Şimdi Ara

TTNET --TRACERT YORUMLAMA-- (YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tracert sonuçlarım bu şekilde.

Sorunsuz kısım:

İnternette hiç kopma olmuyor. Hızımın tamamını kullanabiliyorum.

Sorunlu kısım:

Online oyunlarda lag problemi. Oyun içerisinde ping normal seviyelerde gözüksede... Örnek: MMORPG oyunlarında yaratıklar spawn oluyor gecikmeli görüyorum. Rakiplere karşı hamle yaparken sürekli bir gecikme var. Fifa oyununda aynı şekilde hareketler gecikmeli oluyor. Bu arada çeşit çeşit oyunlarda ve çeşitli platformlarda (ps4,xbox,pc) denedim. Sonuç hep hüsran oldu.

Merak ettiğim:

Sorunumu öyle bir dile getireyim ki ttnet hiçbirşey diyemesin. Nokta atışı şunu yapın diyebileyim. İnanın ben ne diyeceğimi bilmiyorum. Bilgili arkadaşlardan yönlendirme bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Not: Tracert içinde "Request timed out" kafama takılan bu oldu. Açıklayan olursa ayrıca sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panamalı Hasta -- 14 Eylül 2022; 14:45:56 >

• hocam bir de ping atıp ekran görüntüsü atar mısın ?

• trace cıktısına baktıgımda, ttnet in kendi içindeki yapılanmasından kaynaklı fiziksel cihazlarda cok fazla zaman kaybediyorsun. Yani seni kendi switch ve routerlarında biraz gezdiriyorlar acıkcası. Buda internete çıkıs süresi olarak 10 ms kadar gecikmeye sebep oluyor.

• Ping durumunuz gayet iyi. Sizin sorununuz pc ile alakalı gibi. MMORPG oyunlarında sadece konum/item bilgisi gibi düşük boyutlu senkronizasyon verisi yollanır. Mob spawnları hiçbir şekilde internete yük bindirmez ya oyun sunucularında bir problem vardır yada senin işlemci/ram/hdd arasında yaşanan bir gecikme nedeniyle spawn yaratıkları geç görüyorsundur.

• dostayna D kullanıcısına yanıt

buyrun hocam.

Alıntı

metni:
    trace cıktısına baktıgımda, ttnet in kendi içindeki yapılanmasından kaynaklı fiziksel cihazlarda cok fazla zaman kaybediyorsun. Yani seni kendi switch ve routerlarında biraz gezdiriyorlar acıkcası. Buda internete çıkıs süresi olarak 10 ms kadar gecikmeye sebep oluyor.

bunu bolaşımı nasıl kısaltacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panamalı Hasta -- 14 Eylül 2022; 17:33:42 >

• RElS kullanıcısına yanıt

-i5 11400

-16 gb ram

-1060 3gb

-500gb m2 ssd

sistem bu hocam.

açıkcası birçok uyunu sorunsuz akıcı oynuyorum. onunla ilgili bir problem olacağını sanmıyorum.

• hocam bu da benim tracert çıktım. Gördüğünüz gibi süre olarak sizden 10 ms kadar kısa sürede ulasıyorum. Ayrıca siz toplam 12 adımda internete cıkarken ben 7 adımda cıkıyorum. Ek olarak bir de time out oluyorsunuz. Bu da ister istemez geçikmeye neden olmakta. Ben tamamen servis sağlayıcıdan oldugunu düsünüyorum.

• hocam ayrıca internet hızınız nedir ? fiber mi vdsl mi ?

• Google'a değil, oyun oynadığınız sunucuya trace atın hocam. Google Sofya'da bağlandığı için ve kapasiteli hatlardan taşındığı için pek bir sorun görmezsiniz. Ama oyun sunucuları, hele kişisel açılan sunucular çok dandik olabildiklerinden sıkıntılar olabiliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.