Şimdi Ara

True Detective (2014 - ) (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
3.838
Cevap
55
Favori
116.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üçüncü sezon için Cary Joji Fukunaga'yı bir şekilde ikna etsinler.
  • dexter morgan, rust cohle, raylan givens, sherlock holmes ve hank moody.
    -şu karakterler benim için bi daha gelmez.

6. bölümdeyim.. geç kalmışım başlamak için.
  • 2018de geleceğine dair hiçbir haber yok, göremedim. Daha senaryo bile yok ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayatımda gördüğüm en müthiş dizi 2.sezonu tekrar izliyorum gerçektende harikaymış ya.keşke 3.sezonda gelse

• özledim..
  • Beyler 3 bölüm izledim, dizi pek sarmadı. Sıkıcı geldi. Devam etsem mi düzelir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Beyler 3 bölüm izledim, dizi pek sarmadı. Sıkıcı geldi. Devam etsem mi düzelir mi?

Sen izleme aga

• quote:

Beyler 3 bölüm izledim, dizi pek sarmadı. Sıkıcı geldi. Devam etsem mi düzelir mi?

Bu dizi sarmıyorsa başka dizi nasıl sarıyor be hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Red Devil

quote:

Misal örnek veriyim. Dexter'da cinayet üzerini bir dizi. Ama bu dizi gibi sıkıcı değil. Sürekli atraksiyon, sürekli ağzın açık izliyorsun diziyi. Bunun gibi değil. Türü aynı olduğu için Dexter'ı örnek verdim.
  • dexter ve true detective kıyaslaması gördüm galiba

arkadaşın yaşı büyük ihtimalle daha küçük,saf aksiyon vs arıyor.Hatırladığım kadarıyla breaking bad'e mi neydi gene böyle efsane dizilerden birine de çöp diye yorum atmıştı.Fazla şey yapmamak lazım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Red Devil

quote:

Misal örnek veriyim. Dexter'da cinayet üzerini bir dizi. Ama bu dizi gibi sıkıcı değil. Sürekli atraksiyon, sürekli ağzın açık izliyorsun diziyi. Bunun gibi değil. Türü aynı olduğu için Dexter'ı örnek verdim.

Keşke aynı tarz dizi olsalar da kıyaslamak mantıklı olsa The night of falan desen neyse gerçi o da ağır ama bu dizide hep bir gizem havası + karakterler olayı götürüyor + çekimler çok güzel sahneler ve enfes müzikleri katmadım bile hele 2.sezon müzikleri ayrı bir efsane.

• Dexter ı 5.bölümden sonra bırakmıştım, ciddiyetten uzak, başarısız bir sinematografisi vardı.

True detective ise sinematografik açıdan, karakter yaratma, kurgu geçişleri açısından gelmiş geçmiş en iyi 5 diziden biridir net.

Popcorn izleyiciler lost, prison break vb dizileri şu dizinin önüne koyuyorlar ya gülüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Dexter ı 5.bölümden sonra bırakmıştım, ciddiyetten uzak, başarısız bir sinematografisi vardı.

True detective ise sinematografik açıdan, karakter yaratma, kurgu geçişleri açısından gelmiş geçmiş en iyi 5 diziden biridir net.

Popcorn izleyiciler lost, prison break vb dizileri şu dizinin önüne koyuyorlar ya gülüyorum..

Ben diziyi bir karaktere hayranlık duyarak izlemem. Dizinin bütününe bakarım. Bir karaktere duyulan hayranlık diziyi güzel yapmaz. Çoğu fanboyda görüyorum, hayranı olduğu karakter yüzünden diziyi ölesiye savunur. Örnek House dizisi.
    Artistik kelimeler kullanıp hava atmaya çalışmışsın. Diziler seyirciler için yapılır. Biz seyirciyiz, diziyi görüntü yönetmeni, kurgucu, senarist vs. edasıyla izlemeyiz. Sinematografisi izleyici alakadar etmez. Sanat filmi - gişe filmi mevzusu gibi.

• quote:

quote:

Dexter ı 5.bölümden sonra bırakmıştım, ciddiyetten uzak, başarısız bir sinematografisi vardı.

Ben diziyi bir karaktere hayranlık duyarak izlemem. Dizinin bütününe bakarım. Bir karaktere duyulan hayranlık diziyi güzel yapmaz. Çoğu fanboyda görüyorum, hayranı olduğu karakter yüzünden diziyi ölesiye savunur. Örnek House dizisi.
    Artistik kelimeler kullanıp hava atmaya çalışmışsın. Diziler seyirciler için yapılır. Biz seyirciyiz, diziyi görüntü yönetmeni, kurgucu, senarist vs. edasıyla izlemeyiz. Sinematografisi izleyici alakadar etmez. Sanat filmi - gişe filmi mevzusu gibi.

Asıl sinemadan anlayan sinematografiden karakterden zevk alır. Popcorn izleyici olduğunuzu belli ettiniz, iyi günler

• True Detective'i de severim, Dexter'ı da severim ama benim anlayamadığım sizin insanları tek tipleştirme çabanız nedir? Adam beğenmemişse beğenmemiş, ne oldu yani? Kolunuz mu koptu, maaşınızı mı kestiler, işten mi attılar? Adam sert bir dil de kullanmamış ki. Bazı arkadaşlar sadece ego tatmini yapıyor. Bu kadar boş olmayın.

Mustafa Ceceli'ye laf ettirmeyen ergenler gibisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokratik Adam

True Detective'i de severim, Dexter'ı da severim ama benim anlayamadığım sizin insanları tek tipleştirme çabanız nedir? Adam beğenmemişse beğenmemiş, ne oldu yani? Kolunuz mu koptu, maaşınızı mı kestiler, işten mi attılar? Adam sert bir dil de kullanmamış ki. Bazı arkadaşlar sadece ego tatmini yapıyor. Bu kadar boş olmayın.

nick - mesaj uyumu
  • 3. sezona daha çok varmış. Se7en'ın verdiği atmosferi bir bu diziden alabiliyorum, Rust reis geri dönsün.
  • quote:

quote:

quote:

Asıl sinemadan anlayan sinematografiden karakterden zevk alır. Popcorn izleyici olduğunuzu belli ettiniz, iyi günler

Hala artistik terimler kullanıp marjinallik peşinde koşan acınası birisin. Sinema işiyle profesyonel olarakta ilgilendiğini sanmıyorum. Sadece elit gözükme çabası içerisindesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokratik Adam

True Detective'i de severim, Dexter'ı da severim ama benim anlayamadığım sizin insanları tek tipleştirme çabanız nedir? Adam beğenmemişse beğenmemiş, ne oldu yani? Kolunuz mu koptu, maaşınızı mı kestiler, işten mi attılar? Adam sert bir dil de kullanmamış ki. Bazı arkadaşlar sadece ego tatmini yapıyor. Bu kadar boş olmayın.

Hocam burası dizinin ana konusu, fanboyların olması normal. Eleştiriyi kaldıramıyorlar. Forumda her ana konuda var bu sıkıntı.
  • 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.