Şimdi Ara

Trafik magandasının aracını çizdim. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
1
Favori
4.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konudan anlamış oluyoruz ki annesine denyo denildiği halde hiç bir şey yapmayacak erkekler var.

bravaaa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olay da adamı dövse de bir sonuç alamazdı ama tavanı çizmek epey zoruna gider

• iyi olmuş. keşke notda yazsaydınız
  • İlginç bir durum. İnsanın kendisine yapılsa belki sineye çeker, Allah'ından bulsun der geçersiniz. Ancak anneye yapılmış bir hareket ise insanın o anda gözü dönebilir, basireti bağlanabilir. Belki onu bekleyip kavga etmeye cesaret edemediniz, ki bence iyide etmişsiniz. Fakat durumu gurur meselesi yapıp, etraftan 3-5 adam toplayıp kavga çıksa idi sonuçları kötü olabilirdi.

Anladığım kadarı ile annenizin yanında değildiniz olay esnasında. Anneniz durumu size intikal ettirdi. Bence orada olan orada kalması gerekirdi. Ortada fiziki bir müdahale, veya araçta maddi hasar oluşmamış ise mevzuyu orada kapatırdım ben. Anneniz durumu size bildirmekle kötü yapmış bence.
  • Yaşına başına bakmadan annesi yaşında kadına dokunarak "çekilsene yoldan denyo" diyecek siz de bakacaksınız öyle mi ? bir de polise gitmişsiniz.kusura bakmayın da bu olayın Allah'ından bulsun gibi bir yönü yok.Aksi yorum yapan arkadaşlar başlarına böyle bir olay gelse nasıl da çılgına dönerlerdi klavye başında böyle yazmak kolay tabii.İyi yapmışsınız hak etmiş. denyo ne demek ya ayıptır,çok iyi yapmışsınız 150 km hızla 7.30'a 5.8 litre yaktıran arkadaşım
  • Hidrolik yağı dökün daha etkili.
    Öyle küfür falan girdiyse hak etmiş. yukarıda bir kaç arkadaş mağara falan demişler umarım kendi Annelerine ya da eşlerine yaparlar sineye çekerler mi görürüz.
  • Damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Biz ne sakın adamlar gördük ama is ciddiye binince senden önce atlar.

Şimdi gelelim genc bir insan kılığına girmiş yaratığın davranışına. Kim annesi yasta bir Hanım'a o sekilde davranır. Bu nasıl bir saygısızlık ahlaksızlık anlamam. Polis birsey yapamıyor. Ne yapalım kendi adaletimizi kendimiz mı arayalım yani ?

• Onaylamadığım davranışladan ama insan hak vermeden de edemiyor.İyi yapmışsınız .Amcam böyledir sizin gibi, boydan boya çizerdi aracı muhtelemen..
  • ya yanlış kişinin aracıysa...
  • Bence iyi yapmışsın okurken bile sinirlendim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

Niye arabanın başında bekleyip adam gelince girişmedin : )

Yürek ister. Aynısı bana yapılsa arabasını yakarım açık ve netim belki acelesi vardı küfür etti diye oldu mu hangi çağdayız sürtmüş ne olacak insanlık hali yazmak isterdim ama işin işine anne kavramı giriyorsa olaylar değişir boya sökücü alır çıplak tenekeye döndürürüm arabayı da adamı da ...
  • bu aracin o insanlara ait olmama ihtimali akliniza gelmiyor mu? mesela arac baskasininsa ve bu araci nice emekle göz nuruyla , yaşam kalitesinden ödün ile almişsa. Yada araba hayirsiz bir evlada sahip iyi bir insaninsa. En önemlisi böle ise ve o kişi ailenizden malinizdan yana ah etmişse , mazlumdur tutarsa ne olacak. Güzel kardeşim herseyden önce kul hakkina girmişsin, keşke Allaha havale edip gitseymisin en azindan kula verecekli degil kuldan alacakli olurdunuz öte dünyada.
    NOT: madem o kadar erkeksin beklicen bulucan o adami ......magandalinda etik olani bu herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: BirDHayranı

Yaşına başına bakmadan annesi yaşında kadına dokunarak "çekilsene yoldan denyo" diyecek siz de bakacaksınız öyle mi ? bir de polise gitmişsiniz.kusura bakmayın da bu olayın Allah'ından bulsun gibi bir yönü yok.Aksi yorum yapan arkadaşlar başlarına böyle bir olay gelse nasıl da çılgına dönerlerdi klavye başında böyle yazmak kolay tabii.İyi yapmışsınız hak etmiş. denyo ne demek ya ayıptır,çok iyi yapmışsınız 150 km hızla 7.30'a 5.8 litre yaktıran arkadaşım

Peki öyleyse, senaryoyu yazalım.

Bu arkadaş 3-5 kişi topladı orada bu şahısı bekledi. Başladılar tekme tokat girişmeye. Karşı taraf bıçağı sapladı kadının oğluna ve oracıkta hayatını kaybetti.

Anne: Keşke söylemeseydim, ne yaptım ben vs vs..

