Şimdi Ara

Ttnet akşam saatlerinde ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
6.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son 3 gündür, şaşmaz bir şekilde saat 8 de yükselmeye başlıyor pingim ve saat 12 de düşüyor. 12 den sonra ve 8 den önce sorunsuz kullanıyorum. Türkiye kaynaklı sunucularda hiçbir ping problemi yaşamazken Avrupa sunucularında yükseliyor ping. Aynı semtte yaşayan arkadaşlarımdada aynı anda yaşıyoruz bu problemi. Semt Ankara Çayyolu. Speedtestte bir problem yok, Skype, Discord konuşmalarında da keza sorun yok. Sadece yabancı kaynaklı oyun sunucuları(3 farklı oyunda denedim, WOW, CSGO ve LOL) 180 civarı ping veriyor belirttiğim saatlerde. Benzer problem yaşayan, Ttnetle görüşen ve bilgisi olan varmı acaba?

İyi günler.

• Tracert cekıp ssyi atarsan pingin nerde başladığı belli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı şekilde son 3 gündür yurt dışı bağlantılarda çok yüksek ping oluyor. Daha öncesinde sorun bu kadar bariz değildi. 15 Temmuz'da yapılan bazı internet kampanyalarıyla alakalı olabilir belki.
  • İyi senin sadece saat 8'de, benim 1 haftadır 7/24 böyle. Şu rezilliğe baksana Ttnet akşam saatlerinde ping sorunu

Aradım tane tane, basit bir şekilde anlatmaya çalıştım. '' Kopma sorunu '' diye arıza kaydı açmış O.O. İnternet var diye de kaydı kapatıyorlar haliyle. Zaten ne yazarsa yazsın, ne tür insanları teknik eleman diye çalıştırdıklarını çok iyi biliyorum. 8 ay daha taahüt var, yoksa tek kuruş katkım olsun istemem bu aşiretleşmiş arap şirketine.

• benim 1 senedir boka sarmış durumda ve git gide kötüleşiyor geçen sene ne olduysa bir anda yükseldi sonra bir daha eskisi gibi olmadı son 4-5 gündür de daha beter halde oyunda 200 ping oluyor test sonucu hep min 45 çıkıyor eskiden 15 çıkıyordu daha da eskiden 2-3 çıkıyordu ne bok yiyorlar anlamıyorum düzgün şeyi bozmakta üstlerine yok
  • Benim bugün akşam saatlerine doğru pingim yükselti halada ayni
  • Bendede var 180 ping alıyorum 20:00 23:30 saatleri arası civarı
    kablo yeniledim herşeyi yaptım sayıp sayilmıcak ama galiba farkettimki ttnet kaynaklı dostlar :(
  • Bu ttnet denilen firma bozuntusu ne zaman halledecek bu sorunu acaba? 1 aydır akşam saatlerinde ne twitch izleniyor ne oyun oynanıyor. Bu kadar rezillik olmaz. Arayıp sorunu söylediğimiz zaman dns değiştirin diye cevap alıyoruz. Dalga geçiyorlar sanırım.
  • CS:GO indirdim, %10 loss ile oyun oynuyorum. Hafta başı ilk işim tüketici heyeti mahkemesine gitmek olacak.
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    tracert nedir hort bu arada bendede var bu illet
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigKahunaChef

tracert nedir hort bu arada bendede var bu illet

cmd üzerinden tracert yaz boşluktan sonra google.com yazıp internetınızın cıkıslarının hangı yollardan gecıp hangı yollarda pinge sebep oldugunu gorebılırsınız genelde modemden cıktıktan sonrakı cıkısta ping olusur. resımı atarsanız yardımcı olabılırım.
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    akşam saatinde ping sırasında girerse atarım şikayetvara şikaet oluşturun daralsın ttnet
  • Anlik ttnet hiz testi
    Ttnet akşam saatlerinde ping sorunu

Test 8 dakika sonra yuklendi foruma. Anlik derken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanguru_kesesi -- 10 Ağustos 2017; 2:18:40 >
  • Bu arada tracertini alip ttnet bolge mudurlugu saha ekiplerinden sorumlu mudure gidip. Bak benim tracertim bu. senin ip'lerinden gecerken pingim 999 oluyor. Ya bana duzgun ip ver ya da duzelt sorunumu diyeceksin. Tabii oraya girdigin andan itibaren ses kaydini acmayi unutma. Hatta kamerayi ac imkanin varsa. İlkten hatalarini kabul ederler sonradan etmezlerse tuketici hakem heyetine goturursun :))

• kanguru_kesesi kullanıcısına yanıt
    2 gündür bendede aynı. Bu halde sonuca veriyor ama 720p youtube vs de sorun yok

• bende bugün fark ettim turbobitten download yaparken, ülke içinde hiç bir sorun yok, hatta youtubede de sorun yok, bence kasıtlı olarak yapılmış birşeye benziyor, netflix de izlenmiyor, bu şekilde devam eder bizde bir çözüm yolu bulamassak kapatırız olur biter,
  • yav bu sorun bende 2016 nın başlarından beri var, çok sinir bozuyor.

bende Ankara Gölbaşı'n dayım bende de hep akşam saat 8 gibi başlayıp gece 1e kadar ping 200 lere çıkıyordu, ama bu son aylarda ping hep 300 e çıkıyor.
    Twitch tv dende hiçbirşey izlenmiyor, 160p de bile donuyor.

Sizlerde de devam ediyormu hala bu mallık?

Küfürden sakınıyordum hep, bu internet mallıkları sürekli küfretme içinde olmama vesile oluyor.

BAZI bölge ya da mahallelerle mi alakalı acaba? Aynı mahallede oturan arkadaşımda da hep aynısı oluyor, ama ankara merkezde olan arkadaşımda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shhhhhhhhhh -- 1 Ekim 2017; 23:34:37 >
  • Aynen hocam 2016 bbaşından beridir yoğunlaşan bu duruma sürekli saha çalışması var diyorlar.Artık her gün olmaya başladı.Sadece ping dğeil %75lere varan paket kayıpları da söz konusu.Yani internet alışverişi dahi yapılamaz hale geliyor. Asıl buna bir kampanya başlatmak lazım.
  • Bende Çayyolu da oturuyorum aynı sıkıntı bendede var hatta doğa kolejindeyim istersen bunu özel olarak konusalım Steam:http://steamcommunity.com/id/lykia_/
  • Bende 2 ay aradan sonra bu sorun yeniden başladı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.