Şimdi Ara

trafik cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dün gelirler idaresi, internet sayfasına, borç takip sistemine girdim;
    630 tl borcum görünüyordu.(360 tl si faiz)
    internette sık sık takip ettiğim halde, vergi dairesine yılda bir gidip borçlarımı soduğum halde böyle bir cezanın çıkmasına şaşırdım.
    bugün soruşturmalarım sonucunda;
    2010 haziran da trafik cezası almışım.
    2011 haziran da arabayı satıyorum, hiçbir problem çıkmıyor.
    2011 eylül de vergi dairesine, trafikten ceza gelmiş.
    onlarda muhtemelen yakın zamanda 2012 eylül gibi, internet sayfalarına koymuşlar.
    vergi dairesinde çalışanlara telefon ile sorduğumda;
    tebliğ etmeden bu kadar faiz binmesi doğal birşey mi diye, kem küm ...
    bizim devletimizin işleri de bir acayip...

• SATTIĞINIZ aracın trafik cezası plaka sahibine ait olduğundan satışta sorun çıkmamıştır.eğer eski arabanın plakasını BANKALARın int. şubesinde sorgularsanız borç gözükür.Yani araba el değiştiğinde borç da sıfırlanıyor.(gib.gov.tr)de.umarım anlatabilmişimdir bir de şu var: BURASI TÜRKİYE!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: url

dün gelirler idaresi, internet sayfasına, borç takip sistemine girdim;
    630 tl borcum görünüyordu.(360 tl si faiz)
    internette sık sık takip ettiğim halde, vergi dairesine yılda bir gidip borçlarımı soduğum halde böyle bir cezanın çıkmasına şaşırdım.
    bugün soruşturmalarım sonucunda;
    2010 haziran da trafik cezası almışım.
    2011 haziran da arabayı satıyorum, hiçbir problem çıkmıyor.
    2011 eylül de vergi dairesine, trafikten ceza gelmiş.
    onlarda muhtemelen yakın zamanda 2012 eylül gibi, internet sayfalarına koymuşlar.
    vergi dairesinde çalışanlara telefon ile sorduğumda;
    tebliğ etmeden bu kadar faiz binmesi doğal birşey mi diye, kem küm ...
    bizim devletimizin işleri de bir acayip...

Geçmiş olsun mu desem, ne desem bilemedim.

Ceza size tebliğ edilmeyip 1-2 sene sonra %100 den fazla faiz işliyorsa bir tuhaflık var demektir bu işte.

Ne bileyim ödememek, uğraşıp hakkı aramak gerekli kanaatindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan 06 -- 4 Ekim 2012; 16:52:49 >

• Arabayi satmakla borctan, eski cezalardan kurtulacagini zannedenler: KURTULAMAZSINIZ.

Devletin hep elestirdigimiz o igrenc burokrasisi sadece bir tek sey icin var: Devletin kimseden bir kurus alacaginin kalmamasi icin.

O trafik cezasi buyuk ihtimalle teblig edilmistir ama muhtara falan birakilmistir. Esas sacmalik teblig sisteminde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 4 Ekim 2012; 16:57:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Arabayi satmakla borctan, eski cezalardan kurtulacagini zannedenler: KURTULAMAZSINIZ.

Devletin hep elestirdigimiz o igrenc burokrasisi sadece bir tek sey icin var: Devletin kimseden bir kurus alacaginin kalmamasi icin.

O trafik cezasi buyuk ihtimalle teblig edilmistir ama muhtara falan birakilmistir. Esas sacmalik teblig sisteminde.

KURTULAMAZSIN demek ne oluyor.
    arabayı satmadan önce vergi dairesine gidip ne kadar borcum var diye ben araştırıyorum.
    cezaya isyan eden yok.
    2 yıl tebliğ etme, üstüne faiz bindir, ve hala tebliğ etme..
    muhtemelen ödemiş olabilirim, bugün gidip makbuzu arıyacağım.
    geçen sene iki kez vergi borcu geldi ve ikisininde ödenmiş faturasını buldum ( 5 yıllık)
    ve vergi dairesi özür diledi.
    bilip bilmeden saçma sapan yorumlar yapmayın.

• buna benzer olay geçen hafta başıma geldi 5 ay önce ceza yemişim.evime yazı göndermişler haciz ederiz vs diye. ulan tehdit yazısı göndermeyi biliyorsunuz bari adam gibi tebliğ yazısı gönderinde haracınızı ödeyelim.ceza tebliği muhtarın deposundan çıktı...ulan ben devletin memuruyum benim yerim belli, yurdum belli, telefon numaram belli,mailim belli adam gibi haber edinde ödeyelim. ben hergün gib gov tr ye girip acaba bugün ceza yemişmiyim diyemi bakacam.yada hergün muhtara uğrayıp cezam varmı ndiyemi soracam... üstelik başlığı açan arkadaş gib.gov.tr dende öğrenememiş.....cezanın keyfi olduğunu söylememe gerek yok izmir bursa yolunda 89 km hızla gitmişim...

