Şimdi Ara

trafik sigortası 908 TL ohaa.. yapmasak ne olur ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.el bi araç aldık,
    sigortacılar ağız birliği etmiş gibi 908 TL ücret istiyor.
    Devlet sabitlemiş diyorlar.

Aracı zaten eşim kullanıyor, ara sıra haftada 1-2 gün dışarı çıkıyor.
    Ben trafik sigortası yapmasam diyorum.
    Kaza veya çevirmeye girmediğim sürece sıkıntı olur mu ?
    Yani herhangi bi cezası var mı ?
    Oldu ki polis çevirmesinde yakalandım, araç bağlandı. Gittim sigortayı yapacağım. O vakit diyelim 6 ay geçti benden 6 ay gecikme faiz v.b. ücret alırlar mı ?

• Sürekli yürek burkuntusu ile yaşayacaksın bir yerden ha polis çıktı çıkacak diye. Dengesizin biri gelip vurur. Sonra uğraş dur. Polis yakalarsa bağlar ceza keser. Yaptırmadığın ay kadar muhtemelen artı cezası. Ve bunlarla uğraşırken yaşayacağın kepazelikler.

Yani arkadaş bineceksen yaptıracaksın. Yaptırmamanın sana hiç bir karı olmayacak...
  • sbm nin sitesine bir bak derim. Yaptırmadığın sürece fiyat artıyor diye biliyorum
  • Kazaya karıştığında karşıya verdiğin tüm hasarları cebinden ödersin. Polis çevirmesinde ise aracınızı direkt bağlarlar.Her halükarda cebinizden para çıkar ve daha fazla geç kalırsanız cezalı sigorta ücreti ödersiniz.Bir an önce yaptırın derim.
  • 1. Polis kontrolünde ceza yersiniz, arabayı da bağlayabilirler.
    2. Herhangi bir kazaya karıştığınızda, kusurlu iseniz karşı tarafın hasarını siz cebinizden ödersiniz, sigorta poliçeniz olmadığı için ceza yersiniz ve araba bağlanır.
    3. Aylar sonra sigorta yaptırmak isterseniz, sigortasız gezdiğiniz aylar için zamlı sigorta bedeli ödersiniz. Yani sigortasız gezdiğiniz dönemin parasını da alırlar.

bence arabanıza sigortanızı yaptırın...
  • korkuyla yaşamayın yaptırın
  • Sürekli yürek burkuntusu ile yaşayacaksın bir yerden ha polis çıktı çıkacak diye. Dengesizin biri gelip vurur. Sonra uğraş dur. Polis yakalarsa bağlar ceza keser. Yaptırmadığın ay kadar muhtemelen artı cezası. Ve bunlarla uğraşırken yaşayacağın kepazelikler.

Yani arkadaş bineceksen yaptıracaksın. Yaptırmamanın sana hiç bir karı olmayacak...
  • Olduda mercedese eşin gitti çarptı sigortayı ödeyemiyorsan araba neden alıyorsunuz. Sonra foruma gelip ağlarsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • af çıkmadığı sürece her türlü cezasıyla ödetirler.eşin kullanıyorsa kasko bile şart.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maddi hasar araç başına maximum 36,000 tl ye kadar kapsamaktadır.
    Maddi hasar kaza başına maximum 72,000 tl ye kadar kapsamaktadır.
    Vefat ve sakatlık kişi başına maximum 360,000 tl ye kadar kapsamaktadır.
    Vefat ve sakatlık kaza başına maximum 3,600,000 tl ye kadar kapsamaktadır.

bu paraları öderim diyorsan buyur
  • Aracım kaskolu, sigortasız bir araç gelip bana çarpsa ben aracımı kaskodan yaptırabiliyorum, kasko şirketimin avukatları karşı taraftan masrafın en az 2 katı para kopartıyorlar. Yetkili servislerde en ufak kazada çıkan miktar 2.000 TL, ağır vasıta, belediye otobüsü gibi araçlarda bu rakamlar çok daha yüksek.

Sigorta yaptıracak paranız yok ama 2. el araç alacak paranız varsa çok da sağlıklı bir seçim değil. 1 yaş küçük olur, 1 alt segment olur ama sigorta yaptıramayacağım aracı almam.

Tercih sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 24 Mayıs 2018; 12:17:10 >
  • EmreGLC kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum. Benzinini sigortasını bile ödeyemiyorsun neden araba alıyorsun? Eskiden herkeste araba vardı sanki.

• Araç marka model nedir ? Bu arada sigortasız araca binmek ateşle oynamak ile eş değerde. Ne olacağı belli olmaz, biri gelir size vurur sigortasız araç ile trafikte olduğunuzdan siz karşılarsınız.

• Ilk araci ise fiyat normal.

• hamama giren terler
    bakımda yaptırmayın öyle binin gittiği yere kadar
  • Yaptırmamak gibi bir hata yapma, bu zamanda araç aldıysan 900 lira da bu sigortaya vermelisin zaten.

• Arkadaş plaka ve konum bildirse de eski araçla gidip bir çarpsak aracı serviste toplattırsak
  • Dacia'lar trafik ve kaskodan muafdı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Dacia'lar trafik ve kaskodan muafdı değil mi?
    bi sen kalmıştın daçyayla uğraşmayan.bu millete daçyada lüks oldu artık

• Kızma yahu,takıldım azıcık...
  • Sigortasız gezmeyin bi yakalanırsanız öperler.
    Hem sürekli stresle gezmektense yaptırmak daha iyi, daha büyük para cezaları çıkabilir karşınıza.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.