Şimdi Ara

Tropico 3™ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
1
Favori
33.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orkansiyus

arkadaşlar ilk bölümü geçmek için napmak lasmm :D

ilk bölüm sanırım "bananas" idi.
    o bölümde 8000 birim tarım ürünü ihraç etmen isteniyor.
    farm (çiftlik) kurup onların limandan satılmasını sağlayacaksın o kadar.
    görevlerin ne olduğunu almanac a bakarak görebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blue

" viva tropico" bölümümde isteneni sonunda başardığımı sanmıştım ama malesef "You LOST " yazısıyla karşılaştım.
    ama istediğini yaptığını yani %65 mutluluğa ulaştım hatta resmi var buyrun ,
    ben nerde yanlış yaptım ? bilen bi söylesin .[simage][/simage][simage][/simage]

Tropico 3™

Hmm...
    İlginç acaba kaçırdığın bir görev mi var?
  • Arkadaslar tropico 1 den beridir serinin hastasıyım her türlü sorunuzu cevaplarım,zaten orta derecede ingilizce bilenler oyunu 1-2 günde kaparlar.

-Campaignlere baslarkan sizden o gorevde ne istiyorsa ona gore lider secin,mesela 1 gorevde sürekli rebeller isyan cıkartıyor bu bolumde askeri tarafı güclü bir lider secerseniz rahat edersiniz

-Ekonomiyi düzeltmek icin en basta loging(oduncu) kamplarına abanın ormanlar azalmaya baslayınca turizm yada madencilige donun ardındanda sanayiye gecin.
    -Maaslari her sene yavas yavas ve düzenli olarak artirin
    -Oyunun en baş belası olayı liberyt i artirmak icin newspaper yada tv-radio station kurun ve liberty yavas yavas artacaktır.Buradan propoganda yaparak halkın siyasi görüşünü istediginiz gibi degistirebilirsiniz,mesela halkı kominist kapitalist yada milatarist yonde propaganda ile goruslerini degistirebilirsiniz
    -Oyunun kilit noktası mutlulugu artirmak icin,ilk once istatislik kısmından halkın büyük cogunlunun hangi gosruste olduguna bakın,mesela 200 pop. olan bir adada 90 kisi religion(din) factionunda ise onlara gore ilerleyin,kilise ve catedral yapın.
    -Goreve basladınızda ilk once tenement yapın daha sonra yüksek ücretli calisanlar icin lüx binalar yapın.
    -Eger adada calıstıracak kişi bulamıyorsanız yada ada cok fazla göc aliyorsa immigration(gocmen bürosu) office yapın,bu binada cesitli secenekler var: goc almayı kapat,her türlü insan gelebilir:),sadece yüksek egitimliler gelsin,adayı sevmeyen terketsin :) gibi,bu binayı mutlaka yapın ve ayarlamaları yapın

-Tabi birde random olaylar var,tropico 3 de iyice abartmıslar,eger dikkat etmesseniz 2-3 saat oynaıdnız campaigni bastan oynamak zorunda kalirsınız,mesela rebeller isyan cıkarmaya yakın mesaj geliyor bundan sonra askeri birliklere agırlık vermeniz gerekiyor,arada tsunamı vuruyor bi sürü bina gidiyor buna yapcak bisey yok:),limanda calisanlar paramız az diye isyan cıkarıyorlar bunların maasını kesın yüksek tutun,limanlar calismazsa zaten kısa süre sonra ekonomik olarakbatarsınız.Birde;
    mesela abd gemiliri adayı kusattıktan sonra mutlaka diplomasiyi gelistirin yoksa 2 seneye ada elden gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark_Soul -- 8 Kasım 2009; 8:54:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Goa Mania

quote:

" viva tropico" bölümümde isteneni sonunda başardığımı sanmıştım ama malesef "You LOST " yazısıyla karşılaştım.
    ama istediğini yaptığını yani %65 mutluluğa ulaştım hatta resmi var buyrun ,
    ben nerde yanlış yaptım ? bilen bi söylesin .[simage][/simage][simage][/simage]

Tropico 3™

Hmm...
    İlginç acaba kaçırdığın bir görev mi var?

O bölümü geçtim.
    sorunuda buldum.
    minimaptaki mutluluk %65 gösterirken almanactaki daha düşük değerde olabiliyor.düşük dediysem 1-2 puan düşük.
    başka bir deyişle, mini map olağan değerden yüksek gösteriyor
    mini map a göre o bölümü %66 olunca geçtim. Bu husus aklınızın bir köşesinde bulunsun

@dark_soul

verdiğin bilgiler için teşkkürler,
    dediğin gibi 1-2 bölümde olayın genel yapısını kavramak mümkün. hatta bi süre sonra sürekli konuşan TNT RADIO HONİTO nun ne zaman ne söyleyeceğini dahi
    ezberleyecek hale geliyorsunuz, yani oyun tekrar etmeye başlıyor

ekonomi konusunda bende bir iki katkı yapayım istiyorum.
    oyunun ilk başlarında ilk yaptığım gelir getiren bina madenler oluyor ne varsa en az bir adet yapıyorum.çünkü hemen gelir getirmeye başlıyor. aynı anda da tobacco çiftliğinde en az 2 adet yapıyorum. 3 yıl sonra ancak gelir getirmeye başlıyor.tabi bu 3 binayı yapınca para bitiyor ev dahi yapmıyorum ilk parayla.gelen ilk parayla da ev yapıyorum. sonra immigration ofisi ve lise. bundan sonraki yapılaşmam adanın durumuna göre devam ediyor.
    Mutluluk arttırmak için ise en önemli etken maaşlar. zaman ilerlerken gelir durumuna göre arada maaşları 1 er arttırmak iyi oluyor.hem böylece isyan ve iş durdurma olayları azalıyor.Liberty ise en kolay DARK_SOUL un da dediği gibi tv ve radio dan arttırılabilir.

