Şimdi Ara

TTNET - HUAWEI HG630a Wireless Sorunu! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
5
Favori
42.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: follow

Aynı sorun bizdede oldu. 192.168.1.1 den modeme giriyoruz. Kullanıcı adına admin şifreye ttnet yazıyoruz. Karşımıza gelen seçeneklerden temel'i seçiyoruz. Ordanda wlan'ı seçiyoruz. Karşımıza çıkan sayfada otomatik seçeneğini 1 yapıyoruz. Sorun çözülüyor.

Sorun geçici olarak çözülüyor.

Default değer başta 0 dı sonra 1 yaptım. Daha sonra sırasıyla 6 ve 11 yaptım ama sorun kesinlikle çözülmüyor. Bunlar hep geçici çözüm. Donanımsal kaynaklı bir sorun ama benim modem 25-26 aylık oldu yani garanti bitti acaba ilgilenirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monkey Business

Selam Arkadaşlar;

-TTNET Hipernet paketi ile 24mbit bağlantı ile interneti kullanıyorum yalnız "Wireless" bağlantıda bir sıkıntı yaşıyorum.

-Hız testinde sorunsuz olarak 24 mbit bağlantıyı görüyorum ve kablolu bağlantı sağlayarak bilgisayardan sorunsuzca interneti kullanıyorum ancak wifi üzerinden kullanımda sorunlar yaşıyorum.

-Mobil cihazımdan whatsapp,facebook gibi sosyal medya kullanımlarında veya download yaparken sorun yaşamazken "Skype" üzerinden görüşme yaparken wireless bağlantımın anlık olarak koptuğunu görüyorum,telefondaki wireless simgesi kaybolduktan 1 sn. sonra geri geliyor ve tekrar örneğin "TTNET Ağına Bağlandı" ibaresi gelip bağlantı tekrardan sağlanıyor tabi bu arada benim görüşme de kapanıyor

-TTNET'e arıza kaydı bıraktım ve gelip baktılar suçu kabloya attılar bende dışarıdan teknisyen çağırarak kabloyu iyice kontrol ettirdim ve teknisyen tarafından yapılan ölçümler sonucunda kabloda hiçbir sorun olmadığını öğrendim.

-PlayStation'da online oynarken bile hiçbir sorun yaşamıyorum ama dediğim gibi özellikle Telefonumdan "Skype" kullanırken bağlantım anlık olarak gidiyor,acaba Skype'da mı bir sıkıntı var deyip Tango ile denedim ama aynı sorun yine oluyor.

-Telefonum Samsung Galaxy Note:3 (Samsung Galaxy S4 ile de denendi sonuç aynı)

-Modemim resimdekinin aynısı,başına bu tarz bir olay gelen veya fikri olan varsa yardımlarınızı bekliyorum...

TTNET - HUAWEI HG630a Wireless Sorunu!

Dostum bu sorunun aynısını bire bir yaşıyorum. Bu sorun en doğru bu şekilde anlatılabilirdi.

Normal kullanıcı bu anlık kopmaları fark edemez ancak cep telefonundan fark edilebilir. Telefon ekranında arada bir xxxxxx ağına bağlandı gibi uyarı geliyor ama bu arada oyun vs oynuyorsa bağlantın kopuyor. TTNet ile ilk anlaştığım tarihte bu modem verilmişti ancak 2 sene doldu ve ikinci bir 24 ay taahhüt verdim yani ilk 24 ay dolduğu için modemin garantisi dolmuştur.

Hiç sanmam ama Huawei bu modemi iyi niyet garantisinden onarır mı?

• celebic kullanıcısına yanıt
    Ben servise gönderdiğimde düzeltip geri gönderdiler,daha sonra aynı sorunu yaşamadım. Aynı sorunu yaşıyorsan servise gönder derim hocam...
  • quote:

Ben servise gönderdiğimde düzeltip geri gönderdiler,daha sonra aynı sorunu yaşamadım. Aynı sorunu yaşıyorsan servise gönder derim hocam...

Cevap için teşekkür ederim.

Hocam modemi alalı neredeyse 2,5 sene oldu ve ben modemin garantisi bitti sanıyordum ama devam ediyormuş. Vakit bulduğumda götüreceğim. Modeminizi tamirden kaç günde geri aldınız ve bu arada yerine ikame edecek başka modem verdiler mi?
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Başka modem vermediler hocam işyerinden idareten bir modem götürmüştüm eve,10 günde geri gelmişti yanlış hatırlamıyorsam...
  • quote:

Başka modem vermediler hocam işyerinden idareten bir modem götürmüştüm eve,10 günde geri gelmişti yanlış hatırlamıyorsam...

Tamam teşekkür ederim, müsait bir zamanda modemi bırakayım. Çünkü online oyun oynanmıyor.
  • bu modem usb girişine 1tb hdd bağladım wifi ile izlemek için ama hdd görmüyor çözümü varmı yada benmi beceremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: seamadankara

Arkadaşlar benim bu marka model modem ile aşağıdaki gibi bir sorunum var ve çözüm bulamadım yardımcı olurmusunuz ?

Sorun :

telefon wifi ye bağlı ve iphone telefonumdan icloud otomatik yedekleme ve şimdi yedekleyi tıkladığımda şirketimizin ağındaki kablolu ve kablosuz hiç bir bilgisayar internete giremiyor, yani iphone diğer bilgisayarların ( ağın ) internetini kesiyor sadece kendi kullanıyor, ttnet ile görüştüm çözüm bulamadılar apple ile görüştüm ilk defa duyuyoruz dediler ve çözüm bulamadık, bu konu hakkında bilginiz varmı ?

