Şimdi Ara

TRT'nin yeni dizisinde dakika bir gol bir (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
1
Favori
15.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mustafa armagan diyor yaa buyur burdan yak sahte tarihçiyi anlatıyor bide tarihin aga babası halil inalçıktır nokta
  • quote:

Orijinalden alıntı: OttomanSoldierTR

Ula ne kadar anti osmanlici varmış. Abdülhamit 32 sene 8 ay tahtta kalmış, etrafındaki onlarca yılanla dans etmiştir. Açın tarih okuyun diyenler Mustafa Armağan'ın -Abdülhamit'in Kurtlarla dansi- kitaplarini okudular mi bilmem. Ama işin kaynak boyutuyla beraber harika bir kitap dizisidir. Ayrıca Pazarlık kitabını da öneririm. O dizide ki Theodor yada Herzl diye cagrilan Theodor Herzl denilen beni israile oyunlarini anlatan harika bir kitap. Kaldi ki abdulhamit zamaninda theodor herzl in amacına ulaşılması gerçekleşmemiş, bugün kü israili kendi görememiştir...

Ayrıca Abdülhamit hanın oğlu Abdülkadir'in bile aklini bu derece çeldiği etrafında tonla hain olduğu zorunuza gitmiyor da ingiliz e attığı tokat gücünüze gidip rusların askerimizi kırbaçlattığını ağzınızdan salyalar aka aka anlatıyorsunuz. Bunda iki ihtimal var :

1- Ya Türk değilsiniz !

2- Ya da herşeyi muhalefet malzemesi yapmaya çalışan biri olarak TRT'nin yaptığı diziyi aşağılama çabasındasınız.

Gidin KanalD deki saçma Vatanım sensin dizisini izleyin siz !!

Ağzına sağlık

• aptal kutusu diye boşuna demiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carbon Dioxide

Tarihi dizilerden öğrenmeye çalışan net gerizekalıdır.Bu kadar lümpen olmayın açın kitapları okuyun internetten araştırın.Diziyi çekenlerin amacı tarihi öğretmek mi reyting yükseltmek mi eğer tarihi öğretmek diyorsanız ilk cümlem size hitap ediyor.

İlk defa bi yorumum bu kadar tutmuşama keşke yazmasaydım.Bana kemalist diyen mi ararsın yoksa osmanlı düşmanı mı diyeni ararsın.Olum bu kadar bağnaz olmayın.Ak partiliyim ve çok ısrar ederseniz vücudumdaki osmanlı dövmesini atabilirim buraya.

Şu yukarda yazdığım bağnazlık çok tehlikeli bişey ulan tarihi diziler tarihi yansıtmıyor diyoruz hoayddaaa sen kemalistsin demiş biri Ak partili de olsa chp li de olsa bağnaz insan beynini kullanmayan insandır.

• Bu diziye bakan bunlara hazırlıklıdır ya da bu dizide ne görse inanacak kişidir. Benim için şaşırtıcı değil, açıp izlemem işim olmaz.
  • Cennet Mekan Ulu Hakan Sultan Abdulhamit Han Hazretleri ingiliz elçiye öyle bir tokat atmıştır ki elçinin çenesi kırılmıştır. bu tarihte yazıyor siz yazmadığını ispatlayabilir misiniz? ispatlayamazsanız yalancısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supergokhan

Cennet Mekan Ulu Hakan Sultan Abdulhamit Han Hazretleri ingiliz elçiye öyle bir tokat atmıştır ki elçinin çenesi kırılmıştır. bu tarihte yazıyor siz yazmadığını ispatlayabilir misiniz? ispatlayamazsanız yalancısınız.

