Şimdi Ara

Ttnet hızımı durduk yere düşürdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 yıldır netlimitsiz 8 kullanıp hız testi degerlerinde 7 mibt goruruken bu ay durup durmadık yerde hızım 2 mbite indirildi. Arıza kaydı bıraktıktan sonra hattımı dahada batırıp 6 mbite sabitledirler. 3 defa arıza kaydı bıraktım ücüde bana sorulmadan kapatılmış, ayın başından beri kotamın henuz 28 GB olmasına ragmen 2 mbit internete 60lira oduyorum. Sinirlerim alt üst oldu. modem degerlerim bu sekilde, alabilecegim hız nasıl olabilir?:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamscape -- 8 Haziran 2012; 12:37:42 >

• Arayıp ayarı vereceksiniz müşteri hizmetlerine. Şuanki değerlerle 4-5 mbit alabilirsiniz gibi duruyor. İç tesisatta bir sıkıntı mı var acaba ? 7 mbit alırken bu değere düşmesinde bir sorun olmalı
  • ay başından beri internetim sürekli kesiliyor, bağlantı geldiğinde 300kbit ile 1mbit arasında bir hızda bağlantı oluyor.
    Toplam 6 kez aradım her arama en az 30 dakika sürüyor. 4 yıldır aynı adresteyim ve böyle bir durumla karşılaşömadım. apartmanda herahngi bir değişiklik yok hata kendilerinin ama inatla çözmüyorlar.

sizden 24 ay taahhüt aldıkları hatta, taahhüt süresi içinde zam yapıyorlar. (siz aboneliği bitirirseniz tazminat ödüyorsunuz ama bunlar hatta istediği gibi zam yapıyor, itiraz edince de mahkemeye gidin diyor),

eğer alternatifi varsa tt hizmetlerinden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim.

KENDİ ARIZASIYLA İLGİLİ YAPTIĞINIZ GÖRÜŞMELERİ MÜMKÜN OLDUĞUNCA UZATARAK KENDİ HATASINDAN PARA KAZANAN BİR KURUM TÜRKTELEKOM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzeus -- 8 Haziran 2012; 13:29:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

ay başından beri internetim sürekli kesiliyor, bağlantı geldiğinde 300kbit ile 1mbit arasında bir hızda bağlantı oluyor.
    Toplam 6 kez aradım her arama en az 30 dakika sürüyor. 4 yıldır aynı adresteyim ve böyle bir durumla karşılaşömadım. apartmanda herahngi bir değişiklik yok hata kendilerinin ama inatla çözmüyorlar.

sizden 24 ay taahhüt aldıkları hatta, taahhüt süresi içinde zam yapıyorlar. (siz aboneliği bitirirseniz tazminat ödüyorsunuz ama bunlar hatta istediği gibi zam yapıyor, itiraz edince de mahkemeye gidin diyor),

eğer alternatifi varsa tt hizmetlerinden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim.

KENDİ ARIZASIYLA İLGİLİ YAPTIĞINIZ GÖRÜŞMELERİ MÜMKÜN OLDUĞUNCA UZATARAK KENDİ HATASINDAN PARA KAZANAN BİR KURUM TÜRKTELEKOM.

444'lü hatları aramak ücretsiz değil mi 1 mayıstan sonra?

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Arayıp ayarı vereceksiniz müşteri hizmetlerine. Şuanki değerlerle 4-5 mbit alabilirsiniz gibi duruyor. İç tesisatta bir sıkıntı mı var acaba ? 7 mbit alırken bu değere düşmesinde bir sorun olmalı

Musteri hizmetlerine ne kadar anlatsam anlamıyorlar, sozlesmede 8mbite kadar yazıyor diyorlar. yani onceden 7mbit hız alırken bu ay 2mbit almamı tamamen doğal karsılıyorlar... Bu arada iç tesisatta sorun oldugunu sanmıyorum. tam olarak ayın basında hızım bu hale geldi, onceki aylarda sıkıntısız kullanıyordum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamscape

quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Arayıp ayarı vereceksiniz müşteri hizmetlerine. Şuanki değerlerle 4-5 mbit alabilirsiniz gibi duruyor. İç tesisatta bir sıkıntı mı var acaba ? 7 mbit alırken bu değere düşmesinde bir sorun olmalı

Musteri hizmetlerine ne kadar anlatsam anlamıyorlar, sozlesmede 8mbite kadar yazıyor diyorlar. yani onceden 7mbit hız alırken bu ay 2mbit almamı tamamen doğal karsılıyorlar... Bu arada iç tesisatta sorun oldugunu sanmıyorum. tam olarak ayın basında hızım bu hale geldi, onceki aylarda sıkıntısız kullanıyordum..

Evet Müşteri hizmetleri dalga geçiyor resmen, 8Mbit Limitsize geçince anca ilgileniceklerini söylüyorlar , Net Limitsiz 8 Mbite kadar olan pakette sen 1 almışın 2 almışın hiç umurlarında değil, bu durumda direk santrali arayıp sabitlemeniz gerekiyor.

• Benim anlamadığım nokta, modem değerlerinde ister 5989 yazsın ister 8192 yazsın yinede hız testi sitelerinde max 2.50 mb gormem. bunun nasıl bir mantığı olabilirki? aklıma gelen tek şey var o da ttnetin download hızımı 2.50 değerine sabitlemesi.. ancak o zaman modem değerlerinde niye 2500 gormuyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamscape -- 9 Haziran 2012; 11:41:20 >
  • up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamscape -- 9 Haziran 2012; 21:16:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

ay başından beri internetim sürekli kesiliyor, bağlantı geldiğinde 300kbit ile 1mbit arasında bir hızda bağlantı oluyor.

444'lü hatları aramak ücretsiz değil mi 1 mayıstan sonra?

hayır ücretsiz değil,
    tarifenizin şehir içi görüşme ücretinden ücretlendiriliyorsunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.