Hocam çözüm buldunuz mu? Aynı sorun bende de var. Iphone 6 wifiyi açınca bütün internet gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: üç f

quote:

Orijinalden alıntı: seamadankara

Arkadaşlar benim bu marka model modem ile aşağıdaki gibi bir sorunum var ve çözüm bulamadım yardımcı olurmusunuz ?

Sorun :

telefon wifi ye bağlı ve iphone telefonumdan icloud otomatik yedekleme ve şimdi yedekleyi tıkladığımda şirketimizin ağındaki kablolu ve kablosuz hiç bir bilgisayar internete giremiyor, yani iphone diğer bilgisayarların ( ağın ) internetini kesiyor sadece kendi kullanıyor, ttnet ile görüştüm çözüm bulamadılar apple ile görüştüm ilk defa duyuyoruz dediler ve çözüm bulamadık, bu konu hakkında bilginiz varmı ?

Hocam çözüm buldunuz mu? Aynı sorun bende de var. Iphone 6 wifiyi açınca bütün internet gidiyor.

Hocam ayni sorun mevcut.nasil çözdünüz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı ve servise yollamıştım,geri döndüğünde artık böyle bir sorunum kalmamıştı.

Servise göndermenizi tavsiye ederim...
  • güncellendikten sonra neler değişiyor? wifi sorunu var gibi sanki o düzeliyor mu mesela? bu arada tr için çıkan bir güncelleme mevcut mu?
  • ya beyler ben kanal değiştircem giriyorum modem arayüzüne hiç bi değişiklik yapamıyorum basic-temel katagorisi yok bende
  • bende de aynı sorun var kafayı yemek üzereyim, iphone 6s plus'tan wifi açar açmaz diğer pc lerdeki internet direk gidiyor. İş yerindeki modem airties, orada hiçbir problem olmuyor, anlamadım gitti..
  • konuyu hortlatıyorum ama aynı sorunu bende yaşıyorum çözüm olarak 20/40MHz bandını 40MHz olarak değiştirdim şifreleme seçeneği olarak WPA2-PSK + AES olarak değiştirdim, WPS kapalı kanal ayarı ise otomatik ayarda ve 3. kanalı seçmiş şuan modem hala bazen yaşıyorum anlık olarak kopma sorununu telefonum da S7.
  • Adsl ile vdsl arasinda fark varmi bilmiyorum ama

Asus n12e model cift antenli modem ile

Vdsl e gecince vodafone dan alinan huawei antensiz modemi karsilastirirsam .

Antensiz modem cok daha iyi cekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı modem ile ilgili olarak yaşadığım aynı sorunu gidermek adına Huawei Modem Destek Merkezi'ni aradım, uzun uğraşlar sonucu MHY'ye bağlandıktan sonra seri no üzerinden garanti kontrolü yaptık.

2015 10. Ayda TTNET aboneliği ve taahhütü ile aldığım modemin kendileri tarafından TTNET'e 2014 2.ayda satıldığını bu yüzden modemin garantisinin bulunmadığını bildirdi MHY. Garantinin 3 yıl olduğunu ama hiç bir şekilde garanti üzerinden hizmet veremeyeceklerini söyledi.

Kendisine bunun saçmalık olduğunu, son kullanıcının ürünü satın aldığı tarih üzerinden garanti süresinin başladığını, kendi evindeki elektronik eşyalarda da aynı durumun olduğunu, hangi mecraya başvurursam başvurayım haklı çıkacağımı belirtmeme rağmen kendisi pişkinlikle; "Bilinçli bir müşterisiniz, istediğiniz yere başvurabilirsiniz" cevabını verdi ve görüşmemiz sonlandı.

Şu dakikadan sonra Huawei gözümde tamamen bitmiştir, elli liralık modem için şu yaptıklarını gördükten sonra. Daha da ne alırım ne aldırırım. Allah bildiği gibi yapsın kendilerini.

• cianni kullanıcısına yanıt
    TTNet ne diyor kanka?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TTNET ile olan taahhütüm bittiği için onları aramadım. TURKNETteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Aynı modem ile ilgili olarak yaşadığım aynı sorunu gidermek adına Huawei Modem Destek Merkezi'ni aradım, uzun uğraşlar sonucu MHY'ye bağlandıktan sonra seri no üzerinden garanti kontrolü yaptık.

2015 10. Ayda TTNET aboneliği ve taahhütü ile aldığım modemin kendileri tarafından TTNET'e 2014 2.ayda satıldığını bu yüzden modemin garantisinin bulunmadığını bildirdi MHY. Garantinin 3 yıl olduğunu ama hiç bir şekilde garanti üzerinden hizmet veremeyeceklerini söyledi.

Kendisine bunun saçmalık olduğunu, son kullanıcının ürünü satın aldığı tarih üzerinden garanti süresinin başladığını, kendi evindeki elektronik eşyalarda da aynı durumun olduğunu, hangi mecraya başvurursam başvurayım haklı çıkacağımı belirtmeme rağmen kendisi pişkinlikle; "Bilinçli bir müşterisiniz, istediğiniz yere başvurabilirsiniz" cevabını verdi ve görüşmemiz sonlandı.

Şu dakikadan sonra Huawei gözümde tamamen bitmiştir, elli liralık modem için şu yaptıklarını gördükten sonra. Daha da ne alırım ne aldırırım. Allah bildiği gibi yapsın kendilerini.

Huawei merkezin haberi yoktur. Yoksa onları öperler.

Huawei müşteri memnuniyeti konusu çok ciddi çalisan bi firma kanka

• quote:

Orijinalden alıntı: Husqv4rn4

Modemi değiştirdiler hocam.

Konuda mesajım bulunsun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.