Şimdi Ara

TRT nin HD kanallarında sinyal yok, çekmiyor. [sm=s20.gif]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
29.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TRT nin HD kanalları zaten zayıf çekiyordu. Dün akşam hepten gitti. 11054/V/30000 frekansında sinyal yok.

Ne yapabilirim??

Edit:
    Akşam üzeri dama TV ve uydu alıcısı çıkarıp deneyeceğim.Evde ayrı HD uydu alıcı yok, SD uydu alıcı bu frekansı görür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATX_Babakart -- 22 Nisan 2016; 11:55:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çanak antende sorun var gibi görünüyor
  • Aynı sorun bende de var üstelik uydu alıcısını değiştireli daha 2 gün oldu..
  • doganreis kullanıcısına yanıt
    Önceden çekiyor muydu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Önceden çekiyor muydu?

Eski uydu alıcısında sıkıntım yoktu sadece rüzgarlı havalarda kesinti yaşıyordum. İlginç bir durum, pazartesi günü Yeşil Deniz'i izlerken problem yaşamadım. Nasıl oluyor anlamadım..
  • doganreis kullanıcısına yanıt
    İşte rüzgarlı havalar, ahh rüzgarlı havalar... TRT nin kullandığı TP nin sinyali çok kırılgan ve zayıf olduğu için rüzgarlı havalarda sinyal sorunu olmakta. Sizin çareniz ince ayar yaptırmak olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

İşte rüzgarlı havalar, ahh rüzgarlı havalar... TRT nin kullandığı TP nin sinyali çok kırılgan ve zayıf olduğu için rüzgarlı havalarda sinyal sorunu olmakta. Sizin çareniz ince ayar yaptırmak olacaktır.

Bana kalsa apartmanın tüm sistemini yenilerim de.. Kimsenin işine gelmez masraf çıkacak diye
  • Merkezi sistemli apartmanda oturuyorum,gecen hafta a101 den hi level 48' smart tv aldım.İlk açılışta standart ayarlarla kurdum tv yi trt kanalları hariç bütün kanalları buldu.1 hafta tektek frekans girmeme, otomatik arama yapmama, frekans yükseltici takmama ragmen bi türlü trt kanalları gelmedi.En son dün akşam 1 kez daha sıfırdan kurayım dedim bu sefer diseg-c ayarından 1.girişi secip otomatik arama yaptım , trtlerde dahil olmak üzere bütün kanallar geldi.Merkezi sistemi kuranlar diseg-c ayarı yapmana gerek yok demişlerdi ama varmış alıcıdan alıcıya değişior demekki.Tecrübemi paylaşayım istedim.Belki aynı sorunu yaşayan olur.Ayrıca hi-level 48hl690 parasına göre çok iyi çıktı riske girmiştim ama değdi.Tavsiye ederim.
  • Sinyal Gücü yüksek, kalite de iyi yazıyor.
    Ama TRT Belgesel'i izlerken görüntüde sürekli kırılmalar oluyor. TRT 1HD, TRT Haber HD, gibi aynı paketteki diğer kanallarda görüntü kırılması çok azken, TRT Belgesel'de izlenemeyecek kadar fazla görüntü kırılması var.

Bu arada LNB'yi değiştirmenin vakti gelmiş olabilir mi? LNB yaklaşık 10 yıllık bir şey.
    LNB'lere baktığımda 0.1 dB, 0.2 dB, 0.3 dB gibi çeşitler var. Bu değerin düşük olması mı yüksek olması mı daha iyidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATX_Babakart -- 2 Mayıs 2016; 11:16:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 10 yıl önceki lnb ile şimdikiler sizce aynı olabilir mi ?

Çanak ayarı düzgün yapılmışsa cihazda herhangi bir sorun yoksa gayet akıcı izlemeniz lazım HD kanalları bu arada RG-6U bakır anten kablosunu kullanamanızı şiddetle tavsiye ediyorum farkı göreceksiniz

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Şu anda LNB alsam masraf yaptığıma değer mi? Next LNB Alsam nasıl olur?

• Aynı sorun bende de var. Otomatik aramada TRT HD kanalları buluyor ama yayınları açmıyor 11054/V/30000 frekanslarını manuel ayarlardan giriyorum yine olmadı. Binada merkezi sistem var TRT 4K çok güzel şekilde çalışırken HD'lerde neden sorun var anlam veremiyorum.

Sonuca ulaşabilen var mı beyler
  • antene bak
  • Trt hd frekansı cok hasasstır canak antenınzın ayarıyla alakalı bi problem

• LNB'yi değiştirdim, çok az düzelme var. Sinyal gücü 85 90+ iken, Sinyal kalitesi 50 60 en fazla.

TRT HD'paketinden daha kötü sinyalde ve daha yüksek FEC değerlerindeki yayınlarda bile sorun yokken TRT'de sorun var.

• Önceki gün dama tv çıkararak ayarı yaptım. Kesinlikle şöyle bir sorun var, doğu kapsaması TP'leri ile Batı kapsaması TP'lerinin sinyal güçleri farklı. Çanağı doğu kapsamasındaki TP'lere göre ayarlayınca Batı kapsamasındaki TP'lerin sinyali düşüyor. Bende TRT HD yayın paket batı kapsamasında olduğu için batı kapsamasındaki TP'leri referans alarak ayar çektim.

• Yağmur yağdı mı hiç acımıyor meret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuadoner

Aynı sorun bende de var. Otomatik aramada TRT HD kanalları buluyor ama yayınları açmıyor 11054/V/30000 frekanslarını manuel ayarlardan giriyorum yine olmadı. Binada merkezi sistem var TRT 4K çok güzel şekilde çalışırken HD'lerde neden sorun var anlam veremiyorum.

Sonuca ulaşabilen var mı beyler
    hocam aynı sorun bendede var merkezi sistem

trtlerin hepsi
    fox tv
    kanal d arada gidip geliyor hdsi özellikle izlenmiyor

siz nasıl çözüm buldunuz ?
  • dolorisback kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Bizim çatıdaki merkezi sistem su almıştı ve çok eski bir sistemdi. Komple yeniledik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uydu alıcıların bazısı lnb seçiyor. Misal yumatu mini hd nin ilk modelleri next marka lnb de TRT 11054 u açmıyor. Ama aynı uydu alıcı bootek marka lnb ile çekiyor.
    Yumatu mini hd nin yeni modellerinin hepsi next lnb de TRT HD leri sorunsuz gösteriyor.
    Yazılım güncellemesi işe yaramıyor bu arada.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.