Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı.. (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
9
Favori
101.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul bilişim ücret iadesi konusunda beni 3 şubattan beri oyalayıp herseferinde ''eft işlemini gerçekleştiriyoruz'' diyor. Sanırım THH kazanmam kendilerini ciddi manada rahatsız etmiş olacakki parayla vedalaşma konusunda sıkıntıları var. Bu sefer kendilerinden eft talimatını email e göndermelerini istedim ve ihtarname de gönderdim. Pazartesi de gönderilmezse masrafları ileride kendilerine yansıtılmak üzere icra takip işlemi başlatacağım.

Güncel Gelişme: Bugün itibariyle ücret iademi ve dolayısıyla yeni telefonumu aldım. Darısı sorun yaşayanların başına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someone74 -- 13 Şubat 2017; 19:11:36 >
  • Beyler bende lg g4 verdim ama baya bi geçti zaman hala açıklanmadı şikayet ettiğim yere gittim e devlette yapım varmış 1,5 aydır çalışmadıklarını söylediler en son 8.ayda kaldık dediler benim verme tarihim ise 03/10/2016 e devletten de 1 aydır birşey gözükmüyor herhangi birşey yapabilir miyiz? yoksa baya bi bekliyecem tahmini 4,5 ay oldu .. . .
  • Arkadaşlar 25 Ekim de telefonu servise yolladım 21 iş gününü geçtiği için thh 24 Kasım 2016 da başvurdum teleservice bana 8 Aralık 2016 da yeni telefon yollamış şimdi ben telefonu almayacaktım ve para iadesi alacaktım ama abim kargodan almış ve açılmış. Artık açıldı diye kullandık telefonu.

Şimdi 14 Şubat da tüketici hakem heyetinden mektup geldi para iadesi kararı çıkmış..

Diğer konuda da belirttim şikayetimi geri almamıştım böyle bir durumdan sonra bakacağım artık nasıl bir süreç olacak cezayı biz mi alacağız yoksa telefonu iade edip para iadesi alacağım göreceğiz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.
    Bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum.
    N11 üzerinden Mi4 aldım, Delta garantili. İthalatçısı Global internet / Veysi Araz.
    Arıza üzerine Deltaya gönderdim ve 2 ay boyunca gelmedi telefon. Daha sonra tüketici hakem heyetine ücret iadesi için başvuru yaptım.
    9 Aralık 2016'da tüketici hakem heyeti ücret iadesi kararı verdi.
    15 günlük itiraz süresi haliyle çoktan geçti. Bu süre içerisinde firmadan bana ulaşan bir ödemem olmadı. Firmaya konu ile e-posta gönderdim yine bir dönüş yapılmadı.

Şu an ne yapmam gerekir? İcra dairesine mi başvurmalıyım ?
    Telefonu bir arkadaşım almıştım haliyle kendisine çok mahcubum.
    Yapmam gerekenleri açık yazabilirseniz, bu ara halletmek istiyorum.

Bu firmadan iade alabilen var mı onu da bilmiyorum. Bir kaç sayfa okudum ama göremedim.

Yardım edeceklere şimdiden çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: uzays1z

Arkadaşlar merhaba.
    Bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum.
    N11 üzerinden Mi4 aldım, Delta garantili. İthalatçısı Global internet / Veysi Araz.
    Arıza üzerine Deltaya gönderdim ve 2 ay boyunca gelmedi telefon. Daha sonra tüketici hakem heyetine ücret iadesi için başvuru yaptım.
    9 Aralık 2016'da tüketici hakem heyeti ücret iadesi kararı verdi.
    15 günlük itiraz süresi haliyle çoktan geçti. Bu süre içerisinde firmadan bana ulaşan bir ödemem olmadı. Firmaya konu ile e-posta gönderdim yine bir dönüş yapılmadı.

Şu an ne yapmam gerekir? İcra dairesine mi başvurmalıyım ?
    Telefonu bir arkadaşım almıştım haliyle kendisine çok mahcubum.
    Yapmam gerekenleri açık yazabilirseniz, bu ara halletmek istiyorum.

Bu firmadan iade alabilen var mı onu da bilmiyorum. Bir kaç sayfa okudum ama göremedim.

Yardım edeceklere şimdiden çok teşekkürler.

Hocam özel mesajla da cevap verdim ancak buraya yazayım.. Ben öncelikle faturadaki telefon numarasına ulaştım. THH kararının fotografını çekip gönderdim. Iban numarasını istediler verdim ve para hesabıma yattı.

Dikkat: Parayı eksik yatırma gibi bir lüksleri yoktur. Elinizdeki yasal bir belgedir ve üzerinde yazan ne ise onu almaya hakkınız vardır.

