Şimdi Ara

True Detective (2014 - ) (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.838
Cevap
55
Favori
116.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bojack2

Elbette ödül alması tek başına bir kriter değil. Ama fiction olarak bakarsak olaya Boardwalk Empire kült roman kalitesine ulaşmış sayılı diziden biridir. Her yan karakterin bile bir derinliği var. Her sahnenin altında muazzam bir yoğunluk(döneme ait olaylar, diyaloglar, sinematografi vs) var. İşte bunlar diziyi sıradan bir dizi olmaktan çıkarıp bir sanat eserine dönüştürüyor.

Tıpkı Mad Men'in Amerikan toplumununun dönüşümünü sosyolojik olarak tek bir karakter üzerinden incelemesinin onu sanat eseri yapması gibi. Ya da Fargo'nun üzerine düşününce inanılmaz ayrıntılar ve eleştiriler yakalanması gibi.

İşte genel kalite olarak True Detective 'i sıradışı ve efsane yapan bir yan yok. Oldukça klişe bir dedektiflik hikayesi, derinlik yok, içerik olarak çoğu sahne boş ve sıkıcı. Tarantino'nun dediği gibi dünyanın bütün yükünü sırtlamışcasına hareket eden ve etrafa boş bakan karakterler diziyi derin yapmıyor, sıkıcı yapıyor. İkinci sezon biraz hareketliydi kabul ama olaylar çok hızlı gelişti, finalde zorlamaydı.

Örneğin olay örgüsüne bakalım True Detective 'de. O kadar sıradan ve üzerine düşünülmemiş ki her iki sezonun finali de Arka sokaklar rastlantılığında çözülüyor.

Dizide dediğim gibi bir müzikler, bir Frank Semyon'u artistliği, bir de Rust Cohle'nin sigara içişi çok iyi. Ama sadece bunlar bir diziyi efsane falan yapmaz. İyi dizi yapar.

Çok gereksiz uzattım ama anlatmak istediğim budur.

İlk sezon için konuşuyorum.
    Topu topu 8 saatlik bir dizideki aforizmalardan, sinematografiden(4.bölümdeki son 5 dk çığır açmıştır), atmosferden, gerilimden bir tek bizler mi etkilenmişiz anlamıyorum.
    Bana göre dizi underrated'dır bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Valla aforizmalar bayattı. Karakter derinliği iki agnostik-nihilist aforizma söyleyince oluşacak bir şey değil. Bunu toy yazarlar kullanır.
    Ve bu durum gerçekçiliği baltalar.
    Rust Cohle'nin aforizma kastigj sahneler bana Hamlet"in aforizma kastığı tiyatro sahnelerini hatırlattı.

4. bölümün son dakikaları güzel çekilmişte öyle çığır açan bir yanı yok. Aynı sahne Narcos"tada vardı, daha bir çok filmde çok daha iyileri vardı.

Atmosfer güzeldi ama en ufak bir gerilim, heyecan hissedebilmek için hayatta ilk defa polisiye-detektif yapımı izlemek gerek bence. Bir hikaye ancak bu kadar düz ve basit anlatılabilirdi.

Bak Narcosu örnek gösterdim devam edeyim. Narcos özellikle ikinci sezonu True Detectivei işleyiş, senaryo vs. her açıdan ikiye katlar. Narcosa hayatta overrated demem. Çünkü gerçekten kaliteli bir polisiyeydi.

Tabii bunlar benim görüşlerim. Size çok daha iyi gelmiş olabilir dizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bojack2 -- 3 Ocak 2017; 8:3:56 >

• Finallerin bitişi ve işsiz kalışımla oluşan boşlukta 2.sezonunu tekrardan izleme fırsatı buldum. 2.sezona ve colin farrel abimize çok büyük haksızlık yapmışım onu fark ettim. İlk sezon mükemmeldi ama 2.sezonun bu kadar yerden yere vurulmasının bi mantığı yok, sakin kafayla bi daha izlerseniz daha çok keyif alacağınızdan eminim.
  • arkdaşlar sizce bu dizeye başlayımmı.
  • True Detective (2014 - )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nepennthe

True Detective (2014 - )

• başladık bakalım.
  • İlk sezondan sonra ikinci sezonu izlemeyeceğime yemin etmiştim.

2.sezon yeni başladığında 2 bölüm falan izledim sarmamıştı.

bugün can sıkıntısından dolayı tekrar başladım. 2.sezona. gerçekten facia. 4.bölümdeyim çatışma sahnesi oldu resmen yazık bu kadar amatörce olamaz yani.

