacak kararsızım aliexpersde kargo zamının dolmasını beklesem acaba satıcı ücret iadesini geri ödemeyi kabul ederim
      |
      |

• Er
      10 Mesaj
      26 Aralık 2018 21:16:12
      Amerika'dan Brownells firmasından 19.29usd lik siparişim oldu.Kredi kartımdan 33usd çekeceklerini kargo bedelinin 13.50usd tuttuğunu söylediler ve usps first class mail ile ürünü gönderdiler.18.12.2018 tarihinden itibaren Bahreyn Uluslararası Havalimanında transfer aşamasında gözüküyor yaklaşık 8 gündür hareket yok.İnternette araştırma yaptım bir firma buldum usps parcel shop diye.Takip numarasını verdim ve 302tl lik kargo ödemem olduğunu ödemediğim sürece ürünümün gelmeyeceğini söylediler.Böyle bir şey var mı arkadaşlar
      Takip no:LW000081287US

• Yüzbaşı
      357 Mesaj
      26 Aralık 2018 21:50:11

Farklı bir firma ise PTT sayfasında çıkmaz. Sorgulayinca PTT sayfasında kargo hareketiniz görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      suhandemiroz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3205 Mesaj
      26 Aralık 2018 22:44:30
      quote:

Orijinalden alıntı: AnonimAdam

Bu firmalar İstanbul merkezli oldukları için ve depolarla anlaşmalı oldukları için kafalarına göre işlem yapabiliyorlar.
      Aramex'te Semiha diye bir kadın ile e-posta üzerinden görüşüyoruz. Bana 7 günlük ardiye ücretini 1 kg ürün için 470 TL dediler. Muhtemelen herkese benzer fiyatları verip insanlardan para koparmaya çalışıyorlar. Başka bir açıklaması olamaz bu saçmalığın. Çoğu depo 3-4 günde çekilen ürün için ardiye almıyor bunu bildikleri için süreci uzatarak ücret çıkacak zamana kadar sündürüyorlar işi.
      Ben bu işin peşini bırakmayı düşünmüyorum şikayetvar.com'a yazdım. Siz de yazın. Bu tutarı sizden istemeleri yasal değil ödeme yapmayın sakın. Bimer'e ve tüketici haklarına şikayet edeceğimi, ardiye ücretini karşılamadıkları taktirde ürünü satıcıya iade etmelerini kesinlikle ürünü terkedilmiş olarak gümrük tutmamalarını söylemeyi düşünüyorum.
      İşlem yapmazsanız ürünü terkedilmiş ürün olarak tutacaklar. Binlerce ürün vardır ellerinde. Kafalarına göre el koyamazlar. Kafalarına göre depo ücreti de çıkaramazlar. Akla mantığa sığacak bir ücret değil bu konteyner değil koli değil küçücük bir paket çekmeceye koysan yer kaplamaz 470 TL akıllıca bir tutar değildir.

Alıntıları Göster
      o paket 1 hafta otelde kalsa bu parayı istemezlerdi,ayıp denen birşey var,bunlar bildiğin haraç kesiyor,bakan,inceleyen yokki kim kimi öperse sisteminde gidiyor memleket..
      |
      |

• Yarbay
      3205 Mesaj
      26 Aralık 2018 22:46:18
      quote:

Orijinalden alıntı: m.kemALL

Gümrük ücreti normalin 2 katı çıkmış itiraz yolu nasıldır?mobilden göremedim
      işlemler 2 saat sürüyor,sonra sen git heyete girecek diyorlar,rakam çok büyük değilse uğraşmaya değmez,bende 34.-usd ödeme dekontu gönderdim,80.-usd üzerinden çakmışlar..