• 270 TL'ye 360 TL faiz bindirmeyi yüce devletimiz nasıl başarmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

buna benzer olay geçen hafta başıma geldi 5 ay önce ceza yemişim.evime yazı göndermişler haciz ederiz vs diye. ulan tehdit yazısı göndermeyi biliyorsunuz bari adam gibi tebliğ yazısı gönderinde haracınızı ödeyelim.ceza tebliği muhtarın deposundan çıktı...ulan ben devletin memuruyum benim yerim belli, yurdum belli, telefon numaram belli,mailim belli adam gibi haber edinde ödeyelim. ben hergün gib gov tr ye girip acaba bugün ceza yemişmiyim diyemi bakacam.yada hergün muhtara uğrayıp cezam varmı ndiyemi soracam... üstelik başlığı açan arkadaş gib.gov.tr dende öğrenememiş.....cezanın keyfi olduğunu söylememe gerek yok izmir bursa yolunda 89 km hızla gitmişim...

katılıyorum,
    iki kez geçen yıl o yazıdan geldi,
    ikisi de ödenmiş vergilerim için.
    şimdi benim vergi dairelerine bakış açım nasıl olsun.
    makbuzları bulup götürdüm, aa yanlışlık olmuş,
    bu nasıl iş yapmadır yahuu..

• Benzer olayı bende yaşadım; 53 lira ceza yemişim ve sözde bana tebliğ edilmiş(haberim bile yok). Cins biri olduğumdan habire girer cezam var mı diye sistemi kontrol ederim. Bir gün oldu garanti bankasından sorgulattım ve 92 liralık (faizli) cezam olduğunu gördüm. 18 aylık ceza ne bana tebliğ edildi, ne de sistemlerinde rastladım.

Adaletinizi s..em dedim ve yatırdım mecburen. Haram olsun,

Sonra o tarihte ne yapmışım ben diye araştırdım ve o gün devlet dairesinde bir işim için gitmiştim ve boş bir arsaya aracımı parketmiştim. İşim bitip çıkarken biri gelip geri geri çıkarken gel gel gel diye yardımcı oldu ve ardından park ücreti istedi, bende işletme ruhsatını, vergi levhanı getir vereyim dedim, kem küm etti ve arsanın yanındaki muhtar bürosuna girdi, adam muhtardı ve arsadan para kazanıyordu, işte tam o gün park cezası yemişim...
  • Bütçe açığını kapatmak için nereye saldıracaklarını şaşırdılar. Ben evimde herşeye klasör yaptım ayrı ayrı... Ödediğim vergiler, cezalar, elektrik, su ... vs. Bir sıkıntı olduğunda şaaak önlerine makbuzu koyuyorum. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: url

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Arabayi satmakla borctan, eski cezalardan kurtulacagini zannedenler: KURTULAMAZSINIZ.

KURTULAMAZSIN demek ne oluyor.
    arabayı satmadan önce vergi dairesine gidip ne kadar borcum var diye ben araştırıyorum.
    cezaya isyan eden yok.
    2 yıl tebliğ etme, üstüne faiz bindir, ve hala tebliğ etme..
    muhtemelen ödemiş olabilirim, bugün gidip makbuzu arıyacağım.
    geçen sene iki kez vergi borcu geldi ve ikisininde ödenmiş faturasını buldum ( 5 yıllık)
    ve vergi dairesi özür diledi.
    bilip bilmeden saçma sapan yorumlar yapmayın.

Hala teblig edilmedi diyorsun o tarihte oturdugun yerin muhtarina gittin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gene devlete sayıp sövmeye başlamışsınız.beğenmeyen varsa kimliğini bırakıp istediği yere gidebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

gene devlete sayıp sövmeye başlamışsınız.beğenmeyen varsa kimliğini bırakıp istediği yere gidebilir.

bu modellerde böyle üretim hatası aldırmayın.

tebliği yapmayan muhtara oraya buraya yapıp yaptım sayan sistem icra takibinde evin yolunu çok rahat bulabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmiralay

quote:

gene devlete sayıp sövmeye başlamışsınız.beğenmeyen varsa kimliğini bırakıp istediği yere gidebilir.

tebliği yapmayan muhtara oraya buraya yapıp yaptım sayan sistem icra takibinde evin yolunu çok rahat bulabiliyor

tebliği yapmayan muhtar gidip hesabına muhtara sor.suç devlette değil.içinizdeki devlete olan kin ve nefret sözcüklerde akıyor.size herhangi bir hakarette bulunmadım sözünü almanızı tenzih ederim.kötü söz söyleyenindir.
  • quote:

quote:

quote:

tebliği yapmayan muhtar gidip hesabına muhtara sor.suç devlette değil.içinizdeki devlete olan kin ve nefret sözcüklerde akıyor.size herhangi bir hakarette bulunmadım sözünü almanızı tenzih ederim.kötü söz söyleyenindir.

ee kötüyede kötü demeyecekmiyiz kötü işte muhtar yapamıyorsa bu benim değil cezayı kesen bu yetkiyi tanıyan paranın kasasına gidecek olanın sorumluluğu cezayı ödemek benim so rumluluğum ise cazayı bildirmekde bunun sorumluluğudur sorumluluğunu yerine getiremiyor ise sistem kötüdür iyisi ile değişmesi gerekir

• quote:

quote:

Aynen katılıyorum,

iş icra takibine geldimi nerde olsanız sizi buluyorlar,

Ayrıca adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde nasıl adresi bulamıyorlar onuda anlamış değilim.

Postacı adrese ( eve, iş yerine ) trafik cezası getirdi ve kimse yok, neden bir not bırakmazlar,

yaklaşık bir 10 yıl aradan sonra muhtarlığa işim düştü, yine devletin dandik işleri için dandik bir belge lazım oldu, muhtar onaylıyormuş.

Muhtarlığı zar zor buldum, tabi muhtar yerinde yok, iki gün muhtar aradım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.