• uzays1z U kullanıcısına yanıt
    Merhaba uzays1z,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
  • Vatan bilgisayarı 20 iş gününden dolayı il tüketici hakem heyetine şikayet ettim,2 ay önce.Dün heyete gidip durumu sordugumda bana vatan bilgisayar karara itiraz etmiş denildi.Sanırım 15 gün içerisindeki itiraz haklarını kullanmışlar.Bundan sonra süreç nasıl işler arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

Arkadaşlar 25 Ekim de telefonu servise yolladım 21 iş gününü geçtiği için thh 24 Kasım 2016 da başvurdum teleservice bana 8 Aralık 2016 da yeni telefon yollamış şimdi ben telefonu almayacaktım ve para iadesi alacaktım ama abim kargodan almış ve açılmış. Artık açıldı diye kullandık telefonu.

Şimdi 14 Şubat da tüketici hakem heyetinden mektup geldi para iadesi kararı çıkmış..

Diğer konuda da belirttim şikayetimi geri almamıştım böyle bir durumdan sonra bakacağım artık nasıl bir süreç olacak cezayı biz mi alacağız yoksa telefonu iade edip para iadesi alacağım göreceğiz artık

arkadaşlar bugün para iadesi gerçekleşti sonunda..

eski yorumlara filan bakınca hiç umudum yoktu. 21 İş günü dolunca thh başvurdum bir kaç gün sonra yeni telefon yolladılar,almayacaktım ama fazla bekleme sürem olmadığı için telefonu aldım.

14.02.2017 tarihinde thh den para iadesi için bildiri geldi.. ( bu noktada da telefonu almışsın artık para alamazsın dediler) 15 gün itiraz süresini bekledim... ben avukata başvurmadan telefon ile ulaştılar aldığım şirketten, para iadeniz gerçekleşecek telefonu bize yollayın ve hesap numaranızı verin dediler..

07.04.2017 tarihinde paramı aldım ve bana gelen telefonu yolladımm

• arkadaşlar e devlet uzerindenhttps://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr/ adresinden tuketici hakem heyetine lufian marka ceket almıştım defo vardı ve paramı iade etmemişlerdi ben de başvuru yaptım. sadece siteden yaptım yani. tüketici hakem heyetine gitmedim evrak falan götürmedim. bir sorun olur mu ? bir de ürünü incelemek için beni çağırırsalar bundan nasıl haberim olacak ? yoksa benim mi onları aramam gerekiyor başvuru yaptım falan diye ? tecrubeli arkadaşlar bir el atarsa sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofistike38 -- 21 Nisan 2017; 15:32:36 >
  • Merhaba arkadaşlar bende 3 ay önce tüketici hakem heyetine şikayette bulunmuştum tv de aşırı bulutlanma ve aşırı ışık sızması olduğu icin tüketici.gov tr den baktığımda 14 Nisanda bilirkişi görüşü istendi diyor bilirkişi eve incelemeyemi gelicek demek oluyor yada sadece görüşmü bildirecek çünkü ben tv nin resimlerini cekip şikayetimi öyle yapmıştım.Bilgisi olan varsa cevaplasın lütfen..
  • meekmentos M kullanıcısına yanıt
    Tv yi isteyebilirler hocam.

Markası neydi?

Benimde telefon bozuktu telefonu istemişler götürmüştüm.

• Arkadaşlar benim SEG LED TV şikayeti tüketici bilgi sisteminde karara bağlanmış,tebligat geldi.Vatan Bilgisayar mağazasına kararın fotokopilerini verdim,Vestel'den onay bekliyorlarmış ücret iadesi için,neyin onayını bekliyorlar anlamadım,Vestel beni 1 yıldır uğraştırıyor bozuk televizyonla,oyalama sırası Vatan Bilgisayarda herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slvmsstr -- 4 Mayıs 2017; 18:41:42 >
  • Merhaba arkadaşlar. Cep telefonumu arızadan dolayı 2 kez garantiye yolladım. 2 kez de arızası giderilmeden telefonum geri gönderildi. 3.kez yolladıktan sonra üzerinden 25 iş günü geçti ve telefonum gelmeyince 17 gün önce Tüketici Hakem Heyetine başvurumu yaptım. Fakat bugün servis telefonumu yapıp geri gönderdi ve bugün 35. iş günü. Acaba ben bu telefonu kargodan almalı mıyım yoksa almayayım da telefon geri mi gitsin? Bu konuda kararsız kaldığım için sormak istedim. Cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1165

Merhaba arkadaşlar. Cep telefonumu arızadan dolayı 2 kez garantiye yolladım. 2 kez de arızası giderilmeden telefonum geri gönderildi. 3.kez yolladıktan sonra üzerinden 25 iş günü geçti ve telefonum gelmeyince 17 gün önce Tüketici Hakem Heyetine başvurumu yaptım. Fakat bugün servis telefonumu yapıp geri gönderdi ve bugün 35. iş günü. Acaba ben bu telefonu kargodan almalı mıyım yoksa almayayım da telefon geri mi gitsin? Bu konuda kararsız kaldığım için sormak istedim. Cevaplarsanız sevinirim.

Teleservice yolladığım telefon 21 iş gününü geçince şikayet ettim bende. Bana sonuç çıkmadan sıfır telefon yolladılar. Ben almayacaktım ama kargoyu abim teslim almış. Daha sonra para iadesi çıktı aldığım yer ile görüştüm hesap numarası istediler ama önce telefonu kargolamamı istediler. 1 gün sonra parayı iade ettiler..

