Şimdi Ara

TRAMER DEN ARACINIZIN KAZA GEÇMİŞİNİ SORGULAMA (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
42
Favori
1.368.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tramer'i bimer'e şikayet edin. Yaptıkları şeffaflığa aykırı, insanları paralı servis kullanımına zorluyorlar. Ayrıca bilgi edinme hakkına da aykırı insanlar eksik bilgi ile aldatılabilir. Sistemin kuruluşunda insanlar ikinci el araç alımında artık aldatılmayacak diye reklam yapıyorlardı. Ben şikayet ettim çok kişi ederse etkili olur. Adreswww.bimer.gov.tr
  • Ücretsiz sorgulama için
    https://www.sbm.org.tr/trm-ktt/cweb/public/home.sbm
    1. Üst menüden Tramer
    2. Kaza tespit tutanağı online
    3. KTT sorgulama ve itiraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: my.comet

Ücretsiz sorgulama için
    1. Üst menüden Tramer

buradan sorgulattım hasasr kaıtlı aracım kayıt bulunumadı olarak gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyankar07

quote:

Ücretsiz sorgulama için
    1. Üst menüden Tramer

tc kimlik nosuna. kazayı yapan yada poliçe sahibini girerek deneyin.. kazayı ben yaptım poliçe babaım üstüne ama kayıtlarda benim tc ile çıkıyor.. halbuki poliçe sahibinin tcsi ile çıkması gerekir...

• ee nasıl sorgulatacağız üyelik lazım ?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyankar07

quote:

Ücretsiz sorgulama için
    1. Üst menüden Tramer

Aynen.

Gözükmüyor kaza kaydı.

• Arkadaşlar exper levha no istiyo olmadan kayıt yaptıramıyomuyuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şeffaflık dediğin herkesin alacağı aracı rahatça ve aracı ALMADAN ÖNCE sorgulayabilmesi demektir. Tramer -sbm Sorgulamayı zorlaştırarak bunu bozmaktan başka bir şey yapmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Tramer'i bimer'e şikayet edin. Yaptıkları şeffaflığa aykırı, insanları paralı servis kullanımına zorluyorlar. Ayrıca bilgi edinme hakkına da aykırı insanlar eksik bilgi ile aldatılabilir. Sistemin kuruluşunda insanlar ikinci el araç alımında artık aldatılmayacak diye reklam yapıyorlardı. Ben şikayet ettim çok kişi ederse etkili olur. Adreswww.bimer.gov.tr

bimere ben de başvurdum.bu kan emici sülüklere dur demeliyiz.lütfen herkes yazsın.

• mustiki212 kullanıcısına yanıt
    Al işte ikinci elde bu arabayı satarken internetten kimlik no ile alacak adam sorgulasa hasar görmeyecek, illa paralı 5664 ile sorgulaması gerekiyor. Gereksiz yere insanları bedava internet sorgusu yerine paralı sorguya zorluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Al işte ikinci elde bu arabayı satarken internetten kimlik no ile alacak adam sorgulasa hasar görmeyecek, illa paralı 5664 ile sorgulaması gerekiyor. Gereksiz yere insanları bedava internet sorgusu yerine paralı sorguya zorluyorlar.

Aslında bir ara paralı sorgulama yapmak lazım... Olaki çıkmaz fln düzelttirmek gerek kul hakkı nede olsa...
  • Yeni kontrol ettim. Hala eski tas eski hamam yapılan bir işi ileri değil, geri götürmek böyle bir şey işte...
  • eskiden sorgulama yapınca kim nezaman nerede nasıl bir kaza yapmış görüyorduk şimdi cepten mesajla hasar miktarı gözüküyor ama detayı yok ve sorgulama ücretli
  • ornitolog kullanıcısına yanıt
    Aynen buralara kaç kere yazdım..

Dediğiniz çok doğru .. Eskiden daha şeffaftı daha çok bilgiyi rahatça alabiliyorduk... Şimdi hem paralı yaptılar hem de bilgi edinemez hale geldik..

Bimere sizde şikayet mesajı atın ben atttım, daha fazla kişinin şikayet etmesi lazım.
  • şu şekilde bir mesajla bimer'e şikayette bulundum.
    umarım bir an önce bu sistemi olması gerektiği hale getirirler.

"TRAMER sistemi ilk başta amaçlandığı gibi ikinci el araç alım satımında gerekli bilgilere kolayca ulaşılarak olumsuzlukları ve dolandırıcılıkları önleme görevinden uzaklaşmış, sigorta şirketleri ve cep telefonları operatörlerinin birlikte vatandaş üzerinden haksız kazanç elde etmesi uygulamasına dönüşmüştür. fahiş bir şekilde fiyatlandırılan sms ile sorgulama çoğu zaman eksiksiz ve doğru bilgi vermekten çok uzaktır. bu sorgulamaların daha şeffaf ve ayrıntılı bir şekilde internet üzerinden yapılabilmesi şarttır."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarsusian -- 27 Mart 2014; 10:00:42 >
  • Merhabalar,

Geçen sene Şubat başında aldığım aracımda 2009 yılına ait bir adet hasar bulunmaktaydı ve tutarı 1240 tl' ydi. Fakat şimdi gönderdiğimde bu tutuarın 3520 tl olduğunu görüyorum. Plaka vs hiçbir şey değişmedi, tramer kendine göre hasar tutarlarını mı arttırıyor ?
  • Zemich Z kullanıcısına yanıt
    Görünen miktar toplam sizin sigortanızın ödediği paradır. Kazada suç sizdeyse karşı tarafın hasarını sizin sigortanız ödediği için sigortanın ödediği artmıştır.
    Bir detay isteyin belki de hata vardır. Aslında karşının hasarını sizin trafikten almaları gerekir. Belki budur.
  • Sonuçta herkes bir plakayı aracın şasi nosunu biliyorsa sorgulayabilmeli. Şeffaflık budur. Her şey den para istemek değil.
  • Zemich ben de senin dediğini arıyordum, anlayan birisi yazabilir mi?

300 küsür liralık hasar başka sorguda 800 küsür lira olmuş,

4,200 önce 4,600 sonra 4,900 liralık hasar kaydı olmuş , nasıl oluyor? fiyat mı güncelleniyor sürakli?
  • Araç 2007 model hasar 2009 haziran yılına kayıtlı ilk sahibindeyken yani araç.. geçen sene aldım arabayı o zaman msj attığımda 5664' e 1000 civarıydı şimdi olmuş 3000 küsür.. yani karşı tarafı ödese geçen sene ben aldığımda da bu tutar çıkardı..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.