/>

Abd olmasa sizin o çöp beyniniz çürüyüp giderde işte abd'ye dua edin sizi kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theumit

Bugün ne kadar birkaç film yaptınız elininizde patladı

Hade yapsanıza şöyle sağlam bir dizi

Yahu doğduğu günü bilmediğiniz için öldüğü günü kornayla kutluyorsunuz

Sen Turkiye Cumhuriyeti'nin kurucusuna boyle konusuyorsun ya sana degil seni yetistiren ailenin suratina tukurmek isterdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flegga34 kullanıcısına yanıt
    Bunlarin kudurmalari bu yuzden, gercekler varken sacmasapan uydurma senaryolarla kendilerini avutuyorlar.

Atatürk'ü sevmeyen ya agir pkklidir ya da bunlar gibi karaktersiz arap sevici itogluit.

• Ödediğimiz vergiler işte bunların ego tatmini için harcanıyor,yazıklar olsun.
  • Bir dizi bu kadar da dikkate alınmamalı.Adamlar Spartacus, Tudors, Vikings, Last Kingdomu sanki sırf tarihlerini öğretmek için yazdı.Onların amacı belirli duyguları kazandırmak.Gerçekleri yazmak değil.Bu kadar da kasıntı olmayın.Dizilerde böyle şeyler olması normal.

Haa ama dizinin aşılamak istediği duygu bazılarının zoruna gitmiş.Bunun yüzünden akli melekelerini kaybedip diziyi tarihi bir kaynakmış gibi ele alıp değerlendiriyorlar.Lan yabancılar bizim tarihimizde husumet bile olmayacak olayları çok büyük savaşlarmış gibi abartarak dizilerde çok kahramanlarmış gibi gösteriyorlar.Bir kere bile eleştirdiniz mi.Tam tersi Türkler niye böyle diziler yapmıyor dediniz.Alın size dizi.

Bu arada diziden tarih öğrenmeye çalışanların da , diziyi tarih öğretme aracı olarak görenlerin de pek sağlıklı düşündüklerini sanmıyorum.Eğer tarih öğretecekse adı zaten dizi değil belgesel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uchiha69 -- 26 Şubat 2017; 1:16:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Naughty_Dog

Ben en çok Türk donanma gemilerini haliçte çürüttüğü bölümü bekliyorum bakalım verebilecekler mi?

Karaköy genelevi ve ilk bira fabrikası iddialarını merak etmiyor musunuz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • #fatihintorunlarıiscoming
  • Bu yalanlara tahammül edemeyen tayfa muhteşem yüzyılda kanuni karıları kovalarken neden böyle bir başlık açmadı acaba?

Dizideki tokat atılırken dedelerinize mi üzüldünüz yoksa?
  • Abdulhamid de atatürkte tarihimizin zeki liderleri dir keşke bütün liderlerimiz bu kadar zeki olsalardı

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: Naughty_Dog

Ben en çok Türk donanma gemilerini haliçte çürüttüğü bölümü bekliyorum bakalım verebilecekler mi?

Karaköy genelevi ve ilk bira fabrikası iddialarını merak etmiyor musunuz ?

Onlar gercek mi bilmiyorum ama donanmayı haliçe kilitlediğini biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yorumlara bakılırsa trt doğru yolda
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06Sabrossa89

bu skandal mı bundan büyük skandal olmaz sanmam

Abooooov, bu ne yahu ? Çam değil, çınar devirmiş. Bu basit bir sürçülisan değil fiyasko.

O sözü kimin niye söylediğini bilmiyor ise hemen bıraksın başbakanlığı, zaten seçilmiş bir başbakan da değil kimsenin üzüleceğini sanmam.

İlkokul çocuğu yapmaz bu gafı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Umarım şu izlenme oranı yüksek olan (muhtemelen) dizi içeriğinde monarşi yi tam olarak anlatırlarda oy vereceklerin kafası ucundan azıcık aydınlanır.

Mr.Püskülü ve tayfası coşmuş gene.

Acaba bu tokat olayı sonradan mı eklendi oy uğruna.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 1 Haziran 2021; 11:49:19 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.