Kargoyu alırsan para iadesi alamazsın dediler ama dedikleri gibi olmadı.

Eğer telefonu almışsın deselerdi ben almadım diye itiraz edecektim (yani sizde alacaksanız telefonu ailenizden birine aldırın kargoyu)

• İyi günler arkadaşlar. Teknosadan aldığım telefon(Samsung NOTE3) ile ilgili olarak yaşadığım sıkıntılar nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Karar lehime sonuçlandı. İlgili yasal süreler içinde Teknosa firması karara itiraz etmediği için karar kesinleşti. Teknosa firmasına ilamlı icra gönderdim. tebliğ edildi aynı şekilde yasal itiraz süresi içinde itiraz edilmediği için karar kesinleşti. Teknosa ve Samsung ile her görüşmemde topu birbirlerine atmaktadırlar. Sizce haciz yoluna gitmeli miyim ? Ne tavsiye edersiniz ? Haciz işlemi nasıl yapılmaktadır. Bilgi verirseniz memnun olurum.
  • Herkese iyi günler. Hakem heyeti 11 ağustosta karara bağlamış lakin tarafıma gelen ne bir tebligat ne de e posta var. Nasıl öğrenebilirim ?
  • * Tüketici hakem heyetine dilekçe verilir.
    * 1-2 ay içinde sizi bilirkişiye yönlendirirler.
    * Bilirkişi 2-3 gün cihazı inceleyip rapor yazar ve tekrar hakem heyetine gönderirir.
    * 1-2 ay içinde THH'den mahkeme sonucu gelir ve kazanmış olduğunuzu görürsünüz.
    * 15 gün itiraz süresi vardır ama bu sonucu değiştirmez.
    * Yine de 15 gün bekledikten sonra mail ile mahkeme sonucu satıcı kuruma gönderilir ve gereğinin yapılması istenir.
    * Satıcı kurum hemen cevap vermez, bir 15 gün daha geçer. Sonra alet adevatı kargo ile bize gönderin der.
    * Kargoyu teslim aldıklarını ve konuyla ilgilendiklerini söylerler ve bir 15 gün de öyle geçer.
    * Nihayet iadenin yapıldığı haberi gelir ve tüm bu uğraşlara değdiği görülür.
    * Kabaca bu iş 4-6 ay arası sürüyor. Böyle olunca 100 kişiden anca 3-5 kişi bu işlerle uğraşıyor ve geri kalan ne uğraşacağım ya deyip kaderine razı geliyor. İşte bu yüzden de firmalar yapması gerekeni yapmıyor.
    * Size tavsiyem, haklı iseniz uğraşın. Başka türlü bu işler düzelmez, müşteri memnuniyetinin neredeyse sıfır olduğu ülkemiz firmalarını belki biraz düzeltiriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemocem -- 9 Eylül 2017; 10:9:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemocem

* Tüketici hakem heyetine dilekçe verilir.
    * 1-2 ay içinde sizi bilirkişiye yönlendirirler.
    * Bilirkişi 2-3 gün cihazı inceleyip rapor yazar ve tekrar hakem heyetine gönderirir.
    * 1-2 ay içinde THH'den mahkeme sonucu gelir ve kazanmış olduğunuzu görürsünüz.
    * 15 gün itiraz süresi vardır ama bu sonucu değiştirmez.
    * Yine de 15 gün bekledikten sonra mail ile mahkeme sonucu satıcı kuruma gönderilir ve gereğinin yapılması istenir.
    * Satıcı kurum hemen cevap vermez, bir 15 gün daha geçer. Sonra alet adevatı kargo ile bize gönderin der.
    * Kargoyu teslim aldıklarını ve konuyla ilgilendiklerini söylerler ve bir 15 gün de öyle geçer.
    * Nihayet iadenin yapıldığı haberi gelir ve tüm bu uğraşlara değdiği görülür.
    * Kabaca bu iş 4-6 ay arası sürüyor. Böyle olunca 100 kişiden anca 3-5 kişi bu işlerle uğraşıyor ve geri kalan ne uğraşacağım ya deyip kaderine razı geliyor. İşte bu yüzden de firmalar yapması gerekeni yapmıyor.
    * Size tavsiyem, haklı iseniz uğraşın. Başka türlü bu işler düzelmez, müşteri memnuniyetinin neredeyse sıfır olduğu ülkemiz firmalarını belki biraz düzeltiriz.

bozulan lg g4 telefonu 20.iş günü içinde yapamadılar 50.günde yapıldı dıye sms geldi.
    ben THH vermiştim şimdi telefon geldiğinde almalıyım yoksa almamamılıyım konu hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba

• AMOR55 A kullanıcısına yanıt
    kesinlikle teslim alma .Ara servisi belirt gönderim yapmayın diye.Alırsanız thh kararı geçersiz sayılabilir.
  • Arkadaşlar devam etmekte olan başvurum uzun süredir bilirkişi görüşü istendi olarak görünüyor cihazı bilirkişiye verdim o da raporu gönderdiğini söyledi acaba bir problem olabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.