Genelde lider olarak hep aynı kişiyle oynuyorum. " Viva Tropico " bölümü dışında her bölümü ilk seferde geçtim .

iyi oyunlar

• ilk bölümde bananaların ihrac edilmesini nasıl sağlıcaz :D
  • quote:

ilk bölümde bananaların ihrac edilmesini nasıl sağlıcaz :D

Ekmeniz yeterli ihracat kısmını kendi yapıyor oyun.
    Belli aralıklarla Dock'a (limana) bir gemi yanaşıyor eğer o geldiğinde hazırsa mallar ihraç ediliyor o gemiyle.
  • şu an 8 tan farm ım war fakat hala geçemedm hepsi ful işçi dolu..
  • quote:

Almanac ın en sağdaki görevlerimizi gördüğümüz sekmede o ana kadar ne kadar ihracat yaptığını görebilirsin.
    Oraya bak eğerki değer 0/8000 ise bir sorun vardır ihracatta,
    tarım alanlarının yakınlarına garaj ve Tream office (tam olarak hatırlayamadım adını) yaparsan malların ulaşımı daha kolay ve hızlı olur.
  • quote:

quote:

Almanac ın en sağdaki görevlerimizi gördüğümüz sekmede o ana kadar ne kadar ihracat yaptığını görebilirsin.
    Oraya bak eğerki değer 0/8000 ise bir sorun vardır ihracatta,
    tarım alanlarının yakınlarına garaj ve Tream office (tam olarak hatırlayamadım adını) yaparsan malların ulaşımı daha kolay ve hızlı olur.

Ayrıca maden de yapın maden çok hızlı para getiriyior farmı ben halk için üretiyorum 8 farm çok fazla ilk başta 4 5 farm yeter gerisini madene yasla. Sonra farm yaparsın nufus arttıkça.

• evet baslarda maden cok iyi para getiriyor maden bitmeye yakın-zaten para birikmiş oluyor,adanın durumuna göre tobacco-cigar factory,sugar-rum factory en iyi para getiren alanlar
  • Benim bir kaç sorum olacak.

1-Nüfusu nasıl arttırıyoruz?
    2-Turizme nasıl giriyoruz?
    3-Maaşları nasıl ayarlıyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaYDoGaN

Benim bir kaç sorum olacak.

http://forum.donanimhaber.com/m_35250958/tm.htm
  • quote:

quote:

Sorduklarımla ilgili hiç bir şey yok burda.
  • quote:

quote:

quote:

Var arkadaşım hemde hepsi var.
    Kusura bakma ama sorduğun şu 3 soru kadar oyunda kolay bulanabilecek başka birşey yok.
    Zaten oyunda bunlardan başka pek bişey yok.
    Sen diyosun ki gelin bana bu oyunu sıfırdan öğretin ben hiç uğraş vermiyim.
    Bu soruları en az 10 kişi sormuştur ve cvpda almıştır bu konuda.
    Oyunda nufusu nasıl attırcağını sana söylüyor hemde 10 dakkada bir.
    Sence bir ülkede turizm nasıl başlar. Kendi ülkenden örnek al mesela. Havaalanı ve limanlardan turist gelir Türkiye'ye ve dünyanın her yerine.
    Maaşlarıda bulamıyosan artık yapcak bişe yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goa Mania -- 18 Kasım 2009; 21:45:17 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Var arkadaşım hemde hepsi var.
    Kusura bakma ama sorduğun şu 3 soru kadar oyunda kolay bulanabilecek başka birşey yok.
    Zaten oyunda bunlardan başka pek bişey yok.
    Sen diyosun ki gelin bana bu oyunu sıfırdan öğretin ben hiç uğraş vermiyim.
    Bu soruları en az 10 kişi sormuştur ve cvpda almıştır bu konuda.
    Oyunda nufusu nasıl attırcağını sana söylüyor hemde 10 dakkada bir.
    Sence bir ülkede turizm nasıl başlar. Kendi ülkenden örnek al mesela. Havaalanı ve limanlardan turist gelir Türkiye'ye ve dünyanın her yerine.
    Maaşlarıda bulamıyosan artık yapcak bişe yok.

Nüfus için klinikleri doğuma ayarlıyorum ama artmıyor,turizm işini de çözdüm ama maaşları bulamadım bir türlü?

• Oyun güzel indiriyorum.
  • coup threat le ilgili sorun yaşıyorum sık sık.oyunun başına ilk düzlüğe çıktığımda army base vs de yaptım.yinede askerler döneklik yapıyo?bu sorunu engellemek için ne yapmak lazım?
  • @CCaaNN

maaşlarını artır.
    militarist lerin isteklerini karşılamaya çalış.
  • bende 1.09 patch kurulu ve ilaçladım. fakat bölümü yükleme ekranı gelince oyundan atıyor hiçbi hata mesajı vermeden?

gf 6150se onboard ekran kartım var.

sizce sorun ne olabilir?

serial fln istemiyor girişte... ama bölüm yüklenirken çat diye kapanıyor oyun bi yardım ederseniz sevinirim..
  • arkadaşlar hile yazmak için ctl+ ile yazmamız söyleniyor fakat bir şey oldu yok yardımcı olabilirminiz
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.