Şimdi Ara

TTNET FİBERNET TİLGİN ROUTERDAN KURTULMA YOLU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
2
Favori
7.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle başımdan geleni kısaca anlatayım. TTNET'in verdiği antensiz Tilgin HG2331 router wifi'si evimizde yetersiz olduğu için daha önce Hipernet için kullandığım Zyxel VMG3312-B10A V2'yi kullanmak istedim. Bağlantılarını yaptım kullanıcı adı ve şifresini de yazdım fakat internet bağlantısı sağlayamadım. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise Tilgin'nin dışında ONT cihazına direk bağlı router kullanamayacağımı sadece Tilgine bağla başka bir router kullanabileceğimi söylediler. Bende teknik personelin ilgilenmesini istedim, onlarda arıza kaydı oluşturdular. TTNET teknik personeli beni aradı durumu anlattım. Onlarda size VLAN numarası vereceğiz ayarları siz yapacaksınız dedi ben önce olacağına hiç inanmadım çünkü forumlarda okuduğum kadarıyla hiç umudum yoktu neyse personelden numarayı aldım tamam ben hallederim dedim ve Zyxel'in ayarlarını sıfırladım. Sonra kullanıcı adı ve şifresini girdim daha sonra VLAN numarasını girdim ve internet bağlantısı geldi. Şimdi ONT cihazına direk bağlı olarak Zyxel Routerımı kullanıyorum.
    Belki aynı durumdan muzdarip arkadaşlar olabilir. Yaptığım ayarları resimlerle anlatmaya çalıştım umarım sizlerin de sorunu çözülür.
    Bu arada modemin takılı olduğu yer hemen kapının girişindeydi bende sinyali arttırmak için wifi anteni almıştım hissedilir olarak artmamıştı routerın yerini değiştirdim şimdi tüm odalara wifi ile bağlantı sağlıyorum. Sinyalin azalmasının sebebi tüm katlarda herkes kapı girişine modemi konumlandırdığı için sinyallerde azalma oluyormuş birde modemin durduğu dolabın önünde boydan boya ayna vardı. Ayna içerisindeki civa sinyalleri engellediği için de sinyallerde azalma olmuş. Bu bilgiler belki faydalı olmuş.
    Herkese kolay gelsin.

MODEM BİLGİLERİ
    Aradan Çıkardığım Router: Tilgin HG2331
    Kullandığım Router : Zyxel VMG3312-B10A V2

BAĞLANTI AYARLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeTriC -- 11 Kasım 2017; 14:55:20 >

• Selamlar hocam,
    https://forum.donanimhaber.com/linksys-ea6100-routera-wan-ile-ttnet-fiber--131997960#131999801
    bende burada konu açtım, mac adresi kopyalama vb bir şey yapmadınız sanırım, bu demek oluyor ki artık ttnet izin veriyor başka modem kullanmamıza.
    vlan kodları da anladığım kadarıyla bir çok kişide 35, bazılarında 2628 bir kaç tane de 2828 duymuştum. bu sizin özel bir kodunuz değilmiş, binadaki bağlantı tipi ile alakalıymış.
    Sizinki farklı ise özelden paylaşır mısınız lütfen.
  • twm kullanıcısına yanıt
    Kardeşler banada bu konuda acil yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Denedim olmuyor. IP alıyor fakat nete çıkmıyor. Bildiğim kadarıyla TTNET modemlerin seri nosunu sisteme giriyor. O sebeple başka cihaz kullanamıyoruz.
  • 1Caspian 1 kullanıcısına yanıt
    ttnet modemi kaldırmadan bridge moduna alıyorlar ve biz de 1. porttan baplantı alarak kendi routerımızla dağıtımı yapıyoruz.

