Şimdi Ara

Tulpar T7-2.7 vs 4.1 ama hangisi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
1.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Msi gt70 kasalı tulpar t7 v2.7 (büyük kasa 980m 8gb)mi?

Tulpar t7 v4.1 mi (slim kasa 980m 4gb )?ne dersiniz ?

Birbirlerine olan avantajları, dezavantajları?

v2.7 deki hoparlörler msidaki gibi dynadio mu aslında en cok kafamı kurcalayan olay bu :)

Rica etsem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacticalsavageX -- 15 Ocak 2015; 12:47:43 >

• Evet dynadio

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha yeni bir kasa ve slim olması sebebiyle 17.3 inch T7 V4.1 i tercih ettim. aklım v2.7nin ses kalitesinde kalmış olsa da 3 adet fan (ve ips ekran var sanıyordum yokmuş, 15.6 inch versiyonu ips imiş...)a yenik düştüm.
    diğer taraftan 970m li versiyonlarıyla 980m versiyonları arasında fiyat farkı haddinden fazla gibi geldi ama sağlık olsun artık.
    5400-555(n11.com kupon)=4845 TL ye almış oldum.
    Monstera satış esnasında gösterdiği ilgiden dolay teşekkür ediyorum, inş satış sonrası hizmet sıkıntısı çekeceğimi de sanmıyorum.
     Tulpar T7-2.7 vs 4.1 ama hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacticalsavageX -- 1 Ocak 2015; 14:06:53 >
  • Hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim, daha iyisi size olsun.

Şöyle bir ay kullanayım, izlenimlerimi yazarım; üşenmezsem yazılı bir (detaylı) inceleme bile yapabilirim belki; bilgilendirme ve bilinçlendirme açısından insanlara faydamız olur belki...
  • Hayırlı olsun. Bende v2.7 almayı planlıyorum . Normal monsterın sitesinden alacaktım ama senin n11den indirimi görünce caydım hemen :D

555 lira nasıl indirim oldu.?
  • 2014 aralığın son iki haftası idi sanırım, n11.com 5000 tl ve üzeri alışverişlerde 555 tl indirim kampanyası yapmıştı.

v2.7 daha sportif duruyor,ışıl ışıl, tam oyuncu ve genç işi, v4.1 daha çok takım elbiseli, ağır başlı bir insan gibi, ama clevenun diğer bazı modelleri gibi kalas-odun izlenimi vermiyor :)

v4.1 in hiç kapasitif kısayol tuşu yok, yani ses açmak, sonraki parçaya geçmek vb işler için Fn+Fx tuşlarını kullanmak beni rahatsız etti, hoparlörleri de creative yazılımı olmasa hiç iyi değil gerçekten, v2.7 nin hoparlörleri ise dillere destan :)
    Diğer taraftan v4.1 in diğer bütün özellikleri güzel. windows8.1 industry versiyonu kullandıgımdan mıdır bilmem finger printi aktif edemedim, çok lazım olmadıgından peşine de düşmedim.
    Tavsiyem 980mli versiyonundan ziyade 970mli verersiyonu alman, ama yine de sen bilirsin. 970m ile 980mli modeller arası fiyat farkı haddinden fazla gibi geldi bana ama işte kendime sözüm vardı aldım 980mli modeli.
    hangisini seçersen seç, hayırlı olsun şimdiden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacticalsavageX -- 3 Şubat 2015; 18:55:25 >
  • tacticalsavageX kullanıcısına yanıt
    windows 8.1 industry versiyonunda ne gibi farklar gördünüz , dreamspark üzerinden ücretsiz alındığını biliyorum ama 8.1 pro ile tamamen aynı olmadığını duymuştum. 129 tl ye pro alabilirdiniz. Birde ssd aldınız mı
  • Açıkcası industry ile pro arasında ne fark var aşırı bilmiyorum ama PLC programlama-bağlantı vb için belki avantajları vardır diyerek industry kullanıyorum; yani çok bilinçli bir seçim değildi açıkcası :)
    Önceki bilgisiyarımda sandisk extreme pro vardı, onun yanına bir tane daha ekleyip raid0 kurdum, guzel gibi, memnunum, daha iyisi size olsun; nitekim yeni PCIe disk ve ramlerin sesi geliyor uzaklardan...
  • beklemek gerek mi yeni PCIe ve ramler için ? marta kadar beklemedeyim şimdilik ve n11den indirim olayını bekliyorum ve tabiki kuponlar toplayıp indirebildiğim kadar fiyat indirmek. 555 lira indirimi düşününce keşke diyorum :(
  • Hayatta ne fırsatlar kaçırdık, kaçıracağız; "keşke" demeye gerek yok. Dolar da bir yandan artmaya devam ediyor. Yeni teknolojiye gelince fiyatları baya baya tuzlu olacak, ben olsam beklemezdim ve beklemedim de nitekim; ama her zaman dediğim gibi tercih size ait.
    bir fikir oluşturması açısından mesela 480 gb depolama alanı ile 2700 TL :http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10054

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacticalsavageX -- 4 Şubat 2015; 10:08:39 >
  • 2 ayrı bölmede alın daha iyi olur diye okudum . yani ayrı ayrı 120+120 ssd.

Faydası olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifadelisi07

2 ayrı bölmede alın daha iyi olur diye okudum . yani ayrı ayrı 120+120 ssd.

Faydası olur mu?

Evet, 1 tane 240 almaktansa iki tane 120 alıp raid yapıyorsunuz okuma ve yazma hızı yükseliyor. 3x120 yaparsanız daha da hızlanır. tabi eski kasa alırsanız 3 ssd yuvası var yeni kasada 2 tane var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EDİT:
    yanlış yer :D sory

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataozcan1 -- 5 Şubat 2015; 6:53:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.