Şimdi Ara

Trendyol Ryzen 5 1600 565TL Tekra Bilişim. (2.Revizyon) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
4
Favori
6.229
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Canok

uyumlu anakart önerebilecek var mı ucuzundan.
    https://www.trendyol.com/gigabyte/a320m-h-3200mhz-oc-ddr4-dvi-hdmi-m-2-atx-am4-p-32356218
  • 500-520 Liraya düşmesi lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • overclock olmadan oyunlarda darboğaz yapar mı?
  • sunshines35 kullanıcısına yanıt
    Overclocksuz bile canavar gibi işlemci, darboğaz yapması için ancak çok üst düzey bir ekran kartı kulllanıyor olman lazım.
  • 99$ a 12 sanal çekirdek gerçek 6 çekirdek 12nm 2. Nesil fanlı işlemci. Oc kilidi de yok daha ne kadar düşecek. Box ürün 3 sene garantili.

Resmen hayrına arkadaş.

Çin pazara girmiş belli oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 28 Kasım 2019; 0:24:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Bundan 10 yıl önce pc toplamıştım. Orta segment amd athlon 64 işlemciyi 80 tlye almıştım sıfır. Şimdi
    işlemcilere 1500 2000 tl para istiyorlar. Piyasa anlamsız pahalı.

Rami 50 tlye almıştım. Şimdi ramler 800 1000 tl.

Ekran kartını hiç unutmam ati 1950gt almıştım piyasadaki bütğn oyunları 60 fps oynatıyordu gta4 hariç. 250 lira vermiştşm.

Sadece hardisklerin fiyatı artmadı. Birde power supply artmadı fazla.
    kardeş sen hiç matematik falan görmedin mi okulda?

enflasyon her yıl 10 çıkıyor, geçen sene 20 çıktı anlamı ne? her sene %10 değersiz oldu paran demek. 1950gt dediğin kart 12 senelik. kümülatif enflasyonu ile beraber %200 para değer kaybı demek.

ilkokul 5 faiz problemleri ile hesaplarsak 250tl o zamanın alım gücüyle zaten şuanki 750tl'ye gelmekte.

vadaa 750 tlye zaten rx 570 satıyorlar onun da açamadığı hiç oyun yok, bak senin gta4 bile açılmıyormuş. demek ki senin zamanında daha kötüymüş.

2007 yılında asgari ücret net 403tl imiş. sen 80tl ye işlemci almışsın. şuan asgari ücret 2000tl 500 liraya 6 çekirdek 12 thread ryzen 1600 satılmakta.

ikisi de 4de1 oranında. aslında aynı paraları veriyorsun. gece gece şunları anlattırdınız ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

kardeş sen hiç matematik falan görmedin mi okulda?

enflasyon her yıl 10 çıkıyor, geçen sene 20 çıktı anlamı ne? her sene %10 değersiz oldu paran demek. 1950gt dediğin kart 12 senelik. kümülatif enflasyonu ile beraber %200 para değer kaybı demek.

ilkokul 5 faiz problemleri ile hesaplarsak 250tl o zamanın alım gücüyle zaten şuanki 750tl'ye gelmekte.

vadaa 750 tlye zaten rx 570 satıyorlar onun da açamadığı hiç oyun yok, bak senin gta4 bile açılmıyormuş. demek ki senin zamanında daha kötüymüş.

2007 yılında asgari ücret net 403tl imiş. sen 80tl ye işlemci almışsın. şuan asgari ücret 2000tl 500 liraya 6 çekirdek 12 thread ryzen 1600 satılmakta.

ikisi de 4de1 oranında. aslında aynı paraları veriyorsun. gece gece şunları anlattırdınız ya.

Alıntıları Göster
    aynı paralari veriyorsun ? cidden mi ? teknolojinin ucuzlamasi, üretim maliyetlerinin düşmesi vs. geçip bir de millete öğretmenlik mi tasliyorsun :D

• agmerhamto kullanıcısına yanıt
    aynı paraya atthlon 2 çekirdrk leş işlemci veya cs goyu anca açan gt 1950 almıyorsun dikkatini çekerim.

aynı paraya 10-15 kat hızlı ürünü alıyorsun, doğal olarak teknolojinin ilerlemesi maliyetinin ucuzlaması sana aynı paraya 4ghz 6 çekirdek ve 1000d3 mark puanı yerine 8000d3mark puanı veren kart almanı sağlıyor.

pentium 75mhz 16mb edo ram ilk sistemim sene 1996 bana mı pc bileşenlerini öğretiyorsun? o zaman da bu pc 2 maaştı şimdi de bir pc 2 maaş teknoloji sana 75mhz işlemci yerine bugünküleri bu paraya almana olanak sağlıyor.

artis olmaya gerek yok anlamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 28 Kasım 2019; 9:27:40 >
  • Bir araba alırsın iyi bakarsan 20 yıl kullanırsın. Ev alırsın çürük değilse 50 yıl oturursun.

Ekran kartı alırsın 2 sene sonra çıkan oyunlarda zorlanır olur seni elindekini satıp daha güçlüsünü aldırtır. 1998 den beri pc kullanıyorum genelde piyasadaki çoğu aaa oyunu oynadım.

Bu sektör sömürü sektörüdür paranızı bunlara kaptırmayın. Fiyat performans diye birşey yok pc sektöründe. En dip fiyattan bile alsan yine kazıklanmış oluyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

500-520 Liraya düşmesi lazım.
    Kesinlikle . Zaten çok uzun zamandır 570 lira civarına satılıyor n11'de . 20 liralık kuponu da 2-3 liraya almak mümkün . Bence pek sıcak denemez .
  • Giriş seviyesi işlemci 600 lira olunca kapışıyorsunuz almak için. Bu işlemcinin üreticiye maliyeti 10 dolar bile değil.

