Şimdi Ara

motor takozu değişti, rölantide sarsıntı arttı, bir bilen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
16.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim clio nun motoru gaza bastığımda çok hareket ediyordu.gaza bastığımda arkaya doğru 5 cm hareket ederdi mesela.Bakımda motor takozunun kırık olduğu ortaya çıktı.Takoz değişti.Şimdi de motor hareket etmiyor fakat rölantide iken daha çok sallanıyor sanki araba.yapılabilecek bir şey var mı? Takarken yanlış mı taktılar acaba?

• ben takozu değiştirirken ustam "yan sanayi takoz alma orjinal al, yoksa titreşim daha da artar" demişti, takozun orjinal olduğundan emin misiniz?
  • ben 1 ay önce değiştirdim. orjinal takoz 150ydi. yan sanayi aldım 100 ytl ye. çok rahat ettim. belki sizin takozu az sıkmış ya da taktıklarıda patlak olabilir.

eskiden titreye titreye kalkardı araç şimdi pamuk gibi.
  • Bnde fren balatasını değiştrmek içn gitmştm servis e takoz un eskisi gibi olmadıgını değştirlmesi gerektgini söylediler bnde değiştirttm ve bendede hafif titreme fazla gibime geldi bunu sormadım ama bana kalırsa eski takoz çok yumuşadıgı özellgini kaybettigi içn motor çok rahattı bu takoz yeni ve bu yüzden sert zamanla düzelir gibime gelio
  • benim 2005 pejo dizel aracım çalışırken problem yok ilk marşa bastığıda sarrsıntı yapıyor çalışınca problem yok acaba takozdanmı kaynaklanıyor 90000 kmde bu kmde takoz yıpranırmı
  • Hastalık bu 1.5 dci motorun bende 1 ay once değiştirdim ilk orjinal taktırdım.
    3-4 gün sonra sallamaya başladı. sonra söktürüp yan sanayi taktırdım 1/4 fiyata 1,5 aydır biniyorum canavar gibi.

quote:

Orijinalden alıntı: vicid

arkadaşlar benim clio nun motoru gaza bastığımda çok hareket ediyordu.gaza bastığımda arkaya doğru 5 cm hareket ederdi mesela.Bakımda motor takozunun kırık olduğu ortaya çıktı.Takoz değişti.Şimdi de motor hareket etmiyor fakat rölantide iken daha çok sallanıyor sanki araba.yapılabilecek bir şey var mı? Takarken yanlış mı taktılar acaba?
  • 16 yil sonra hortlatmak istedim sebepsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakogg Y kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar 100 lira 150 lira görünce dedim lan noluyoruz 😀😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • peymacun kullanıcısına yanıt
    620 e aldım 1 ay önce 300 işçilik verdim on motor takozuna astra g

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.