Şimdi Ara

TRT'den İNANILMASI GÜÇ hata! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: LsR

ikisi diyorda orda 3 kişi var

başroller kastedilmiş
  • sacma sapan dizi
  • @1881

• üfürükten teyyare bu diziye gıcık oluyorum "de"yi ayrı yazmayı bırak trt nin bu diziyi yayınlaması hata zaten
  • Trt'den bu hatayı yapmasını kimse beklemez ama hatasız kul olmaz.Fakat diğer kanallar yapsan hiçbir şey olmamış gibi davranırsınız.Fark edilirse hemen düzeltilir.
  • İğrenç bir dizi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sugarboy

üfürükten teyyare bu diziye gıcık oluyorum "de"yi ayrı yazmayı bırak trt nin bu diziyi yayınlaması hata zaten

TRT artık eski TRT mi sanıyorsun?

Yanlış bilmiyorsam elektrik faturalarında bile TRT KATKI PAYI var. Hiç izlemediğim dandik bir kanala vergi veriyorum.
    İlginç...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1881

quote:

Orjinalden alıntı: sugarboy

üfürükten teyyare bu diziye gıcık oluyorum "de"yi ayrı yazmayı bırak trt nin bu diziyi yayınlaması hata zaten

TRT artık eski TRT mi sanıyorsun?

Yanlış bilmiyorsam elektrik faturalarında bile TRT KATKI PAYI var. Hiç izlemediğim dandik bir kanala vergi veriyorum.
    İlginç...

TRT neticede bir devlet yayın kurumu. Gelirini devletten alacakken hangi kaynaktan aldığının çok da önemi yok. Ülkenin bir radyo televizyon kurumu olmalıdır zaten. Gerçi son yıllarda -iktidarsız partisine teşekkürler sunarak..- güvenilir kanaldan über-dindar kanal olma yolunda gidiyor..

• Bu da bir albüm kapağı ve hataya bakın

TRT'den İNANILMASI GÜÇ hata!
  • hatalar silsilesi...
  • Yazıklar olsun. Böyle koca bi firma yaptığı reklamda Türkçe imlâ kurallarına dikkat etmiyorsa yazıklar olsun.
    O albüm kapaklarındaki hataları hadi umursamıyorum. Bi halttan anlamıyorlar Türkçe'den anlamalarını da beklemem. Ama TRT böyle bir şey yaparsa...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: _KilleR_

Albüm kapağında aynı hatayı yapanlara ne demeli ? Üstelik değiştirilemez de.

Bu eserde belki de güzide sanatçi Tan'ın yıldızlar üzerine kayabileceği vurgulanmış?
    Hemen fesatlık yapmayın

Bu eserde belki de güzide sanatçi Tan'ın yıldızların üzerinde kayabileceği vurgulanmış?

• Hükümetin bile afişinde "Herşey Türkiye için" aslında her şey olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: DağdanGeleN

Hükümetin bile afişinde "Herşey Türkiye için" aslında her şey olmalı.

Cümlenin sonunda da nokta olmalı gülüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Evet, İsyan!

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: _KilleR_

Albüm kapağında aynı hatayı yapanlara ne demeli ? Üstelik değiştirilemez de.

Bu eserde belki de güzide sanatçi Tan'ın yıldızlar üzerine kayabileceği vurgulanmış?
    Hemen fesatlık yapmayın

Bu eserde belki de güzide sanatçi Tan'ın yıldızların üzerinde kayabileceği vurgulanmış?

Hızlı yazdığım için hata olmuş

• Ya olur arada hatalar.

Hadi o "Sıfat + 'Şey'" biçimindeki sözcüklerin yazımını anlarım da, ben de yeni öğrendim "şey" sözcüğünün ayrı yazıldığını.

"de" bağlacı hatası artık iyice meşhurlaştı. Bağlaç olan "de" sözcüğünün ayrı yazıldığını aslında biliyorsunuzdur, onlar da biliyordur. Ama uygulamaya gelince imla hataları çok oluyor. Arada ben de yapmıyor değilim hızlı yazarsam.

Gerçi burada hızlı yazma gibi bir şey de söz konusu değil. Uzun denetimler sonucu asılmış bir afiş. TRT gibi bir kurum yapmamalıydı.

Ben de bazen TRT'de Ayrılsak Da Beraberiz'in eski bölümlerinin tekrarına rastlıyor(d)um. "Da" bağlacı ayrı yazılmamıştı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tavuklu Pilav

quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

"Gert" diye isim mi olur yahu?

Galiba dizide Ragga Oktay Almanya'ya göçmüş bir alienin çocuğunu canladırıyordu.

Mert ile Gert kardeş ama babaları aynı sadece
    Mert büyük olan daha sonra babası Almanya'ya gidip başka bir kadınla evleniyor ondan olan çocuk da Mert.
    Bunların halalarının Manyas da bulunan arsasında bir şeyler bulunuyor ordan yüklü bir miktarda para geliyor Halaya
    Hala da İstanbulda Mert ile Gert'in yanına taşınıyor
    Orda ki kız da Mert ile Gertin karşı komşusu 2 arkadaşıyla birlikte
    Mert bu kıza aşık ( hafifden ben de )

• quote:

Orjinalden alıntı: Zeberu5

ne hata oldugunu anLayamadım :S İkiside yazıyor.. ''de'' ayrı yazılması lazımdı ?

evet dostum, aynen senin "mı" yı ayrı yazman gerektiği gibi...
  • Başlığın ''TRT'den İNANILMASI GÜÇ hata!'' olması gerekmiyor mu? Veya ''İNANMASI GÜÇ hata'' ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Millennium -- 24 Ağustos 2008; 14:09:28 >
  • "İNANILASI GÜÇ" ne demek yav..deminden beri çözmeye çalışıyorum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.