Maganda: İyi yaptım, kavgayı o başlattı, ben kesinlikle annesine bir şey demedim vs.. (İspatı yok) 6 ay sonra çıkarım.

Değdi mi?

Ha deseniz ki, olay sırasında bende oradaydım, o zaman tamam derdim. Ki, kimse bir kadına yanında erkek var ise kolay kolay o lafları söyleyemez..

• magandaya magandalık yapmak. şimdi o arkadaş denyo mu oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: uurll

Arkadaslar annemin basina bir olay gelmis bugun , nisantasinda 3 sira park etmis araclar. Annem taksi beklerken bi arac yavasca anneme dokunup camdan "yoldan cekilsene denyo" demis. Ki annem orada beklemekte hakli cunku 3 sira park etmisler ve 3. sirada park halinde duran arac cikmaya calisirken olmus olay. Annem de sinirli bir insandir biraz , tartismislar cocuk kufur falan etmis cevredekiler araya girmis.. Annemin dedigine gore 20-24 yaslari arasinda bi cocukmus.

Annemle beraber karakola gittik , anlattik. Biz bisey yapamayiz dediler. İyi o zaman ben yaparim dedim ve ayrildim.

Tam 1 bucuk saat etrafta o araci arayip buldum , anahtarimla tavanina denyo yazdim gittim. Gitsin tavanini boyatsin simdi , siyahti arac hem de.

Kendime yapilsaydi bu kadar kizmazdim buyuk ihtimalle ama sinirlendim yani cikacaksan da duzgunce soylersin yani dokunmak ne demektir ya

Eline sağlık bakma sen diğerlerine ana bacı kutsal kavramlardır. Az bile yapmışsın...

• kardeş iyi yapmışsın eline sağlık...

keşke tornavida ile tavana 2-3 delik açsaydın daha kalıcı bir hatıra olurdu
  • Arabanın ne suçu var kardeşim. Aracın sahibini takip edip bulduktan sonra ağız,burun,yüz,böbrek,dalak,ciğer bırakmayacaktın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

quote:

Orijinalden alıntı: BirDHayranı

Yaşına başına bakmadan annesi yaşında kadına dokunarak "çekilsene yoldan denyo" diyecek siz de bakacaksınız öyle mi ? bir de polise gitmişsiniz.kusura bakmayın da bu olayın Allah'ından bulsun gibi bir yönü yok.Aksi yorum yapan arkadaşlar başlarına böyle bir olay gelse nasıl da çılgına dönerlerdi klavye başında böyle yazmak kolay tabii.İyi yapmışsınız hak etmiş. denyo ne demek ya ayıptır,çok iyi yapmışsınız 150 km hızla 7.30'a 5.8 litre yaktıran arkadaşım

Peki öyleyse, senaryoyu yazalım.

Bu arkadaş 3-5 kişi topladı orada bu şahısı bekledi. Başladılar tekme tokat girişmeye. Karşı taraf bıçağı sapladı kadının oğluna ve oracıkta hayatını kaybetti.

Anne: Keşke söylemeseydim, ne yaptım ben vs vs..

Maganda: İyi yaptım, kavgayı o başlattı, ben kesinlikle annesine bir şey demedim vs.. (İspatı yok) 6 ay sonra çıkarım.

Değdi mi?

Ha deseniz ki, olay sırasında bende oradaydım, o zaman tamam derdim. Ki, kimse bir kadına yanında erkek var ise kolay kolay o lafları söyleyemez..

Hocam dediğinizde haklı olabilirsiniz,temkinli davranmak lazım her zaman.Fakat hayatı ihtimaller üzerine yaşarsak çekeceğimiz var açıkçası.Ya öyle olursa ya başımıza böyle bir şey gelirse o olursa bu olursa falan sıkıntı var yani.Şimdi o karaktersiz herifi uyarmaya çalışsan akıllanmaz zaten uyarmaya da gelmez.Arabasını çizsen arkadaşın yaptığını anlamayacaktı ancak"denyo" yazarak en güzel olanı yapmış bana göre.Şiddet çözümü değildir hiçbir şeyin,ya da başkasının malına zarar vermek hoş değildir,her şeyi üslubuna göre halletmek gerekir.Ama denildiği gibi 20 yaşındaki bir insanın annesi yaşında kadına dokunarak denyo demesi tamamen rezilliktir,olay olmuş bitmiş çok uzatmaya gerek yok.Doğrudur yanlıştır tartışılır ama bana göre çok da yanlış değil

• Olay anlattığın gibiyse eline sağlık.En güzelni yapmışsın.Bekeleseydin falan diyenler olmuşta adam mecburmu iti kopuğuyla uğraşmaya.O esnada anneisin yanında olsa zaten kimse "dur şimdi susayım,sonra rabasını çizerim naslsa" demez.Yapılacak en güzel şeyi yapmışsınız.Belki bekleyip adamı dövsen ona bukadar ders veremez.Şimdi en azından trafikte birine tamponu dayayıp "denyo" demeden önce 2 kez düşünür.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.