Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1230. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.115
Cevap
685
Favori
1.816.445
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12281229123012311232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum heyete nerede girecek acaba benim ürünüm İzmir’de itiraz etmek istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akemals42 kullanıcısına yanıt
    Ürün geldiğinde gelen PTT görevlisi sizden tahsil edecektir.

• Meşhur numarayı arıyoruz lakin açan yok kaç yıldır aynı durum devam ediyor ? biz bu adamlara (personele) nasıl ulaşacağız ?

212 549 4180 İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü

Gümrük Bakanlığı çağrı merkezi buraya yönlendiriyor.

Besin takviyesi hakkında detaylı bilgi nasıl alabiliriz ? bilen özelden ulaşabilir mi ? tam net bilgi yok internette olanların tarihi eski.
  • Başvurup da sonuç alamadığınız veya haklı olduğunuz halde olumsuz sonuçlanan şikayetlerinizi bir de buradan yapmayı deneyin.
    https://www.ombudsman.gov.tr/
  • Aldığınız ürüne oldukça yüksek bir vergi çıkmış. Ne kadarlık bir ürün aldınız hocam.

• zhee kullanıcısına yanıt
    Hoparlöre ek %20 vergi uygulaması var. Sizin şansınız bunu atlamışlr, arkadaşınıza çıkan vergi doğru. İtirazdan sonuç çıkmaz.

ÖTV IV sayılı listedeki tüm ürünlere, normal gümrük vergisine ek %20 vergi uygulanıyor.
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/15_06_2012_IV_Sayili_Liste.htm

quote:

Bununla birlikte, yurt dışından yolcu beraberi veya posta ve hızlı kargo taşımacılığı yoluyla ülkemize gönderilen ÖTV Kanunu IV sayılı liste kapsamı eşya için ilave %20 tek ve maktu vergi uygulanmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 27 Aralık 2018; 23:26:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 170turgut

Aldığınız ürüne oldukça yüksek bir vergi çıkmış. Ne kadarlık bir ürün aldınız hocam.
    hocam ben 780 ne almıştım 11 11 indirimi ile ama ürün şu ana 950 civarı sitede. evrak falan da yolladım . 160 normal olamsı gerekendi aöa sağlık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Hoparlöre ek %20 vergi uygulaması var. Sizin şansınız bunu atlamışlr, arkadaşınıza çıkan vergi doğru. İtirazdan sonuç çıkmaz.

ÖTV IV sayılı listedeki tüm ürünlere, normal gümrük vergisine ek %20 vergi uygulanıyor.
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/15_06_2012_IV_Sayili_Liste.htm

quote:

Bununla birlikte, yurt dışından yolcu beraberi veya posta ve hızlı kargo taşımacılığı yoluyla ülkemize gönderilen ÖTV Kanunu IV sayılı liste kapsamı eşya için ilave %20 tek ve maktu vergi uygulanmaktadır.
    benim son iki siparişimde cıkmadı büyük olanda vardı kücük olanda şansa cıkıyor gibi artık acılmadan bana geldi...fiyatta 50 60 70 dolar civarlarında idi
  • evet..mutlu son..26 kasım gönderili paketim yarım saat önce geliş kaydı yapıldı olarak güncellendi..kasım gönderilerini yavaş yavaş alıyorlar.
  • Bayaaaa gecikti

• Yaklaşık 30 gün önce yanwen takipsiz kargo ile aldığım 4 dolarlık ürün ve aynı şekilde arkadaşında aldığı ürün 20.11.2018 tarihinden beri havaalanı deposunda bekletiliyor dertleri nedir be zaman dağıtım yapacaklar acaba en son 20.11.2018de havalanına indi deniyor iniş o iniş en son yanwen ile gelen kargomda 60/65 günde gelmişti

• ss440 S kullanıcısına yanıt
    Geri göndermişler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kargom UKIM den ÇAĞLAYAN KARGO DAĞITIM MERKEZ MÜD. ne gelmiş ama bugün dağıtıma çıkmadı. ÇAĞLAYAN KARGO DAĞITIM MERKEZ MÜD ne gitsem çıkan ücreti ödeyip teslim alabilir miyim kargomu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 216 tllik km9 media playera 157 tl vergi çıkarmışlar, boyle sacma bir durum gormedim. Yaziklar olsun. Ne yalabilirim ?
  • 2 2 kullanıcısına yanıt
    Bana 55 TL çıktı 3 gün önce, ne yaptıklarını kendileri de bilmiyorlar, yazık günah
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanbjk

Bana 55 TL çıktı 3 gün önce, ne yaptıklarını kendileri de bilmiyorlar, yazık günah
    İstedikleri tüm belgeleri gönderdim, malesef böyle sacma bir durum oldu. Tek cümle diyorum, yazıklar olsun.

• GM275322484033686219 numaralı kargom 10 gündür upimde bekliyor. Tarafıma gümrük işlemlerim için telgraf bekliyorum ama daha ulaşmadı. Bu kadar uzun sürmesi normal mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2 2 kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazın uydu alıcı özelliği olmadığın ve kayıt özelliği olmadığını belirttiniz mi? Ben not olarak yazdım o yüzden az çıkmış olabilir bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanbjk

Hocam cihazın uydu alıcı özelliği olmadığın ve kayıt özelliği olmadığını belirttiniz mi? Ben not olarak yazdım o yüzden az çıkmış olabilir bende
    Maille belgeleri gonderirken maile not olarak yazmıştım. Ayni cihazdan belkide ellerinden kaç tane geçti, markası belli, modeli belli, notumda vardı.

• ne kadar vergi yazıldığı vergilemeyi yapan memurla alakalı sanırım. kimi es geciyor bandrol vb yi. kimi gözünün yaşına bakmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daytripper25 -- 28 Aralık 2018; 17:40:45 >
  • 
Sayfa: önceki 12281229123012311232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.