Şimdi Ara

Tüketimi fabrika verisine en uzak araçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
3.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabamkacyakar, youtube kullanıcıları ve taksicilerle görüşerek bir araştırma yaptım ve hem dizel hem benzinli motorda fabrika verisinden %50 hatta daha fazla yakan araç açık ara farkla FIAT EGEA oldu. Resmen dolandırıcılık neden kullananlar protesto etmiyorlar hatta aracı iade bile edebilirler Tüketici Hakları diye bişey yokmu bu ülkede?

Bayan 1.4 Egea sahibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 20 Mayıs 2019; 12:11:28 >

• Tamam, üreticiler bu verileri şartları ayarlayıp test ediyorlar ama bu kadarda olmaz.

İ30 CRDi dct ikinci olabilir bu konuda çünkü kendileri şehir içinde (İstanbul) neredeyse 8 litre tüketiyor

Edit: Kataloğunda ş.içi ortalama tüketim 5.1lt! deniliyor. Karma da 4.4lt imiş. Bizim karma tüketimde (2 kere Ankara'ya gidip gelmeli) 6.5lt ve bu araba dizel
    Kullandığım araçlar içinde yol bilgisayarı sapması olan tek araç doblo oldu. Ne Renault ne ford ne de Honda en ufak sapma yapmadı.

Ayrıca yorumuna istinaden önceden kullandığım dizel passata 0.1 şu an sahibi olduğum a3 1.0 TSİ de 0.2 litre sapma var sadece. 1.4 TSİ passattan ise hiç sapma yoktu. Hesabınızı gözden geçirin 1 litre sapma yapan yol bilgisayarına herhangi bir markada daha denk gelmedim.
  • emanet arabayla gazlayanlar için vermiyorlar o verileri.
  • https://www.honestjohn.co.uk/topten/top-10-cars-that-fall-shortest-of-their-claimed-mpg/?image=0
    Birçok kullanıcının verdiği verilere göre fabrika verisinden en uzak tüketimi sergileyen araçların listesidir.
    Sayfada marka isimleri üzerine tıklayarak modellerin yakıt tüketimi konusunda fabrika verisine ne kadar yaklaştığını (veya uzaklaştığını) yüzdesel olarak resimlerin üst köşelerinde görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 19 Mayıs 2019; 18:46:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde yol bilgisayarıyla depo verileri farklı olan araçlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polestar191 -- 19 Mayıs 2019; 20:25:11 >
  • Egea'nın 1.6 dizel motorlu versiyonu bu konuda rekor kırabilir.
  • Araştırma verilerinizi, taksici yorumlarını da yazsanız iyi olur, somut veri olmadan model kötüleme amaçlı konular kural dışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 19 Mayıs 2019; 13:17:1 >
  • Tamam, üreticiler bu verileri şartları ayarlayıp test ediyorlar ama bu kadarda olmaz.

İ30 CRDi dct ikinci olabilir bu konuda çünkü kendileri şehir içinde (İstanbul) neredeyse 8 litre tüketiyor

Edit: Kataloğunda ş.içi ortalama tüketim 5.1lt! deniliyor. Karma da 4.4lt imiş. Bizim karma tüketimde (2 kere Ankara'ya gidip gelmeli) 6.5lt ve bu araba dizel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArduYusmus -- 19 Mayıs 2019; 15:44:31 >
  • BMW 218i, üstüne tanımam. 5.1lt ortalama katalog verisi, mübarekle 100 sabit giderim yine 5.1lt olmuyordu. Son derece efendi kullanımla 30kmh ortalama hızda 8.5lt şehir içi, azıcık sert kullan direkt 10.5lt. 400-450km arası yol yapıyordum bir depo ile. Bir yandan kalite olarak çok da güzel motor aslında, reel tüketimi de böyle bir araç için kabul edilebilir de, katalog verisini 185 taban lastiklerle mi almışlar, koltukları kapıları mı sökmüşler napmışlar belli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Birde yol bilgisayarıyla depo verileri farklı olan araçlar var
    rekor linea 1,3 mjette
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Araştırma verilerinizi, taksici yorumlarını da yazsanız iyi olur, somut veri olmadan model kötüleme amaçlı konular kural dışı
    açık ve net yazdım zaten hersey ortada. Kullananlarda biliyor sıkıntı yok yani :D
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Kullandığım araçlar içinde yol bilgisayarı sapması olan tek araç doblo oldu. Ne Renault ne ford ne de Honda en ufak sapma yapmadı.

Ayrıca yorumuna istinaden önceden kullandığım dizel passata 0.1 şu an sahibi olduğum a3 1.0 TSİ de 0.2 litre sapma var sadece. 1.4 TSİ passattan ise hiç sapma yoktu. Hesabınızı gözden geçirin 1 litre sapma yapan yol bilgisayarına herhangi bir markada daha denk gelmedim.

• kardeşim sen bir dahisin çok sağol yazdığın için tüm forum hemen egeaları sattık

• Bence daha çok kullanıcıyla alakalı ya da arabanın nerede kullanıldığı da önemli. Taksiciler Egea'ya çok yakıyor demişler ama taksiciler arabalarını genelde seri kullanırlar. Hem de 1.3 dizel kullanımı daha çoktur. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekli. 1.3 Multijet gerçekten katalog verisine göre çok daha fazla yakıyor. Bizzat kullandım belli bir süre.
  • En çok tsi ler bence.
    fabrika verisi 5lt
    3lt yakıyor

• 1.6 multijet şehir dışı verisi 3.7 litre gerçekten doğru mu merak ediyorum kullanmak kısmet olmadı.

• En uzak bence BMW 1.6 136 HP lik benzinli motor. En yakını ise 1.6T 180 lik Insignia.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ArduYusmus A kullanıcısına yanıt
    O zaman Elantra da aynı diyebilir miyiz? Aynı motor, aynı şanzıman olması lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

O zaman Elantra da aynı diyebilir miyiz? Aynı motor, aynı şanzıman olması lazım?
    Muhtemelen aynıdır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.