Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SORGUMEMURU, Dementorr61 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 21 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
25.981
Cevap
690
Favori
1.384.232
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
      3780 Mesaj
      25 Aralık 2018 14:54:01
      Black Friday'de aliexpress'ten aldığım şeylerden Singapur ve Hollanda posta ile gönderilen 2 tanesi 2 haftada ulaşırken, Çin postası olanlar hala ortalıkta yok. 24.11 ve 25.11 EDI-received olanlar bile ortada yok. İlk defa bu kadar uzun sürdüğünü görüyorum.

• Er
      7 Mesaj
      25 Aralık 2018 16:48:41
      Merhabalar ! Bir ay kadardır yurtdışından yaptığım 13 dolarcık alışverişin peşini kovalıyorum. Ukime gidip zimmet alın vs yazılarını da görmemle gümrüğe takıldığını anladım. Ciltbakımı ürününü ilaç sanıp reçete yollamamı istediler. Yasal değil sanırım başka bişey için reçete yazdırmak ki yazdıramadım, dermatolog biri belki halimden anlardı okadar da uğraşamadım randevu vs. Bir hafta içinde reçete göndermem gerektiği yazıyordu ben göndermeyince iade aranılmadı gibi bikaç yazı gördüm kargo takibimde. Sonra ukimden çıktı gözüküp pime gitti. Sanırım geri dönüyor. Aldığım siteye de aciz ingilizcemle bişeyleri ifade etmeye çalıştım ama bana gönderdikleri maillerde tam nedemek istediklerini anlayamadım. Biraz yardıma ihtiyacım var kargom geri dönüyor mu param geri yatırılacak mı gibi cahil endişelerimi temizlemek için.

Bana dönüş yaptıkları ilk mail:

Thank you for your email.

I am glad to confirm that your return has been processed and your refund was successfully completed.

Card refunds may take up to 10 business days for your bank to complete depending on their processing time. This can vary greatly between card issuers, and we are unable to influence this.
      I hope this has been of help and please do let me know if there is anything else I can help with.

Best wishes,

Sonra bir de şöyle bir mail geldi
      This email acknowledges your wish to return/exchange the following item(s).
      Once received, we will send you an email confirming receipt and if a refund has been issued. The funds should then take around ten working days to appear on your statement (depending on your bank/card issuer).

Your Return Number is 400006938.
      In the meantime, please get in touch if there’s anything else I can help with.
      Best wishes,

Betty

Customer Service Advisor

Return numarası verildiyse geri dönüş başlamış mı demek peki bu numarayla nerden takip edeceğim?
      Şimdiden teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Betthan -- 25 Aralık 2018; 16:50:37 >

• Yarbay
      12595 Mesaj
      25 Aralık 2018 17:39:35

Geri gönderim ve iadeniz onaylanmış 10 işgünü içinde bankaya yansır diyorlar. Endişe edecek bir durum yok. Bazen bu 10 gün daha fazla sürebiliyor. Şu an için herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. takip numaranızı verirseniz iade gönderilip gönderilmediğini anlarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 25 Aralık 2018; 17:41:27 >
      |
      |
      Betthan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9672 Mesaj
      25 Aralık 2018 18:50:58

aynı durum bende de mevcut hocam singapur ve hollanda postası 2 gün önce geldi çin postasından ses yok..güncelleme gelince senin kargoya bana da haber verir misin. takip etme açısından iyi olur :)
      |
      |
      civcivx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      359 Mesaj
      25 Aralık 2018 19:02:08

Çıkmaz size doğru geliyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      safadereli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      25 Aralık 2018 22:08:39
      Siparis verdigim cihaz Turkiye ye giris yapti. Sizce vergi cikacakmi? Anlayabilirmisiniz?

6 24/12/2018 10:28:05 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi
      İST.ULUSLARARASI PİM
      İST.ULUSLARARASI PİM
      BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
      7 25/12/2018 11:52:29 PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
      İSTANBUL AVPİM
      İSTANBUL AVPİM
      ARNAVUTKÖY İSTANBUL(AVR)
      8 25/12/2018 16:05:13 Torba Geliş Kaydı Yapıldı
      İSTANBUL AVPİM
      İSTANBUL AVPİM
      ARNAVUTKÖY İSTANBUL(AVR

It's better if you don't know...
    • Teğmen
      170 Mesaj
      25 Aralık 2018 22:34:03

Ürün gümrüğe girmemiş yarın elinizde olur.

|
      |
      serta2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      25 Aralık 2018 22:35:46

Cevabiniz icin tesekkur ederim.
      |
      |
      dema2011 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

It's better if you don't know...
    • Binbaşı
      1523 Mesaj
      25 Aralık 2018 23:35:08
      Selam arkadaşlar 11.10 aldığım kablosuz elektrik süpürgesi gecen ay 26.11 tarihinde İstanbul'da hümrüge girdi gözüküyor ve bu zamandan beridir hala İstanbul gümrükte gözüküyor takip numarası farklı olduğundan PTT kendi sayfasından takip edemiyorum sorun olan ben bu ürünün gümrük vergisini ödeyeceğim ama hala İzmir'e gönderim yapılmadı acaba bu kadar 1 ay kadar gümrük işlemlerinin yapılması normalmi yada bilgisi olan arkadaş varsa nasıl bir yol haritası izlenmem gerektiğini söyleyebilirmi

• Binbaşı
      1715 Mesaj
      26 Aralık 2018 07:16:09
      2 aydir gumrukte pakatim geride gondermiyolar elim kolum bagli misali bekjliyorum.

