Şimdi Ara

TRAMER DEN ARACINIZIN KAZA GEÇMİŞİNİ SORGULAMA (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
42
Favori
1.368.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bana da yardımcı olur musunuz? almak istediğim bir aracın 2 hasar kaydı çıktı birinde miktar yazmıyor diğerinde cihaz çalınması 230 liralık bir hasar gözüküyor. aracın bilgileri var pm den biri bana ulaşırsa paylaşabilirim.
  • aracınız için ücretsiz kasko sorgulaması yapabileceğiniz bir site

http://kaskodegersorgulama.blogspot.com
  • bayağı sorgulamışım
  • hasarlı yada pert araçlara Aksigorta kasko yapıyor..... araştırmanızda fayda olur....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faithful Departed

Bu TRAMER ve SMS'le hasar ve kaza sorgulama hem iyi, hem de kötü. İyi çünkü bayandan, doktordan, öğretmenden ve subaydan gibi ifadeleri zamanla da olsa geçersiz kılacak ve daha evrensel bir değerleme sistemine geçişi sağlayacak. Kötü çükü sadece HASAR, TARİH ve KASKO'dan çekilen tutar gösteriliyor. Yani en ufak ve masum bir temas, serviste düzeltme ve aracın değerinin bozulmasına yönelik hiçbir işlem dahi bu HASAR SORGULAMADA büyük bir kazaymış gibi algılanabiliyor.

Kendim de örnek verdim aracımla ilgili (forumda var). Kapının önünde aracım hareketsiz bir haldeyken dikkatsizce park edilen motorsiklet dengesini bozup sol tutamağı aracımın sağ ön çamurluğuna düştü. Göçük oluştu ve boyanması gerekiyordu. Servise götürdüm, servis fabrika spesifikasyonlarına göre ve kusursuzca yaptı ve aracı bana teslim etti. Para de ödemedim, hasarsızlığım da delinmedi ve en ufak bir sorun da çıkmadı ama kendi plakamı TRAMER'de sorguladım ve sonuç HASAR 22.01.2009 ÇARPMA 765 TL yazıyor.

Şimdi ben bunu sildireyim mi? Hayır. Aracı satarken yalan mı söyleyeyim. Hayır. Aracı almak isteyen kişi gider VW Adana Yetkili Bayi ve Servis AYKAN'a ve sorar. Oradan bilgi alabilir. Kendim resim çekmeye bile gerek görmedim. Dünya hali. Herşey olabilir. Aracım battı, yandı, kırıldı mı? Hayır. Aslında hiçbirşey de olmadı ama işin içine KASKO girince otomatik olarak TRAMER de giriyor. Bunu bilen bazı uyanıklar aracı dışarıda kendi cebinden yaptırıyor ki TRAMER'e kayıt düşüp "aracın değeri düşmesin"... Sanki uzman bir kaporta ve boyacı anlamayacak aracın yapılı ve boyalı olduğunu.

O da ayrı bir sorun. Profesyonelce ve yetkili serviste yapılan işlemler ARACIN DEĞERİNİ DÜŞÜRMEZ. Buna alışmamız lazım. Halen dolmuş ve taksi kültürü hakim bizde. Darbe boya var mı. Vuruğu değişeni yok. Olsa ne olur, iyi ki boyatmışsın, teşekkür ederim diyeceğine neden boyattın, öyle bıraksaydın diyip BOYASI SOLMUŞ ama ORJİNAL araba alanlar var. Kendisi çökmüş, ahı gitmiş vahı kalmış, doktora bile gitmez, dişçiye hiç gitmez ama arabası ESKİ ama ORJİNAL.

Daha çok yol katetmemiz gerek.

Taner Göde

Aracıma nizami şekild epark halindeyken arkadan bir araç çarptı Aracımın sol tarafdtan tampon ve lambaları kırıldı. sigortam sağolsun . Hasarsızıllık da devam etmek kaydiyle sigortam yaptırdı. İki yıl sonra benim hatam sonucu ön kaputu tam kapatmadığımdan yolda kaput açıldı. Kaputda ve tavanın ön kısmında ÇÖKÜK OLUŞTU. Sigortam bunları da karşıladı. Yapılan işlemler yetkili serviste yapıldı. Ve fotografları da mevcuıt. Buraya kadar her şey normal. Ancakkkkkk 10 yaşındaki arabamı artık yenileyeyim diye satışa çıkardığımda ARACIMIN PERT KAYDI olduğunu öğrendim. Alıcılar araştırmışlar. PERTin kıstası nedir? Bir hata yapılmışsa bunu nasıl telafi edebilirim. Aracımdaki 3 parça boyadan diye pert kayıtlı gözükmesi beni çok üzdü. Bu kaydı yapanları şikayet etmek istiiyorum. Bana ytol gösterir misiniz? Teşekkürler..