mac kopyalama dahi olmuyor.
  • bana dediler tilginden baska modem desteklemiyor diye telekom genel müdürlüğüne gidiceksiniz tilgin modemi başlarında kıracaksınız. ben gititm öyle yaptım en sonunda zyxel modem verdiler kurtuldum. modemden memnundum ama baska sebeplerden dolayı superonlineye geçtim. sonuc olarak telefonla falan halledilmiyor gidip cazgırlık cıkaracaksınız cekmiyor diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtiger -- 3 Haziran 2018; 13:9:29 >
  • Evde ttnet routera direkt ethernet kablosu giriyor, arada başka bir cihaz yok. Başka marka router kullanabiliyor muyum?
  • Fiber altyapıda verilen Tplink Archer C5v 1200mbps Router için accespoint ayarları burdaki linkte mevcut...

https://www.zorluteknoloji.com/tplink-archer-c5v-access-point-ayarlari/

• Bağlantıyı yapanlar hız değerleri gözüküyormu diğer modem de

• fttb-eth fiber hizmeti için bana tilgin hg2331 verdiler bende bendeki netgear d7800 modemi taktım çalıştı şuan tilgin hg2331 modemi poşete koydum dolaba kaldırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şubat ayında Mikrotik RB750Gr3 almıştım, internete bağlanmak için ilk seferinde köprü olarak kullanıyordum Tilgin routerı/i.

Fakat Tilgin'in köprülemesi sağlam değildi o yüzden biraz araştırma yaptım. Sonuç olarak ilk önce VLAN ID'ye sonra da Tilgin'in root şifresine ulaştım.

Mart ayından beri internete direkt Mikrotik ile bağlanıyorum.

Root şifresi için şu konuyu açmıştım:
    https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-tilgin-hg2331-icin-root-sifresi--135632430

Bu arada, (normalde) FTTB/FTTH bağlantılarında bağlantı hızı görülmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linux_gemini -- 30 Kasım 2018; 8:26:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Binamiza yakın zamanda fiber int gelicek. Şuan catıya alıcı koyarak Wifi int kullanıyoruz. Evlerimizde router ler bulunmakta .. her binanın İçinden çatıya ethernet kablosu gitmekte ve yukarıda swithce bağlı. Fiber geldiğinde 2 kişi kullanmak istediğimizde çatıdan swicth ile kendi evimdeki roturete bağlantı yapabilirmiyim. ..

Ornek olarak. Arkadaş fiber alcak evinde ki fiber modeme ethernet kablosunu takicak çatıdaki swhich baglayarak benim evdeki routere inicek kablo ... bina 3 katlı ben 2. Katta otutoruyorum arkadaş benim üst katimda.. İnt ne hizinde düşüş olur mu yada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Türk Telekom un yeni fiber modemi ile bağlantı sorunlarından kurtulabilirsiniz.Modem özellikleri ve kurulum adımlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TPLİNK ARCHER C5V FİBER MODEM KURULUMU
    https://www.freeteknoloji.com/modem-kurulumlari/tplink-archer-c5v-fiber-modem-kurulumu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergycan -- 28 Eylül 2019; 22:42:17 >
  • İlk önce özür dilerim konuyu geri getirdim diye ama bir sorum olacaktı

Ben tilgin hg2331'i kullanıyorum ama pek beğenmiyorum, üstüne de vpn ve 5ghz desteği de yok.
    Ben bunun yerine başka modem alıp, onu takabilirmiyim?
    Ya da ttnet başka modem veriyor mu

Bilmiyorum önemli mi ama ben 24mbits kullanıyorum
  • Bağlantımız GPON. CAT6 kablo ile Fiber kutu ZTE H298A Modem/Router'a WAN girişinden bağlı. Elimde TP-Link Archer VR600 Modem/Router var.
    Konuyu açan arkadaş gibi Türk Telekom'un ZTE modemini kaldırıp direkt VR600 ü kullanablir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnizca -- 31 Ağustos 2019; 23:38:21 >
  • Konuyu hortlatayım, türktelekom ont sini kullanmadan gpon sfp destekli bir router direk olarak iş görmez mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.