YURT DISI
    • Yarbay
      4244 Mesaj
      26 Aralık 2018 07:21:44

120 dolarlık ürünü takipsiz göndermiş. Takipsiz ürünlerin gelmesi 2 ayı bulabilir ama bu kadar pahalı bir üründe sorun çıkar mı bilmem?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      badcrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      359 Mesaj
      26 Aralık 2018 07:57:20

Ürün aramex ile gönderilmiş. Farklı takip numarası var. PMden konu sahibine ilettim.

|
      |
      Bahsedilenler: badcrow , coolman7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4244 Mesaj
      26 Aralık 2018 08:13:55

Ürünün AliExpress sayfasında iki seçenek yazıyor. Satıcinin tercih ettiği kargo bedava ve takipsiz yazıyor. Diğeri takipli EMS. O da 170 dolar civarı kargo ücreti yazıyordu.

|
      |
      170turgut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      837 Mesaj
      26 Aralık 2018 09:00:07
      Başıma çok ilginç bir şey geldi. Daha önce çok gümrükle uğraştım ama ilk defa resmen kargo şirketi tarafından dolandırılmaya çalışılıyorum.

Aldığım bir ürünü satıcı Aramex ile yollamış. Türkiye'ye geldi ve 1-2 gün oyalanınca Salı günü Aramex'i aradım bir sorun mu var diye. Ürünün gümrüğe takıldığı, ticari sınıfta olduğu, üzerinde yazan tutarla uyuşmadığı düşünülerek paketin tutulduğu söylendi. Neden haber vermiyorsunuz dediğimde ilgileniliyor kısa sürede dönüş yapılacak size dediler tamam dedim kapattım.

Çarşamba günü yine aradım. Kontrol ediliyor dönüş yapılacak dendi. E dedim paket bekledikçe bekliyor ardiye ücreti çıkacak. Evet çıkabilir dedi kadın. E dedim çıkmasın baksanıza pakete ne istiyorsanız söyleyin göndereyim. Ardiye ücreti ne kadar çıkabilir diye soruyorum 300-400 TL çıkabilir e-posta gönderilecek size dediler iyi dedim tamam bekliyorum. O günü de öyle yedik.

Perşembe günü oldu akşam mesai bitimi öncesi e-posta geldi şu adrese şu dilekçeyi posta yoluyla gönderin diye. Tekrar aradım dedim neden posta yoluyla istiyorsunuz daha önce fax veya e-posta yoluyla çözüyordum. Gümrük memurları bazen aslını görmek istiyor posta yoluyla almak zorundayım dedi. Bir günü de öyle yedik.
      Posta Cuma günü ulaştı. 20 lira da kargo ücreti ödedim 3 parça kağıda o da ayrı mesele de neyse. Kargo ulaştıktan sonra aradım bugün verin dilekçeyi gecikmesin dedim. Kesin bir şey söylemediler. Araya haftasonu gireceğini pazartesiye kalacağını ık bık bir sürü şey saçmaladılar. İyi dedim ya tamam verin tutar yüksek gelirse ödemem. Haftasonunu da yedik.

Pazartesi oldu aradım. Alıştık artık zaten sevgili gibiyiz her sabah ilk onları arıyorum telefonu aşkım tatlım diye açarlar yakında. Ya dedim noldu bizim kargo hala bekliyorum ben dünyanın ardiye ücreti çıkacak vergiyi bile öğrenemedim daha. Hep aynı cümleler kuruluyor kontrol ediliyor ticari sınıfta gözüküyor bilgi verilecek e-posta gönderilecek. Ya dedim geldi e-posta dilekçe verdim biliyorum bunları neler olduğunu anlamaya çalışıyorum. Bu sefer belgeleriniz teslim edilmiş kontrol ediliyor dedi. Peki benim kaybolan zamanımı telafi edebilecek misiniz ben 1 haftadır paketi çekmeye uğraşıyorum ilgisizliğiniz yüzünden. Anlıyorum ık bık etti tamam dedim bunda da çözüm yok bekliyorum dedim.