• Perte çıkmış araç aratıyorum;"Kaydı bulunmamaktadır" diyor.
  • Ben aracımı ilk aldığımda plaka ile sorgulama yaptığımda hasar kaydı çıkmadı.Şimdi plaka ve şasi no ile 5664'ten sorgulattığımda 10 bin tl üzeri hasar kaydı çıkıyor.Alırken iki kompitestcide ufak tefek boyalar ve sadece sağ ön çamurluğun orjinali ile değiştiğini söylediler.Neyin nesidir bu iş anlamadım...
  • Bir arkadaş yardımcı olabilirmi ? Araba alacağız fakat fiyatı piyasadan biraz düşük gibi. Arabada pert kaydı filan olabilir diye düşünmeye başladım. Plaka versem sorgulayabilirmisiniz ? saygılar...
  • arkadaşlar bu sorgulamayı sms ile yapınca kaç tl alıyor
  • 4
  • TEŞEKKÜR EDERİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marcelin00

arkadaşlar bu sorgulamayı sms ile yapınca kaç tl alıyor

zam yapmadılarsa 4 tl alıyorlardı
  • Merhaba arkadaşlar 07 D 8743 şu plakayı sorgulatabilirmiyiz rica etsem pm den yada burdan sonucu yazarsanızı memnun olurum aracı almayı düşünüyoruz Allah nasip ederse.
  • 45 U 1970 plakalı aracın sorgulayabilecek olan arkadaş var ise sevinirim
  • Hem araç sigortasını zorunlu yapacaksın em de sorgulamayı ücretli yapacaksın.

Ben vatandaş olarak plaka girip arama yapamayacağım öyle mi?

Devlet en büyük tefeciliği yapıyor arkadaşlar. Mobil öperatörlere ihaleyle satmşlar sorgulama işini, el ele verip vatandaşı düdüklüyorlar.

Bu sorgulamanın ücretsiz olması gerekir. e-Devlet şifresi ile sorgulayabilmemiz gerekiyor.

Ama bizim ülkemizde her zaman olduğu gibi bizler yolunacak tavuğuz. Gönder smsi g.tüne girsin sorgu ücreti. Devlet ve şirketler el ele vatandaşa mortingen ştraze!

Bu ülkeden gerçekten tiksiniyorum. Lanet olsun ki mecburiyetten burada yaşamak zorundayım!...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ignorius

Hem araç sigortasını zorunlu yapacaksın em de sorgulamayı ücretli yapacaksın.

Ben vatandaş olarak plaka girip arama yapamayacağım öyle mi?

Devlet en büyük tefeciliği yapıyor arkadaşlar. Mobil öperatörlere ihaleyle satmşlar sorgulama işini, el ele verip vatandaşı düdüklüyorlar.

Bu sorgulamanın ücretsiz olması gerekir. e-Devlet şifresi ile sorgulayabilmemiz gerekiyor.

Ama bizim ülkemizde her zaman olduğu gibi bizler yolunacak tavuğuz. Gönder smsi g.tüne girsin sorgu ücreti. Devlet ve şirketler el ele vatandaşa mortingen ştraze!

Bu ülkeden gerçekten tiksiniyorum. Lanet olsun ki mecburiyetten burada yaşamak zorundayım!...

Aynı hesap hocam hem maaştan vergi keseceksin hem tüketim mallarından vergi alacaksın . Adam hat alacak hat vergisi adı altında 60 tl para alıp üstüne her ay kullanım tutarından vergi alacaksın . Gerçekten akıl almıyor bazen ödediğimiz paralara , düşünüyorum da bu vergileri getirenlerin kafası nasıl çalışıyor ? Daha fazla nasıl düdükleriz ...

• Evet arkadaşlar konu biraz eskimiş ama şu yorumunuzu okuduğumda kan beynime sıçradı!

Bir acente aracılığı ile yakında sorgularınıza twitter üzerinden günlük cevap vererek bu soygunun önüne geçeceğiz. Tek enayi vatandaş değildir! Kimin enayi olduğunu göreceğiz...

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halukbent

Evet arkadaşlar konu biraz eskimiş ama şu yorumunuzu okuduğumda kan beynime sıçradı!

Bir acente aracılığı ile yakında sorgularınıza twitter üzerinden günlük cevap vererek bu soygunun önüne geçeceğiz. Tek enayi vatandaş değildir! Kimin enayi olduğunu göreceğiz...

Saygılar.

Umarım böyle uygulama yapacak başka yardımsever arkadaşlarımız da çıkar. Eğer böyle bir uygulama başlatırsanız lütfen burdan paylaşın. Twitterdan takip edelim.

Güzel düşünceniz için de teşekkürler. Keşke benim tanıdığım acenta olsa veya erişim yetkim olsa. Ben de aynı şekilde insanlara internet üzerinden yardımcı olmaya çalışırdım.
  • Takip
  • yahu arkadaşlar biz normail olarak buraya nasıl üye olacaz yoksa sisteme giremiyoruz bu nasıl bir iştir ?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.