Adam 100 liraya satsa bile kar yapacak ama neden yapsın millet alıyor. Ekran kartı içinde bu dediğim geçerli.
    Bunlar yazılım donanım sektörü kartel oluşturmuş milletde fiyat performans diye seviniyor.

• quote:

Bir araba alırsın iyi bakarsan 20 yıl kullanırsın. Ev alırsın çürük değilse 50 yıl oturursun.

Ekran kartı alırsın 2 sene sonra çıkan oyunlarda zorlanır olur seni elindekini satıp daha güçlüsünü aldırtır. 1998 den beri pc kullanıyorum genelde piyasadaki çoğu aaa oyunu oynadım.

Bu sektör sömürü sektörüdür paranızı bunlara kaptırmayın. Fiyat performans diye birşey yok pc sektöründe. En dip fiyattan bile alsan yine kazıklanmış oluyorsun.
    Kardeşim , abim , dostum , hocam ne desem bilmiyorum , şaka mı yapıyorsun yoksa gerçek düşüncelerin mi bunlar ?

Bu sektör sömürü sektörüdür kısmı gerçekten facia Bu parçaları alanlar sadece oyun mu oynuyor yani , iş yapan bu bilgisayar üzerinden para kazanan insan yok mu şu yeryüzünde ? Hadi iş yapmasın para kazanmasın , yahu beleşe mi oyun oynayacağız ? Gidip spor yapsan halısahada top oynasan bile giydiğin ayakkabı eskimiyor mu ? Allah aşkına böyle mağara devri fikirlerden bir çıkın . Kimse size 10 yıl sonra çıkan oyunları da oynatır bu bilgisayar diye garanti vermiyor . Siz gelişime kapalı olabilirsiniz ama dünya gelişiyor , değişiyor . Fiyat/performans denen şey hep vardı , bundan sonra da olacak .

Adamlar milyon dolarlarca arge yapıp 100 dolar gibi komik bir paraya şu işlemciyi satıyorlar ama yapılan yorum bu . Gerçekten içler acısı .

• quote:

Orijinalden alıntı: Canok

uyumlu anakart önerebilecek var mı ucuzundan.
    B450M S2H modeli 380'lere düştü bir kaç sitede de. Tekrar düşerse alınacak en iyi f/p anakart.
    m2 slotu da var.
  • geldi yine boomer reis
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Kamil biz senin gibi forumda yaşamıyoruz 19.000 mesaj ne

• çadırda falan yaşa sen zaten bu kafayla sat bütün teknolojik aletleri çok sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcdaredevil_17

Overclocksuz bile canavar gibi işlemci, darboğaz yapması için ancak çok üst düzey bir ekran kartı kulllanıyor olman lazım.
    Aynen öyle şu anda üzerindeki stok fan ile 3.6 ghz'de stabil çalışıyor.

A320M anakart ve RX580 Ekran kartı ile kullanıyorum. BFV gibi oyunda High-ultra karışık ayarlarda 60 fps altına düşmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

çadırda falan yaşa sen zaten bu kafayla sat bütün teknolojik aletleri çok sana
    Adam ciddi ciddi evle arabayla kıyasladı 11 senedir çok kafası güzel gördüm forumda ama böylesini hiç görmedim ki işin kötüsü bu güzel kafa değil , oldukça ayık ve ciddi bir kafa
  • CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    Kendi yanılsamalarınızı gerçek kabul edip farklı düşünceyi reddediyorsunuz. Dünya düz diye düşünenlendensiniz
    Bu neyin kafası demek belliki hen kolaya geliyor hemde eğlendiriyor.

Sıcak fırsatta takılanların çoğu ihtiyacı olmayan ürünleri sırf indirimde diye almak için kuyruğa giriyor. Geçen videoda gördüm migrosta iphone 11 7000 tlye satılınca milket almak için birbirini eziyordu şimdi o elemanlara sorsak bu fiyata telefonmu alınır diye bana söyleyeceği başka yerde 8000 lira derdi

https://www.youtube.com/watch?v=Ewyeo_UxYYE&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 28 Kasım 2019; 14:11:13 >

• quote:

Kendi yanılsamalarınızı gerçek kabul edip farklı düşünceyi reddediyorsunuz. Dünya düz diye düşünenlendensiniz
    Bu neyin kafası demek belliki hen kolaya geliyor hemde eğlendiriyor.

Sıcak fırsatta takılanların çoğu ihtiyacı olmayan ürünleri sırf indirimde diye almak için kuyruğa giriyor. Geçen videoda gördüm migrosta iphone 11 7000 tlye satılınca milket almak için birbirini eziyordu şimdi o elemanlara sorsak bu fiyata telefonmu alınır diye bana söyleyeceği başka yerde 8000 lira derdi

https://www.youtube.com/watch?v=Ewyeo_UxYYE&feature=youtu.be
    Yahu bu alışveriş yapan insanların problemi , ihtiyacı yokken alanlar var diye 100 dolara satılan işlemciye yaptığınız yorumları tekrar mı hatırlatalım ? Dolardan bağımsız paralel evrende yaşıyorsunuz muhtemelen .

Sizin mesajlarınızı okuyunca eğlenmek için ekstra bir şey düşünüp yazmaya gerek yok

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.