Günlerden oldu salı. Bu sefer tripliyim önce o arasın diye bekliyorum. Akşam 17:46'da e-posta geldi. Bu saatleri özellikle seçtiklerini düşünüyorum işlem yapılamasın 1 günlük daha ardiye kitleyelim mantığıyla.
      Sıkı durun bomba burada patlıyor.
      42 TL VERGİ
      470 TL ARDİYE

Şimdi de yazışmaya başladık. Ücretin kabul edilemeyecek kadar yüksek olduğunu gecikmeden kaynaklı ardiye tutarını Aramex'in karşılamasını vergiyi bana faturalandırmalarını istedim. Ardiye'yi biz vermiyoruz dedi. Bu tutarların belgelendirilmesini istediğimi söyledim. Ödeme sonrası resmi makbuz iletilecek dedi. Ardiye ucretınız ortalama hesaplanmaktadır dedi. Ben de iyice delirdim artık. Doğrudan aşağıdaki e-postayı yazdım.

quote:

Ortalama yapılan hesaba göre net ödeme yapmamı talep etmeniz ve herhangi bir belge olmadan tarafımdan ücret talebiniz yasal değildir. Gümrük ve aracı kurumlar tarafından böyle bir talepte bulunulamaz. Farklı hizmet sağlayıcılardan aynı hizmeti daha önce defalarca aldım işin usul ve gereklerini, kanun ve yaptırımları takip etmekteyim. Bana tüm tutarları resmi olarak belgelemenizi rica ediyorum. Resmi evrak olmadan ödeme yapılamaz.
      Ardiye ücretinin bana yaşattığınız gecikme kaynaklı olarak tarafınızdan karşılanmasını ve çıkan vergi tutarının tarafıma fatura edilmesini, aksi durumda paketin göndericiye iadesini rica ederim.

Şimdi bekliyorum gözümün nuru, balım, çiçeğim Aramex ne diyecek. Kalbim kırık ponçiğim.

Ürünü Çin'den aldım. Amazon olsa vergiyi Amazon'dan bir şekilde hallettirirdik ama Çin olunca bi dünya tantana çıktı. Aramex işi kasıtlı olarak yavaşlatıp normal şartlarda 2 günde tamamlanacak süreci 7 güne kadar sündürüyor ki ardiye kitleyelim. Ürün tutarıyla ilgili veya çıkan vergiyle ilgili bir problemim yok. Ardiye ücreti ürün tutarının 2 katından fazla çıkıyor en büyük problem bu. Satıcıyı da bilgilendirdim bilmiyorum neler olacak görürüz yakında.
      Bugün Aramex'ten gelecek bilgiye göre ilgili yerlere şikayetimi de iletmeyi düşünüyorum. Hesabını başkaları sorsun benim o kadar vaktim yok.

• Yarbay
      4244 Mesaj
      26 Aralık 2018 09:17:48

Siz ürünü alırken hangi kargo firmasını seçmiştiniz. Görebildiğim kadarıyla China post registered en uygunu ve en az kitleyen kargo firması. DHL, aramex gibi pahalı kargo firmaları kitlemenin peşinde koşuyor.

|
      |
      AnonimAdam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4244 Mesaj
      26 Aralık 2018 09:21:19

Benim kargoda vergi miktarı gözükmeye başladı. Bakalım kaç günde teslim edecekler.

|
      |
      coolman7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      837 Mesaj
      26 Aralık 2018 09:45:14
      quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Siz ürünü alırken hangi kargo firmasını seçmiştiniz. Görebildiğim kadarıyla China post registered en uygunu ve en az kitleyen kargo firması. DHL, aramex gibi pahalı kargo firmaları kitlemenin peşinde koşuyor.
      Ben herhangi bir seçim yapmadım. Gönderici kafasına göre Aramex seçmiş. EMS yazıyordu. Satıcıya da çemkirdim zaten dispute falan açıp öyle çözecek gibiyiz.
      DHL bu kadar adi değil kesinlikle. 2 günde çözmüşlerdi. Aramex tam çakalmış öğrenmiş olduk.
      Sikayetvar.com'a yazdım az önce. Bakalım ne olacak.

• Er
      7 Mesaj
      26 Aralık 2018 11:19:42

Çok teşekkür ederim, takip numaram bu LX595740595NL

|
      |
      cervinff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      70 Mesaj
      26 Aralık 2018 11:40:01
      Ekstre'yi ve kimlik bilgilerini istenilen şekilde göndermiştim. 250 dolar değerinde bir laptop geliyor ancak "gümrükten çıktı" ibaresi olmasına rağmen, hala vergi gözükmüyor. Sebebi ne olabilir, Ankara'daki gümrüğe mi sevk ediliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozunaltun -- 26 Aralık 2018; 11:42:2 >

Şişme bebeği ile konuşan ve ona bağlanan hastasının nörolojik sorunları olduğunu düşünen elemanına cevaben:

“Adam ona asla cevap vermeyecek hayali bir varlıktan hoşlanıyor. Kiliselerde dua eden milyonlarca kişiden daha deli değil.”

• Yarbay
      4244 Mesaj
      26 Aralık 2018 12:31:51

EMS için 170 dolar kargo parası mı verdiniz?

|
      |
      AnonimAdam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,624
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.