Vince Vaughn sahneleri gereğinden fazla uzun,sıkıcı.

Colin Farrell den Rust Cohle tarzı adam yaratılmaya çalışılmış olmamış.

Yakışıklı olan motorcu eleman da ayrı bir tip zaten.

neyse 4 bölüm daha izliyeyim bakalım.. İlk sezon gerçekten mükemmel. bundan 20 yıl sonra bile izlerim çok net
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

İlk sezondan sonra ikinci sezonu izlemeyeceğime yemin etmiştim.

2.sezon yeni başladığında 2 bölüm falan izledim sarmamıştı.

bugün can sıkıntısından dolayı tekrar başladım. 2.sezona. gerçekten facia. 4.bölümdeyim çatışma sahnesi oldu resmen yazık bu kadar amatörce olamaz yani.

Vince Vaughn sahneleri gereğinden fazla uzun,sıkıcı.

Colin Farrell den Rust Cohle tarzı adam yaratılmaya çalışılmış olmamış.

Yakışıklı olan motorcu eleman da ayrı bir tip zaten.

neyse 4 bölüm daha izliyeyim bakalım.. İlk sezon gerçekten mükemmel. bundan 20 yıl sonra bile izlerim çok net

başları yavanda ikinci sezon bence birden bile güzel
  • 5.bölümdeyim 3 bölüm kaldı :)

Matthew ve Woody geri dönse bile ilk sezon gibi olamaz bro.
  • Sezon bitti.

ilk sezonla kıyaslamazsak iyi işte normal bir dizi.

oyuncu kadrosu hatrına izlenebilecek bir sezondu bence çok beğendiğimi söyliyemem
  • Kairros. kullanıcısına yanıt
    Colin abiden çok Vince Vaughn üzerinde yoğunlaşmışlardı bence yeni bitti 2. sezon..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

Colin abiden çok Vince Vaughn üzerinde yoğunlaşmışlardı bence yeni bitti 2. sezon..

2.sezonda çok iyiydi bence, rahatlıkla beklentimi karşıladığını söyleyebilirim.

• böyle bir opening yok
  • Şu sahneyi unutabilen var mı
    True Detective (2014 - )
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Off mükemmel bir bölüm bitişiydi..

• binari B kullanıcısına yanıt
    DVD'de özel seçeneklerin TR altyazısı var mı acaba? Bayağı dolu dolu...
    quote:

ÖZEL SEÇENEKLER

True Detective'in Yapımı
    Oyuncularla ve film ekibiyle kamera arkası röportajlar ve daha önce görmediğiniz görüntüler
    Matthew McConaughey ve Woody Harrelson İle Daha Yakından
    Oyuncularla diziye dair çok özel röportajlar
    Nic Pizzolatto ve T Bone Burnett İle Bir Konuşma
    Dizinin yaratıcısı / uygulayıcı yapımcısı / yazarı ve efsanevi bestecisi ile dizi ve müziğin dizideki öncü rolü üzerine derin bir tartışma
    Bölümlerin İç Yüzü
    Nic Pizzolatto ve yönetmen Cary Joji Fukunaga karakter gelişimi hakkındaki düşüncelerini paylaşıyorlar ve her bir bölümün iç yüzüne ışık tutuyorlar.
    İki Sesli Yorum
    Nic Pizzolatto, T Bone Burnett ve yürütücü yapımcı Scott Stephens'dan sesli yorumlar
    Silinmiş Sahneler
    Diziden daha önce görmediğiniz çok özel görüntüler

• İlk sezonu çok iyiydi. 2. Sezon ilgimi çekmedi. Bence tadında bitirseler güzel olurdu. 3. Sezon gelmese daha iyi olur. Gelecekse yine çok iyi hikaye sunmalılar yoksa benim için değersiz olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

İlk sezonu çok iyiydi. 2. Sezon ilgimi çekmedi. Bence tadında bitirseler güzel olurdu. 3. Sezon gelmese daha iyi olur. Gelecekse yine çok iyi hikaye sunmalılar yoksa benim için değersiz olacak

hocam şimdi ilk sezonda ki ikili farklı bir hikayeyle geri dönse deli gibi izlemez misin bırak şimdi tadını madını.8 bölümcük kime yetti allahını seversen :) İyi bir hikaye işini düşünme bile hbo ne zaman kötü bir iş çıkarmış böyle bir ekibe gene en az bu kadar iyi bir hikaye bulurlar :)
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.