Şimdi Ara

Tropico 3™ (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
1
Favori
33.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saolasın Revenge bi deniyim şimdi. Herşeyi hallettim 1985 den beri bir işsizliktir gidiyo paso nüfus azalıyo bütün clinicleri doğum yapsın diye görevlendirdim 250den 170 e düştüm şimdide bide üstüne millet acayip zenginleşmeye başladı 1 tane gece kondu kalmadı adada ama millet işe girmek istemiyo deli olucam ya adamlar işe girmiyo en yüksek parayı veriyorum mal bunlar ya
  • İlk baslarda tarlalardan hic gelir elde edemiyordum,ama sunu yeni buldum bilmeyenler icin yararlı olabilir.coffe,tobacco ve sugar 'ı rahatlıkla ihracat edebiliyoruz.yapmamız gerekn yakınlarına bir garaj kurmak.insanlar malları 1 sne sonunda buraya tasıyor,burdanda kamyonlarla limana.Tam anlayamasamda sanırım corn,banana,papaya da besin kaynaklarımız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabri Sarıoğlu

quote:

Orijinalden alıntı: erenulasdurlu

Yok dostum alakası yok şehir kurup yönetiyosun kısaca...

Sims gibi yani

Hayır onla da alakası yok.
  • ya benim işçi sorunum var neye göre işçi binaları yapıyor.birisi bu olayı anlatabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitbjk

ya benim işçi sorunum var neye göre işçi binaları yapıyor.birisi bu olayı anlatabilir mi?

İşçi binası derken, binaları yapan elemanları mı diyorsun yoksa eleman olarak çalışanlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Revenge*

quote:

ya benim işçi sorunum var neye göre işçi binaları yapıyor.birisi bu olayı anlatabilir mi?

İşçi binası derken, binaları yapan elemanları mı diyorsun yoksa eleman olarak çalışanlar mı?

binaları yapan elemanları diyorum onlar neye göre yapıyolar mesela bir bina inşa etmek istiyorum koyuyorum ama öylece bekliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz.yaranli

İlk baslarda tarlalardan hic gelir elde edemiyordum,ama sunu yeni buldum bilmeyenler icin yararlı olabilir.coffe,tobacco ve sugar 'ı rahatlıkla ihracat edebiliyoruz.yapmamız gerekn yakınlarına bir garaj kurmak.insanlar malları 1 sne sonunda buraya tasıyor,burdanda kamyonlarla limana.Tam anlayamasamda sanırım corn,banana,papaya da besin kaynaklarımız.

Oh oh papayayı yisinler üstüne muz çaksınlar sonra mısır bir de üstüne su içip betona otursunlar senin tarlalara natural gübre.
  • bekliyorum.Normalde stratejiyi sevmem ama şimdiki zamanda oynuyormuşuz denemeliyim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *Revenge*

quote:

binaları yapan elemanları diyorum onlar neye göre yapıyolar mesela bir bina inşa etmek istiyorum koyuyorum ama öylece bekliyor

Onun binası var yol simgesini seçip sağ altta bir önceki binayı yaparsan bina yapımı için daha çok işçin olur...

• bu oyun adamı katil eder ekonomi bi türlü düzelmiyor yeşil bölgelerde 5-6 tane farm kuruyorum yakınlarına garaj ama gel gelelim lanet halk sürekli ölüyo bi memnun edemedim 3 klinik açtım hepsi doğumhane gibi yinede yok açlıkdan ölüolar 20 tane restoran market mi istio bu halk
  • Oyun genel olarak oynamayı hakediyor.İlk Tropico' nun yanından bile geçemez ama. Birinci oyundaki hava yakalanmamış.Ama bu türde böyle eğlenceli oyunlar pek yok.Bir süre eğlendirebilir.
  • Oyun gayet güzel. İlk etepta mine yaparsanız, özellikle iron iyi para getiriyor. Tabi adanızın doğal kaynağı neyse ona yönelin. Sonrasında petrol kuyuları da güzel para getiriyor ama burada çalıştırmak için üniversite mezunu işçiniz olması lazım, eğer yoksa para ile dışardan getirtebiliyorsunuz ama epey pahalıya geliyor.

Daha sonra fabrikaya geçin çünkü işlenmiş ürünü satmak, hammadde satmaktan daha çok para getiriyor. Turizme de önem verin, onun da getirisi iyi. Ne kadar kaliteli tesisler yaparsanız, o kadar paralı turist gelir.
  • Oyun çok hoşuma gitti.Aslında çözemedim ama oyunun havası yeter.Keşke türkçe yaması yapılsa çok güzel olucak.İngilizcem yetersiz olduğu için zorlanıyorum baya.
  • bu power plant nedir bi türlü çözemedim
  • Şehre elektrik veriyor ama tamamına değil.Seçtiğin zaman çevrelediği alana elektrik veriyor.Sende kurman için elektrik isteyen binalarını o bölgeye dikiyorsun.Kapladığı alanı attıran bir bina daha var ama adını unuttum onunlada daha çok bölgeye elektrik getirtebilirsin...
  • power plant gerekli diyor kuramıyorum bir türlü
  • bende deneyeceğim bunu önerirsiniz sanırım
  • @C3nK35

Dostum fabrikalar sekmesinde olması lazım.Görürsün power plant diye sol alt köşede olması gerek yanlış hatırlamıyorsam.Yeterince paran varsa normal şartlarda yapabilirsin.

@Chevher

Değişik bir tarz, alternetifi az beğenebilirsin...
  • evet dostum yeni farkettim ama gereğinden fazla tuzlu belki ilerde para olunca madenle zor döndürüyoruz işi hep batma sınırı:)
  • Batmıştı oyunda ekonomim eksilerdeydi sonra Cannery adında bi fabrika vardı onu zarzor kurdum.10 tane okumuş adam getirdim ülkeme.Ekonomim bir anda düzeldi ama şimdi gelgelelim fabrikamın üstünde bir simge çıktı ve galiba mazeme eksikliği var.Bu sorunu nasıl giderebilirim?

Tropico 3™

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impavide -- 28 Eylül 2009; 11:47:18 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.