Şimdi Ara

Transport mu, Starex mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

12,500 TL'lik bütçe ile bir minibüs almak istiyorum..

İki marka arasında kararsız kaldım..

Benim gönlüm Transportta.. Ama 12,500 TL'ye ancak 94-95-96 model Transport alabiliyorum. Oysa aynı paraya 2000 modelin üzerinde Starex alabiliyorum.

Starexin çok yakıt tükettiği konusunda güçlü şikayetler alıyorum..

Sizlerin görüşü nedir?

Transport mu, Starex mi?

• 102lik t4 deseydin transporter derdim ama o kadar eskisi baş ağrıtır starex iş görür yakıtı fazladır doğru ama aşırı basmazsanız 10-11 litreyi geçmez 100 beygir olanları.
    Zamanında 140lık otomatik vites olanı vardı o illallah ettirmişti şehir içi 16 litreydi
  • off çok yakıyormuş ya..

Aslında sorun araçta değil, sorun Türkiye'deki yakıt pahalılığı...
  • O model transporterlar hantal ama kaporta sağlam. Starex kadar yakmaz ama gitmezde. Starex motoru uzuun yıllar sıkıntı çıkarmaz ısıtması falan güzeldir kışın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2004 Starex uzun şase TCI İstanbul trafiginde 10 lt yakıyor şehir dışı 90-100 le 8-9 lt civarı kışın 1 er litre artıyor. Yedek parça çok ucuz. Yük taşımaya geliyor ve yakıt artmıyor. Fakat arkaya ağırlık koymak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cela Soylu

2004 Starex uzun şase TCI İstanbul trafiginde 10 lt yakıyor şehir dışı 90-100 le 8-9 lt civarı kışın 1 er litre artıyor. Yedek parça çok ucuz. Yük taşımaya geliyor ve yakıt artmıyor. Fakat arkaya ağırlık koymak lazım.

+1
    6 yıldır starex kullanıyorum ve katılıyorum
  • Bizim dükkanda da Starex var.Yakıtı söylendiği gibi çokta fazla değil.
  • Araştırmalarım sonucu, Transportun parçalarının ve tamiratının pahalı olduğunu, Starex'in ise çok fazla yakıt tükettiğini öğrenmiş durumdayım..

Bu durumda ya Hyundai H100 ya da Mitsibushi L300 alacağım..

Bu ikisi hakkındaki fikirleriniz nelerdir?
  • Kesinlikle Transporter

• Starex zorlanmadığı takdirde çok yakmaz sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suerkut

Araştırmalarım sonucu, Transportun parçalarının ve tamiratının pahalı olduğunu, Starex'in ise çok fazla yakıt tükettiğini öğrenmiş durumdayım..

Bu durumda ya Hyundai H100 ya da Mitsibushi L300 alacağım..

Bu ikisi hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

h100
  • Bütün ekmek araçları h100 olduğuna göre bir bildikleri vardır bence.

• L300 tek geçerim.
  • Starexte iki tip vardı yeni tiplerden vardı elimizde gerçekten çok yakıyordu birde aracın kıçı başı ayrı oynuyor içi dolu olmazsa,2000 transporter iyidir sağlamdır biraz hantaldır ama daha iyi arabadır yakıtıda daha iyidir.

• Suerkut S kullanıcısına yanıt
    h100 ile arasındaki yakıt farkı 100kmde 1 lt yi geçmez
    ama konforu h100 ikşye katlar artı Allah korusun kaza anında can güvenliği hiç yok H100 lerde bunuda hesaba katmalısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dura-Ace

L300 tek geçerim.

neden?
  • H100 L300den daha süratli bir araba ama H100ün tıkandığı rampaları falan L300 banamısın demez.İkisinide çok kullandım yakın tanıdıklarımdada var sürekli yük taşınacaksa L300.

Starexe gelince yeni nesil 2.5 crdi 140lık olanla bir iş için 120 km kullandım.120 kmde klima açık sert kullanımda çeyrekten biraz fazla yaktı.Deposu kaç litre falan bilmiyorum.Ama performansı konforu iyi arabanın öyle sağından solundan ses gelmiyor.
  • H100 L300ün çakması. Yük atsan rampada tıkanıp kalırsın h100le. L300 daha sorunsuz bir araba. İş yapacaksan tabii.
  • Yahu bir Allah'ın kulu da sormamış " Kardeş Transport nedir? " diye.
  • Tabii ki L300 japon arabası ve H100'den daha iyi..

H100'ün 96 modellerinde bile klima ve hidrolik direksiyon oluyor. Oysa L300'ün 2005 modellerinde bile klima hatta hidrolik direksiyon yok..

Hemen satılması açısından h100 daha çabuk satılıyor.

Şöyle bir araştırmam daha car.. Kia'nın Precio modeli var.. Hemen hemen tüm modellerinde hidrolik direksiyon ve otomatik cam var. Kia'da H100'de KORE malı..

Fiyatları H100 ve L300'den daha ucuz.. Tip olarak da şık bir araba..

Sizin düşünceleriniz nelerdir..

Not: Keşke bir anket yapsaydım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suerkut -- 1 Temmuz 2014; 23:12:12 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.