• Teğmen
      166 Mesaj
      27 Aralık 2018 11:40:52
      Yurt dışından ilaç aldım. Reçeteyi nereye göndereceğim bilen var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Çavuş
      70 Mesaj
      27 Aralık 2018 13:00:53

Dolandırıcılar hocam, öncelikle TRye girmeden sizden vergi talep edemezler. İyi bir seo ile Google'a usps yazınca en başta çıkıyor numaraları genelde. Daha önce aynı şekilde bir arkadaşım dolandirildi. Usps özel bir kargo şirketi değil, Türkiye'de ki dağıtımını PTT yapıyor öyle karışık işleri olmaz :)

|
      |
      suhandemiroz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şişme bebeği ile konuşan ve ona bağlanan hastasının nörolojik sorunları olduğunu düşünen elemanına cevaben:

“Adam ona asla cevap vermeyecek hayali bir varlıktan hoşlanıyor. Kiliselerde dua eden milyonlarca kişiden daha deli değil.”
    • Teğmen
      108 Mesaj
      27 Aralık 2018 13:12:50

Paypal tr de çalışmıyor ki nasıl kullanıyorsun.

|
      |
      170turgut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      3 Mesaj
      27 Aralık 2018 13:23:51
      merhaba çinden 19 dolarlık bir ayakkabı almıstım gümrüge takıldı faturasını fln gönderdim fakat gümrükden cıktı diye ibare geldi gümrük ücret bölümünde sıfır yazıyor bursaya daha yeni geldi ama çözemedim bilen varmı böyle birşey yasayan
      |
      |

• Binbaşı
      1752 Mesaj
      27 Aralık 2018 14:18:33

Dostum senin durumun aynısını ben yaşıyorum.

2 Arkadaş Anker marka bluetooth hoparlör aldık. Ben İstanbul'a o İzmir'e istedi ben UKİM'e giderek 70TL ödeyerek ürünümü teslim aldım fakat ona çıkan vergi 147TL şaka gibi.
      Ürün için ödediğim tutar 331TL. Ne yapmalıyız sizce itiraz olarak?

|
      |
      m.kemALL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Intel Pentium III 450 Mhz - Abit BH6 Anakart - 512, SDRAM, PC133 - Nvidia GeForce2 MX 400 - Western Digital AC26400 6.4 GB - AOpen HX45 Kasa

• Yüzbaşı
      330 Mesaj
      27 Aralık 2018 16:49:22

165 tl ödenen ürüne 161 tl vergi. ben PTT müşteri hizmetlerinden şikayet kaydı oluşturdum. dağıtıcı gelince itiraz edicem. yoksa almiyacam geri gitsin.

|
      |
      zhee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      330 Mesaj
      27 Aralık 2018 16:54:44

uğraşmaya değmez ne abi. hak diye birşey var. ben 30 dolar ödemiş mal almışım. belgesini sunuyorum. sen kafana göre değer bicemezsin. cif bedeli diye birşey var. ben indirimli almışsan bu seni ilgilendirmez. neyse vergisi yazarsın. bunlara fazla yüz vermişler anlaşılan. kamu hizmeti böyle olmaz. bir yanda kontrol edilmeden vergisiz gelen binlerce mal var. sen onları takip et. onlardan alamadığını tuttuğundan çıkarmaya kalkma.

|
      |
      complete_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      325 Mesaj
      27 Aralık 2018 17:41:20
      Aliexpressten 26 dolarlık ürün almıştım, vergi istediler, belgeleri ve ödeme kaydını gönderdim yine vergi isteyince iade istedim. Ama satıcı işlemleri yapmamış, 6 aydır kalmış ürün. Şimdi başvursam maliyet ne olur? Atatürk havaalanı gümrükteymiş ürün.

• Yüzbaşı
      330 Mesaj
      27 Aralık 2018 18:17:09

vergi çok çıkıyor.almak istemezsek iade olmuyor mu ürün şimdi?

|
      |
      hacikemal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1199 Mesaj
      27 Aralık 2018 18:20:34
      Vergiyi nereye nasıl yatırıyoruz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 27 Aralık 2018; 18:21:40 >
    Hızlı Cevap

Reklamlar
son dakika
nice türkiye
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.