Şimdi Ara

TTNET İN KOTA ŞİŞİRME NUMARASI!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almaz olaydım ttnet adsl.Kampanaya ya kandık 2 yıl sözleşme ile abone olduk 4 gb limitli adslye.Ancak ttnet durmadan kota aşılmış gibi fatura gönderiyor.Adsl kota sorgu sayfasında kotam 4 gb yi aşmadığı halde eve daha önceleri gelen kağıt faturada(artık e fatura geliyor) kotayı aşmış gibi fazladan ücret ödemek zorunda kaldım birkaç defa.Bağlı olduğum telekom müdürlüğüne bizzat gittim gelen faturayı gösterdim birde adsl sorgu sayfasından kota bilgisini gösteren sayfanın çıktısını aldım bakın dedim kotayı aşmamışım ama bir türlü inandıramadım muhattap bulamadım.Gezmediğim birim kalmadı telekom müdürlüğünde.Bardağı taşıran son damla bugün oldu.Dün gece ocak ayı bitti ve kota hesaplamaları yapıldı.Ocak ayının 20 lerinde 2 küsür gb olan kotama bakarak netten yaklaşık 1000 mb lık bir veri indirdim flash gettten indirdiğim dosyanın boyutu halen sabit ve bellidir.Ocak 24 pazartesi günü kotayı kontrol ettiğimde kota 3.986 gb olmuştu buraya kadar herşey normal.Daha sonra kotayı aşmayalım diye modemi dahi kapattım birkaç gün ve sadece çok az bir süre internette birşeyler baktım.Ancak dün akşam ocak ayı kotasına bakınca kotanın tam 5.88 gb olduğunu gördüm ve ttnete,kotayı hesaplayana kim aklıma geldiyse fena sövdüm.Eğer varsa herhangi bir yetkili bu forumu okuyan burada yazılanlardan haberdar olan buyursun bu olaya bir el atsın.Bir değil iki değil bu kaçıncı kota şişirme olayı ttnetin yeter artık.Aldığınız bu fazla paralar size zehir zıkkım olsun çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın.

Son dakika notu bu sabah ocak ayı kotam 5.88 gb olarak kesilmişken bu akşam ttnet gene değiştirmiş ve şuan gözüken kota 5.928 gb a yükseltilmiş.Bu resmen üçkağıtçılıktır.Biten bir ayın kotası nasıl olurda o ay içinde kullanılmış gibi tekrar arttırılır [:]

YENİ ADSL ABONESİ OLUCAKLARA TAVSİYEM KESİNLİKLE TTNETİN KAMPANYALARINA KANIP 12/24 AY SÖZLEŞMELİ ABONELİK YAPMASINLAR.TTNET HER TÜRLÜ NUMARAYLA SİZE VERDİĞİ İNDİRİMLERİ KAT KAT GERİ ALIYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taner11 -- 1 Şubat 2010; 22:46:37 >

• ttnetin o kota sayfasina %100 güvenmeyin. bi aralar inanirmisin ay'ın 25 günü düşük gösteriyor yanı indirdiklerin işlemiyordu son 3-5 günde işleniyordu indirdiklerin ee tabii sonra acı tabloyla karsi karsiyasin.

ttnetin yaptigi kampanyalara kesinlikle inanmayin isterse 1 yil boyunca 9.90 a versin o parayi sizden kat kat rahatca sizden cikariyor.
  • aşmıs gıbı demenızı anlayamadım...

4 gb zaten asmamak mumkun degılkı
    bı 10 dklık youtube vıdeosu yaklasık 50 mb alıyo hd ızlwersenız belkı 100mb (ortalama rakamlar)
    haber sıtelerındekı flash reklamlar nerden baksanız 1 mb o swf anımasyonlar
    her sayfada 3-5 tane
    farklı farklı sayfalarda farklı farklı reklamlar
    5 gun yetmezkı 4 gb downladsız bıle...
    sısırmeye gerek yok yanı
    tarıfenın varlıgı yeterınce bılgı sahıbı olmayan kullanıcıları dolandırmaya yonelık...
  • aynı durumdan benimde dilim yandı sınırsıza geçtim .her ay sınırsız parası ödeyip kotayı aşmamak uğruna kendimi kısıtlayacağıma sınırsız daha mantıklı.maddi durumun karşılayabilirse sınırsız yap derim 2 senelik taahhüt paket değişikliğine engel değil...
  • Haklısın arkadaşım ancak ben kotamı sürekli kontrol ederim.Youtubeden video da izlemem biliyorum bir video kaç mb.Ancak ttnet kotaları çok yanlış işliyor.Kampanyadan verdiği 3-5 liralık indirimi misliyle geri alıyor sahtekarlıkla.Günümüz şartlarında 4 gb tabiki yetmez.1998 yılından beri pc kullanıyorum üniversitede bilgi işlem dairesinde çalıştım yani bu pc yi bana öğretmesin ttnet.Ayın 20 günü kota 2 gb larda geziyor son haftada birden 6 gb a fırlıyor yok böyle bir sahtekarlık.Limitsiz tarifeye geçebilirim pek ala ama bu elin arabına para yedirmek istemiyorum.Bir daha da ttnet kullanırsam ne olayım.Sözleşme biter bitmez hem sabit telefonu hemde ttnet adsl bir daha gelmemek üzere gider.Şu aralar Superonline harıl harıl fiber optik kablo çekiyor her yere ilk işim Superonline adsl almak olucak.En düşük hızda 10 m bit.
    quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

aşmıs gıbı demenızı anlayamadım...

4 gb zaten asmamak mumkun degılkı
    bı 10 dklık youtube vıdeosu yaklasık 50 mb alıyo hd ızlwersenız belkı 100mb (ortalama rakamlar)
    haber sıtelerındekı flash reklamlar nerden baksanız 1 mb o swf anımasyonlar
    her sayfada 3-5 tane
    farklı farklı sayfalarda farklı farklı reklamlar
    5 gun yetmezkı 4 gb downladsız bıle...
    sısırmeye gerek yok yanı
    tarıfenın varlıgı yeterınce bılgı sahıbı olmayan kullanıcıları dolandırmaya yonelık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taner11 -- 2 Şubat 2010; 9:49:30 >
  • ttnet müşteri hizmetlerini aradım beyefendiler hata yapmış şubatta kullandığım veriyi ocak kotasına dahil ediyorlar.Bitmiş olan bir ayın kotası nasıl yükselirmiş böylece anladık.
  • ttnet in sorunsuz bir şeyimi var
  • Kota sayfasına güvenmemek lazım ay sonu yaklaşınca site açılmıyor. Şu siteden kontrol edin genelde bu hata vermiyor girme konusundahttp://adslkota.turktelekom.com.tr/adslkota/login_tr.jsp

Ayrıca kullandıpın kotanı Yerel ağ bağlantısı kısmından kontrol et daha sağlıklı olur.
  • Bu kota olayında bende sorun yaşamıştım. Hiçbirşey indirmesem dahi kota artıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taner11

ttnet müşteri hizmetlerini aradım beyefendiler hata yapmış şubatta kullandığım veriyi ocak kotasına dahil ediyorlar.Bitmiş olan bir ayın kotası nasıl yükselirmiş böylece anladık.

netlımıtsız adlı tarıfenın 15gbda kıtlenıp 512ye hız durusmesını
    kesınlesıtme amaclı oldugu kesın!

bir adilik daha :(
    Allah belanı versin telekom
  • kahrolsun ttnet.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.