Şimdi Ara

trafik sigortası 908 TL ohaa.. yapmasak ne olur ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muayene vergi ceza şu bu geçtim bizim aracın muayenesi yok ve trafik cezaları ödenmedi. Ama sigortası var, sigortayı kesin yaptırın. Allah korusun bir yayaya çarptınız veya önünüze çocuk fırladı haklı olsanız bile sigortanız olmadığı için haksız duruma düşüyorsunuz. Araç kadının üzerineyse de sigorta ücreti daha yüksek çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Muayene vergi ceza şu bu geçtim bizim aracın muayenesi yok ve trafik cezaları ödenmedi. Ama sigortası var, sigortayı kesin yaptırın. Allah korusun bir yayaya çarptınız veya önünüze çocuk fırladı haklı olsanız bile sigortanız olmadığı için haksız duruma düşüyorsunuz. Araç kadının üzerineyse de sigorta ücreti daha yüksek çıkıyor.
    Artık o olay kalktı nisan 2017'de hocam 10 yaşındaki kişiyede aynı çıkıyor 40/50 yaşındaki adamada hocam kadın erkek farketmiyor artık bazı sigorta şirketleri rekabet için 20/30 tl oynayabiliyor (kanun çıkalı 1 yıl oldu fakat hala bazı şirketler trafik sigortası bile kesmiyor fiyatlar sabit diye zarar ediyoruz vs vs )
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt
    Plaka fark ediyor mu peki ? Atiyorum ankara plaka ile corum plaka sigorta fiyatlari ayni mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeri gelmişken benimde bir sorum olacak.
    Bizde ikinci el araç almıştık hem zorunlu trafik sigortasını yaptırdık hemde kasko yaptırdık.
    İkisi arasında ne fark sadece zorunluyu yaptırsak herhangi bir sıkıntı yaşar mıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Plaka fark ediyor mu peki ? Atiyorum ankara plaka ile corum plaka sigorta fiyatlari ayni mi ?
    evet sadece plakadan farkediyor hocam mesela dogu ucuz batı pahalı örnek fiyat yazayım ;

İSTANBUL Plakalı bir araç almışsa ilk defa sigortasını yaptırıcaksa ilk defa alan kişi 4.kademe'den başlar

34 PLAKA : 1070 TL

ÇORUM Plakalı bir araç almışsa ilk sigortasını yaptırıcaksa ilk defa alan kişi 4.kademe'den başlar

19 PLAKA : 978 TL

Not : yazdığım fiyatlar hususi otomobil için geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 25 Mayıs 2018; 13:11:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Arkadaşlar yeri gelmişken benimde bir sorum olacak.
    Bizde ikinci el araç almıştık hem zorunlu trafik sigortasını yaptırdık hemde kasko yaptırdık.
    İkisi arasında ne fark sadece zorunluyu yaptırsak herhangi bir sıkıntı yaşar mıyız?
    trafik zorunlu hocam örnegin karsı araca carptınız kusurlusunuz bunu sizin trafik sigortası öder

( sizin aracın hasarını karsılamaz karsıyı karsılar kaskonuz var isede kendi aracınızı kasko'dan yaptırırsınız tabi kaskoya birçok teminatta girer
    terör olayları,yanma ,çalınma,sel su baskını vs bunlarıda karşılar )
  • Yeni Türkiye'ye hoşgeldiniz.

• 7. basamak kaç çıkıyor acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

7. basamak kaç çıkıyor acaba.
    plaka nedir hocam
  • en çok beğenilenler de yazılanları okuduktan sonra aracımı alır almaz trafik sigortası yaptırmıştım, az önce sigortayı arayıp bi daha yapın şunu dedim
    hocam oruçlu musun dediler
    kaç para lan dedim bi trafik sigortası
    908 TL reiz dediler
    yap dedim üstüme yap
    hocam daha 6 ay önce yaptık bitmeden yapamayız dediler
    ok dedim cumaya gittim dönücem
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

plaka nedir hocam

Alıntıları Göster
    ben 2 ay önce 550 ye yaptırdımda yinemi arttı diye merakettim.

• Bende 7. Basamaktayim haziranda doluyor heraldr baklaim ne kadar ucret cikacak :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

ben 2 ay önce 550 ye yaptırdımda yinemi arttı diye merakettim.

Alıntıları Göster
    yok hocam sadece % 1,5 artıyor her ay yapılan anlaşma geregi
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordMayros

Bende 7. Basamaktayim haziranda doluyor heraldr baklaim ne kadar ucret cikacak :(
    kaçına bitiyor bakalım :)
  • 15.06.2018 de bitiyormus

Gecen sene 479 tl ye yaptirmisim

• Sistemi öyle oturtmuşlar ki yaptırmamak daha pahalıya geliyor. Hem 6 sıra bekliyorsunuz buraya gelip 908 lira için ağlıyorsunuz. Olay basit satın arabayı kullanmayın.

Düşün ben gibi bi dengesize trafikte çarptın sona abi sigortam yok kelimesini söylersin.

Kısaca özet geçeyim her türlü kan alınır. Hele sakın ölümlü kazaya karışmayın. Dünyaya ibreti alem olursunuz.

• Donsuz gezin ama trafik sigortasiz gezmeyin. Kaza yaptin karsi tarafta ölen var sen hatalisin, yandin işte. Yanilabilirim 350 bin tl nin üzerinde bir rakam kişi başı sen ödersin. Bunun dişinda polise yakalanirsin cezasi var, ufak kaza yaparsin gene sıkıntı. Bunun riskini almak için ya aptal yada mangal gibi yüreğe sahip olman lazim. Tanıdığım bir esnaf vardı. Çalışanlarini sigortasiz çaliştiriyormuş bir tanesi öldü, sigortanin cezası yüzünde yeni almiş olduğu 350 4 matic aracini satti birde kan parasi için ev aldi karşi tarafa. Tam ne kadar para ödedi net bilemiyorum, ama değmez. Ufak hesap yaptiğin zaman patliyor işte böyle.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.